Koszyk 0
Opis:
Klasyczne kompendium wiedzy o pistoletach i rewolwerach, które pomimo upływu czasu nie straciło na aktualności i nadal jest uważane przez bronioznawców za najlepszy informator tego rodzaju. Publikacja uzupełniona i poprawiona, zawiera liczne czarno-białe schematy, ilustracje i szkice. Po raz pierwszy ukazuje się na polskim rynku.
  • Bellona
  • twarda
Mniej Więcej
  • Aleksandr B. Żuk
  • 2014
  • 646
  • 300
  • 215
  • 978-83-11-13407-2
  • 9788311134072
  • ZBM59

Recenzje czytelników

Niezbędnik hobbysty

Ocena:
Autor:
Data:
Do sięgnięcia po taką książkę skłoniła mnie przede wszystkim ciekawość, nie należę do koneserów uzbrojenia i moja wiedza o współczesnej broni palnej jest bliska zeru. Ta publikacja zdecydowanie poszerzyła moje horyzonty i dowiedziałam się z niej wielu bardzo interesujących rzeczy, mimo że nie dałam rady przeczytać jej w całości.

Jest to książka, która już od pierwszego rosyjskiego wydania została uznana za jedną z najważniejszych pozycji wśród miłośników broni palnej ... Po wieloletnich staraniach, w końcu światło dzienne ujrzał jej przekład. Publikacja jest przepięknie, wręcz albumowo wydana, dzięki czemu jej najcenniejsza część, czyli bardzo drobiazgowe rysunki autora są należycie wyeksponowane. Co ważne, licząc od pierwszego wydania z lat pięćdziesiątych, książka mocno się rozrosła o współczesne modele broni palnej, dzięki czemu wciąż pozostaje aktualna.

Książkę czytało mi się dość dobrze, jest to typowa techniczna encyklopedia, jednak nie wymaga znajomości specjalistycznego języka. Trudniejsze pojęcia, czy skróty są skrupulatnie wyjaśnione, jeśli nie przez autora, to dzięki wtrąceniom tłumacza. Pierwsze dwa rozdziały można potraktować jako wstęp do bardziej szczegółowej wiedzy. Znajdziemy w nich historię rewolwerów i pistoletów oraz opisy podstawowych rozwiązań konstrukcyjnych w nich stosowanych.

W rozdziale trzecim zawarto szczegółowe opisy krótkiej broni palnej stosowanej i produkowanej w kolejnych, alfabetycznie ustawionych, krajach. Dowiemy się z nich o podstawowych konstrukcjach produkowanych w danych państwach, oraz o tym, jaką bronią służbową posługują się ich siły porządkowe, czy armia. Poznamy liczne warianty typowych konstrukcji, które, produkowane w bardziej egzotycznych, w tym światku, krajach, wykazuję minimalne różnice w bodowie.

Czwarty rozdział poświęcono szczegółowym opisom rewolwerów. Te podzielono, nie ze względu na kraj pochodzenia, a na kilka podstawowych wariantów konstrukcyjnych. W kolejnych częściach dowiemy się o nielicznych modelach szturmowych i maszynowych oraz o dostosowanych do pistoletów kolbo-kaburach, które zwiększają ich możliwości strzeleckie. Na końcu znajdziemy rozdział poświęcony nabojom do pistoletów.

Jest to niewątpliwie obowiązkowa pozycja dla wszystkich hobbystów, zajmujących się bronią palną. Nagromadzenie szczegółów, ogromna wiedza autora oraz jego dokładne rysunki czynią tę książkę niepowtarzalną i wyjątkową. Jednak nie tylko miłośnicy militariów znajdą w niej coś dla siebie. Z pewnością może okazać się pomocna autorom kryminałów, którzy dzięki niej unikną rzeczowych błędów oraz tym lepiej będą mogli rozwinąć szczegóły zbrodni.

Książka, mimo że skierowana jest do dość wąskiego grona odbiorców, jest publikacją niezmiernie wartościową i myślę, że wiele osób znajdzie w niej coś dla siebie. Jej piękne wydanie sprawia, że idealnie sprawdzi się jako prezent dla każdego, kto choć trochę interesuje się militariami.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena