Koszyk 0
Opis:
Ta piękna, uczynna i odczytująca zamysły Boga, dziewczyna została żoną Izaaka, taką, o której marzył. Jej synami byli bliźniacy i rywale – Ezaw i Jakub. Przedstawiając niezwykłą historię tej rodziny, ważnej w dziejach zbawienia, autorka wykorzystuje nie tylko tekst Biblii, ale także tradycję i legendy żydowskie. Pomysłowa i pełna uroku szata graficzna jest integralną częś ... cią książki. Zawiera ona ponadto ciekawe wyjaśnienia, instrukcję, jak wykonać z gliny „dzban Rebeki”, przepis na zupę z soczewicy oraz papierową laleczkę z sukienkami do wycinania. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Antonella Anghinoni
  • 2015
  • 64
  • 240
  • 170
  • 9788375168266
  • 9788375168266
  • ZCMR7
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Świetna historia na dobranoc!

Ocena:
Autor:
Data:
Książka opowiada historię Rebeki i jej rodziny. Jest to bardzo interesujący sposób na zapoznawanie dzieci z opowieściami biblijnymi.

Ciekawa byłam zwłaszcza tego fragmentu, w którym Jakub, za sprawą Rebeki oszukuję Izaaka, aby ten przyznał mu błogosławieństwo, które zamierzał przyznać Ezawowi. Jest to przecież fragment dość trudny, nawet dla dorosłego czytelnika. Nie mam na myśli formy, ile raczej kryjącą się za nią treść, złożoność i zarazem doniosłość opisywanej sytuacji ...

Autorzy książek dla dzieci czasami ulegają pokusie infantylizacji treści. Zawsze jesto to szkodliwe dla młodych czytelników. Każdy czytelnik, niezależnie od wieku zasługuje na poważne traktowanie. Na szczęście, Antonella Anghinoni nie należy do autorek infantylizujących treść.

Książka jest napisana w piękny i dynamiczny sposób. Zawiera nie tylko poważne fragmenty, ale również zabawne, które nie szkodząc treści, rozweselą niejedną dziecięcą buzię.

Dodatkowym atutem są śliczne, barwne ilustracje. W końcowej części książki zamieszczono dodatek "Ciekawostki i wyjaśnienia", który w kilku prostych słowach pozwala na lepsze zrozumienie historii Rebeki. Autorka pomyślała również o niespodziance dla małych czytelników.

Zachęcam do lektury dzieci i ich rodziców ;)
www.czytamirecenzuje.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Doskonała dla dzieci

Ocena:
Autor:
Data:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha wydało serię książeczek dla dzieci pt.,,Płatki,, których bohaterkami są biblijne kobiety. Pierwsza część pt.,,Sarah.Księżniczka,, poświęcona była księżniczce Sarah, pramatce ludu Izraela. Druga część pt. ,,Rebeka. Wymarzona narzeczona,, przedstawia historię życia Rebeki, żony Izaaka i drugiej pramatki w dziejach zbawienia.
Rodzina z Nazaretu odmawia wieczorne modlitwy, śpiewa krótką pieśń i Maria opowiada na dobranoc małemu Jezuskowi o Rebece ... która była kobietą o niezwykłej urodzie, odważną, przyjazną, wielkoduszną, hojną, dobrą, uczynną i serdeczną. Została żoną Izaaka, który szczerze ją kochał. Mimo tego, że pragnęli dziecka Rebeka dopiero po dwudziestu latach modlitw urodziła bliźnięta Ezawa i Jakuba. Chłopcy bardzo różnili się od siebie i wkrótce stali się rywalami. Rebeka wiernie wypełniała wolę Pana.
Antonella Anghinoni w niesamowicie ciekawy i obrazowy sposób przedstawiła perypetie biblijnych bohaterów, którzy jawią się jak ludzie z krwi i kości, przeżywają wzloty i upadki.
Jestem zachwycona staranną szatą graficzną, dopracowaną w każdym szczególe. Kolorowe ilustracje wykonała Alessandra Mantovani.
Tekst w większości jest uwspółcześniony, ale zawiera także wstawki oryginalne z Biblii. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w tekście komiksów, które z pewnością zachęcają do czytania młode pokolenie. Czcionka jest dosyć duża, a ważne słowa, czy zwroty odznaczone są innym kolorem. Na końcu książeczki znajduje się przepis na zupę z soczewicy, papierowa lalka z ubraniami do wycięcia oraz instrukcja wykonania glinianego dzbana.
Polecam z całego serca tę książeczkę, z pewnością zachęci dzieci do poznawania biblijnych bohaterów:)
http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena