Koszyk 0
Opis:
Ram Dass Thatcher (Sługa Boży Thatcher) to trzydziesty ósmy baronet O'Kirk i były agent tajnych służb Jej Królewskiej Mości. Po ojcu odziedziczył zawód i awanturniczą naturę, po matce wysoki stopień zdolności paranormalnych... To mieszanka, która gwarantuje, że Ram Dass nie pozostanie długo bezczynny, choć w momencie, gdy go poznajemy, przebywa na wcześniejszej emeryturze w jakimś miejscu na Ziemi i prowadzi spokojne życie prowincjusza - z żoną, dziećmi i wujem Seanem ... Jednak wkrótce znów wyruszy w drogę, na pomoc planecie Niburu, w poszukiwaniu Króla Zachodnich Smoków. Podróż zacznie się dość banalnie, od jazdy pociągiem w towarzystwie szalonego wuja oraz androida XC, dawniej nauczyciela chemii w miejscowej szkole. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Helion
  • miękka
Mniej Więcej
  • Julita Grodek
  • 2013
  • 342
  • 208
  • 140
  • 978-83-246-5014-9
  • 9788324650149
  • ZASS3

Recenzje czytelników

nowa kobieca fantastyka

Ocena:
Autor:
Data:
Powieści fantasy mają zwykle wypasiony wygląd, ale ta książka wygląda skromnie i może dlatego wpadła mi w oko. Zaintrygował mnie też tytuł „ Ram Dass i Król Zachodnich Smoków”, więc zaryzykowałem zakup. Potem sprawdziłem imię bohatera. Okazało się, że Ram Dass w sanskrycie znaczy Sługa Boży. Kim jest Sługa Boży i co robi w w blisko trzystupięćdziesięsio stronicowej powieści? Okazało się, że jest byłym tajnym agentem w stanie spoczynku,emerytowanym czterdziestoparolatkiem. Zatem ... chciałoby się zapytać, co taki bohater robi w w odległej przyszłości, na Ziemi pogrążonej w kryzysie z jej poszukującymi prawdy mieszkańcami, mającymi techniczne możliwości w nawiązywaniu kontaktów z innymi trans galaktycznymi cywilizacjami?
Otóż jest on podstarzałym Jamesem Bondem, który założył rodzinę, ma trzy córki, mieszka w typowym angielskim country house i jest bliski bankructwa. Dla pieniędzy wdaje się w kosmiczną aferę. Opuszcza dom, kochającą żonę i nastoletnie córki; udaje się w drogę w towarzystwie zdziwaczałego stryja na poszukiwanie Pendragona, Króla Zachodnich Smoków. Świat w którym podróżuje, to głównie Wyspy Brytyjskie. To świat eklektyczny, przenikających się epok i konwencji, w którym stara lokomotywa parowa spotyka się z „grawikarami” będącymi szczytem osiągnięć lokomocyjnych. Bohater nasz, jako typowy agent, ma misję, której pozytywne rezultaty nie są na rękę pewnym kołom zbliżonym do.... Przedstawiciele tych mało pozytywnych kół, robią wszystko, aby misja poniosła fiasko, a agenta ponieśli do piachu. Ram Das na swojej drodze do celu, przemierzając wyspy z południa na północ, spotyka znakomicie sportretowane pełnokrwiste postacie. Jedną z nich jest pewna piękna kobieta, tropicielka smoków, co omal nie doprowadza do małżeńskiego kryzysu. Kończy swą wyprawę w Szkocji, nad cieśniną Petland, gdzie w starym hotelu odnajduje upragniony cel i w psychodelicznym odlocie dopełnia się jego misja, to jest: odwiedza tajemniczą planetę Niburu.
Typowa dla fantasy „przygodówka”? Moim zdaniem coś o wiele więcej. Jest to powieść drogi, napisana z wielką wyobraźnią narracyjną i językową, podszyta humorem i subtelną erotyką.
Mieszkałem przez wiele lat w Anglii, dlatego jestem pełen uznania dla autorki, której udało się znakomicie opisać klimat Wysp.
W trakcie lektury zastanawiałem się, kim jest autorka, która porusza się z łatwością zarówno w świecie techniki jak i magii. Z notki biograficznej dowiadujemy się, że jest również scenarzystką, co w pełni tłumaczy iż książka ta jawi się jako znakomity scenariusz filmowy.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena