Koszyk 0
Opis:
Tarantino. Jego nazwisko to klasa sama w sobie w świecie filmu. Wyrazisty w słowach pasjonat i mistrz sztuki filmowej. Książka Geralda Peary'ego jest zbiorem wywiadów z Quentinem Tarantino przeprowadzonych w różnych momentach jego kariery. Otwarty, entuzjastyczny i chętny do dzielenia się swoją miłością do filmu jest wymarzonym rozmówcą dla dziennikarzy. W chronologicznie postępujących po sobie wywiadach opowiada o własnych filmach, o fascynacji innymi reżyserami i filmami ... a także o swoim niezwykłym życiu. Szczerze mówi o tym, jak dorastał w Los Angeles, wychowany przez samotną matkę, pół Indiankę z plemienia Cherokee. O powodach, dla których rzucił szkołę i poszedł na kursy aktorskie. O tym kiedy postanowił zostać reżyserem. I dodaje, że gdyby nie pasja filmowa, na pewno nie pracowałby na poczcie ani nie byłby sprzedawcą telefonów... skończyłby w więzieniu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Gerald Peary
  • 2014
  • 1
  • 30
  • 210
  • 145
  • *, 97883-61432951
  • 9788361432951
  • ZBNCR

Recenzje czytelników

Quentin Tarantino Rozmowy

Ocena:
Autor:
Data:
Dzisiaj mam dla Was kilka słów o jednej z najlepszych książek jakie mam w swoim domu! Tak, sądzę, że na tym już można by było skończyć moje zachęcanie Was do kupienia tego arcydzieła, ponieważ doskonale wiecie, że mam ogromny zbiór książek... więc twierdząc, że akurat ta jest jedną z najlepszych znaczy dużo!
Quentin Tarantino to od lat mój ulubiony reżyser. Popieram jego twórczość w 100%. Oczywiście nie wszystkie jego filmy podobają mi się na dziesiątkę, ale jestem przekonana ... że to z powodu wieku. Za kilka lat będę nimi równie zachwycona, jak moim ukochany Django , Pulp Fiction , Kill Bill czy Wściekłe psy. Rewelacyjne dialogi, mnóstwo krwi, absurdalne sytuacje- tylko tak charakteryzowałam filmy tego twórcy... bo w sumie nigdy mi nie przyszło do głowy żeby zainteresować się Tarantino prywatnie. Jedyną moją informacją na temat jego życia był fakt, że urodził się dokładnie trzydzieści cztery lata przede mną. Czyż to nie wspaniałe?! Ja się jarałam wiedząc, że już siedemnaście razy 27 marca przeżywamy tak samo :D.... może w troszkę innej strefie czasowej, ale to się kiedyś zmieni! Kiedyś będziemy sobie świętować razem, jestem o tym święcie przekonana! Będziemy siedzieć w wielkim basenie i gadać całymi godzinami o filmach! Taaaak, mam taki plan! A później zrobię mu zdjęcie, które później tutaj wstawię- misja dla najwytrwalszych! Ciekawe kto tutaj będzie zaglądał aż tyle lat ;) No aleee... rozmarzyłam się o moim mhy... chciałam napisać ukochanym- ale pomimo miłości jaką go obdarzam ( to największa miłość jaka mogłaby istnieć!) to jednak nie jest moim marzeniem stanąć z nim przed ślubnym kobiercem i nazywać się Karolina Tarantino. hahhahaha. Karolina Tarantino! Cóż za beznadziejny pomysł ;D Wybaczcie, dzisiaj siedzę sama w domu i najwidoczniej to źle na mnie działa^^.
Wracając:
Książka jest fenomenalna! Bardzo dobrze opracowana. I chociaż wywiady są bardzo rozbudowane, a powtórzenia są nieuniknione, to Quentin mówi o swojej twórczości i pasji tak ciekawie, że nie czekałam na koniec... aż nagle przyszedł :< I czuję, że jestem teraz szczęśliwszym człowiekiem. To niesamowite doświadczenie poznawać osobę, która jest tak bardzo do Ciebie podobna! Która ma nawet te same ulubione sceny w filmach co Ty! <3
Książka "Quentin Tarantino. Rozmowy" pozwala na poznanie reżysera. Na pokochanie go i na powrót do jego filmów. Mi znów dodał kopa do nadrobienia już ostatnich tytułów i jestem tym bardziej na TAK!
Tym bardziej chcę powrócić do jego starszych filmów teraz, kiedy już mogę na nie patrzeć ze wskazówkami samego autora!
Zbliżają się święta- moim zdaniem to idealny prezent dla wszystkich miłośników Tarantino! To też świetny prezent dla przyszłych miłośników Tarantino- bo niewątpliwie każdy kto sięgnie po tą książkę polubi tego faceta!
Wypadałoby powiedzieć coś złego... ale złych rzeczy nie ma.
Nawet okładka jest idealna! W bardzo prosty sposób charakteryzuje wszystko co potrzebne! Tarantino, pistolet, plama krwi!
Eh... chyba ciężko mi będzie nawet na chwilę pożyczyć komukolwiek tą książkę ;D

Używając ulubionego słowa tego faceta mogę tylko dodać, że to naprawdę SPOKO książka!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena