Koszyk 0
Opis:
Dalszy ciąg przygód Pusi z Zagubionej w śniegu! Ela bardzo kocha swoją kotkę Pusię. Doskonale pamięta, jak bardzo się bała, kiedy kotka zaginęła. Pewnego razu, kiedy Pusia bawi się na śniegu, rozpoczyna się straszliwa zamieć. Wiejący wiatr i padający śnieg zacierają ślady i Pusia gubi drogę do domu.
Mniej Więcej
  • Holly Webb
  • 2013
  • 120
  • 200
  • 130
  • ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ
  • 978-83-7895-073-8
  • 9788378950738
  • ZAVJQ
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Przygody Pusi

Ocena:
Autor:
Data:
Pusia, zagubiona kotka to książka z serii Zaopiekuj się mną autorstwa Holly Webb. Cały cykl liczy 21 egzemplarzy i opowiada o przygodach naszych domowych pupilów czyli kotków i psów. Pusia to mała energiczna kotka ciekawa świata i bardzo oddana swojej opiekunce, dziewczynce o imieniu Ela. Lektura opowiada o tym jak Pusia mimo próśb Eli wyrusza w pewien zimowy i mroźny dzień na spacer ... Niepostrzeżenie zaczyna padać obfity śnieg i kociątko gubi się docierając w rezultacie do starej opuszczonej leśniczówki.
Historia Pusi pokazuje młodemu czytelnikowi jak wielka potrafi być miłość dziewczynki i kociaka. Ela z wielką determinacją, angażując całą rodzinę, poszukiwała swej ukochanej kotki nie zniechęcona zimnem ani niepowodzeniami. Zwierzak w życiu dziecka nierzadko zajmuje bardzo ważne miejsce ucząc go jednocześnie odpowiedzialności, sumienności i poświęcenia.
Książka opowiada uroczą historię a jej łagodna forma i zrozumiały język z pewnością zachęcą dziecko do czytania. Lektura jest ciekawa, pozbawiona zbędnych opisów, także z pewnością nie znudzi malucha. Losy Pusi bardzo wzruszyły moją córkę tym bardziej, że okazała się ona niezwykle dzielnym zwierzakiem i mimo trudnego położenia potrafiła nieść jeszcze pomoc innym. Sporych rozmiarów czcionka niewątpliwie ułatwia czytanie dzięki czemu wraz z córką pochłonęłyśmy książkę ekspresem.
Polecam tę lekturę wszystkim maluchom lubiącym opowiadania o zwierzakach. Książka jest ciekawa i niezbyt długa za to pouczająca, wartościowa i emocjonująca ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pusia, zagubiona kotka

Ocena:
Autor:
Data:
Koty to jedne z moich ulubionych zwierząt, dlatego też na mojej liście czytelniczej nie mogło zabraknąć tej pozycji. Po miłym zaskoczeniu lekturą ,,W poszukiwaniu domu” postanowiłam zapoznać się także z tą książką. Czy było warto? Przekonajcie się sami!

Ela, uczennica szkoły, bardzo dbała o swoją kotkę, Pusię. Bardzo martwiła się o nią, dlatego najchętniej nie wypuszczałaby jej z domu. Nie było jednak takiej możliwości. Kot miał swoje życie i także musiał się wybiegać ... W tym celu zamontowano jej szczególną furtkę, przez którą mogła wychodzić na zewnątrz. Pewnego dnia, gdy padało bardzo dużo śniegu, dziewczynka ustrzegła Pusię, aby nie wychodziła na zewnątrz. Ciekawa kotka postanowiła jednak opuścić swoje przytulne mieszkanko. Śniegu na jej nieszczęście było tak dużo, że szybko zgubiła drogę do domu.

Książeczka zachwyciła mnie podobnie tak, jak poprzednia. Tym razem także nie mogłam się od niej oderwać i pochłonęłam ją błyskawicznie. Zdążyłam już przyzwyczaić się do stylu autorki, więc czytało mi się lekko i przyjemnie. Bardzo ucieszyłam się, że w tak szybkim czasie mogłam przeczytać także tą część, gdyż znajdowała się już u mnie na półce.

Pusia, dzielna kotka, nie posłuchała prośby swojej pani. Nie oznacza to jednak, że jej wyjście nie niosło za sobą pewnych konsekwencji. Zdradzę tylko, że dzięki jej decyzji być może udało się uratować jedno życie… Jesteście ciekawi dalszej części? Przeczytajcie koniecznie!

Z twórczością autorki zapoznałam się już po raz drugi i mam nadzieję, że nie ostatni. W planach mam jej wszystkie książki, gdyż widzę, że warto.

,,Pusia, zagubiona kotka” to pozycja, która spodobała mi się jeszcze bardziej od poprzedniej. Strony przelatywały mi błyskawicznie, a ja nie mogłam doczekać się jej końca. Nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Polecam serdecznie!

Moja ocena : 9,5/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena