Koszyk 0
Opis:
Książka dla dzieci o przygodach Koziołka, który wybrał się w drogę do Pacanowa. W czasie swojej podróży Koziołek zawiera nowe znajomości i spotyka go wiele ciekawych przygód.
Mniej Więcej
  • Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
  • 2010
  • 0
  • 92
  • 200
  • 275
  • *, 97883-7272-2249
  • 9788372722249
  • Z8661
  • 1-3 lata, 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Matołek - klasyka literatury dziecięcej

Ocena:
Autor:
Data:
Zdecydowanie książka mojego dzieciństwa. Uczy, a jednocześnie bawi. To dzięki niej poznałam wiele nowych słów. Niektóre fragmenty "Przygód Koziołka Matołka" znam wręcz na pamięć, ponieważ w dzieciństwie wielokrotnie czytałam tę książkę, a wcześniej, kiedy sama nie potrafiłam jeszcze czytać, rodzice przybliżali mi świat Matołka i wraz z nimi śledziłam kolejne etapy wędrówki Matołka, na której końcu miał być Pacanów.

Aż ciężko uwierzyć ... że wszystkie cztery księgi przygód sympatycznego koziołka mają ponad 80 lat. Mimo to są ponadczasowe i zachęcam wszystkich rodziców do tego, by podsuwali je swoim pociechom. Poza tym, że są świetnie napisane, zawierają wspaniałe ilustracje Mariana Walentynowicza, które fantastycznie dopełniają się z tekstem Makuszyńskiego. Gorąco polecam! Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Niezniszczalny Koziołek Matołek

Ocena:
Autor:
Data:
Przygody Koziołka Matołka znają chyba wszyscy- starsi, i młodsi.
Nasz koziołek wędrując do Pacanowa, tylko po to, by sprawdzić jak to jest być podkutym miał całą masę przygód, w których nie raz był zabity, ale jakimś cudem żył dalej.
Obcięto mu głowę, za to, że miał brodę, ale na szczęście ktoś mu ją przyszył.
Wystrzelono go z armaty, bo nie umiał gotować.
Chciały go zjeść wilki, a nawet Baba Jaga.
Strzelali do niego myśliwi.
Biegał po tęczy ... był na księżycu i rozmawiał z Panem Twardowskim.
Koziołek po drodze zawędrował do Chin, do Włoch i do Indii(chociaż to zupełnie było nie po drodze).
W końcu jednak Matołek odnalazł Pacanów, lecz tam okazało się, że cała jego wędrówka była na darmo. Zaszło nieporozumienie, gdyż w Pacanowie kóz wcale nie podkuwają. Mieszka tu po prostu rodzina kowali, która nosi nazwisko Koza. Dlatego mówi się, że "W Pacanowie Kozy kują". Koziołek był bardzo tym faktem rozczarowany.
Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Koziołek wędrując po świecie zdobył ogromną wiedzę i gdy poszedł do szkoły był bardzo dobry z geografii.
Pamiętam, ze jako dziecko uwielbiałam książeczki o przygodach białej kózki. Historyjka toczyła się bardzo szybko i wiele się w niej działo śmiesznego. Lekko i przyjemnie się ją czytało również z tego względu, ze pełna była komicznych ilustracji.
A najbardziej podobało mi się to właśnie, że nawet obcięcie głowy ulubionemu bohaterowi przedstawione było w bardzo zabawny sposób;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena