Koszyk 0
Opis:
Willy nigdy nie uwierzyła w śmierć ojca. Wokół katastrofy amerykańskiego samolotu podczas wojny w Wietnamie nagromadziło się zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Dlaczego nie odnaleziono ciała? Kim był tajemniczy pasażer, którego istnieniu wszyscy zaprzeczają? Co się stało z ładunkiem? Willy wyrusza do Azji, by odkryć prawdę o wydarzeniach sprzed dwudziestu lat. Szybko uświadamia sobie, ż ... e próbuje rozwikłać tajemnicę, którą nawet dziś chronią wpływowi ludzie. Willy podejmuje prywatne śledztwo. Nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niej Guy Barnard, antropolog pracujący na zlecenie armii. Czy potrafi ochronić ją przed śmiertelnym niebezpieczeństwem? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tess Gerritsen
  • 2016
  • 304
  • 200
  • 125
  • *, 97883276-2129-0
  • 9788327621290
  • ZD96I

Recenzje czytelników

"PRAWO KRWI" TESS GERRITSEN

Ocena:
Data:
Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Tess Gerritsen. Obawiałem się, że książka nie przepadnie mi do gustu ze względu na reklamy książki, na które natknąłem się w internecie. Postanowiłem to jednak sprawdzić. Jest wiele głośnych nazwisk autorów a na ich książki informacje typu "Bestseller New York Timesa", " Najpopularniejszy...", "Nagradzany..." etc. Często takie książki są nad wyraz reklamowane. Na szczęście z "Prawem krwi" tak nie było ... choć książka rewelacyjna nie jest.

Willy Maitland zrobi wszystko, aby dowiedzieć się prawdy o swoim ojcu - pilocie Air America- czy rzeczywiście zginął w katastrofie lotniczej w Wietnamie - obiecała to umierającej matce. Za wszelką cenę chce dotrzymać słowa. Musi odnaleźć ciało ojca. Wokół tego lotu panuje tajemnicza zmowa milczenia. Okazuje się, że informacje na ten temat nawet po latach są tajemnicą państwową i są chronione przez wpływowe osoby. Willy jest tak uparta i zawzięta, że nie zważa na to, iż w miarę zagłębiania się w temat tego lotu ściąga na siebie coraz większe niebezpieczeństwo. Jedyną pomocną dłoń wyciąga do niej antropolog - były żołnierz armii amerykańskiej. Maitland boi się mu zaufać.

Czy Willy znajdzie kogoś w Wietnamie, kto jest w stanie opowiedzieć jej o feralnym locie? Kim okaże się tajemniczy pasażer samolotu, którego istnienia każdy zaprzecza? Kolejne pytania mnożą się, a uzyskanie na nie odpowiedzi staje się coraz trudniejsze.

W niniejszej książce mamy dwa główne wątki - wątek miłosny, który rozwija się równolegle do wątku sensacyjno - kryminalnego. Ten drugi jest o wiele ciekawszy, trzyma czytelnika w napięciu, wiele ludzkich żyć jest zagrożonych, a na dodatek autorka potęguje napięcie. Akcja jest wartka, fabuła dobra. Interesująca jest para głównych bohaterów co sprawia, że warto przeczytać tę książkę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena