Koszyk 0
Opis:
Runa Wagner nie miała najmniejszego zamiaru zakochiwać się w seksownym nieznajomym, który zdawał się znać jej każde najgłębiej skrywane pragnienie. Nie może jednak oprzeć się niewiarygodnemu pożądaniu, jakie między nimi wybucha. Pożądaniu, które wygasa kiedy odkrywa jego zdradę i swoją nieodwracalną przemianę. Teraz, pełna determinacji by sprawić, żeby Shade zapłacił za transformację, która ją prześladuje, Runa wyrusza na jego poszukiwania, tylko po to ... by stać się więźniem największego wroga Shade'a. Jako demon Seminus obarczony miłosną klątwą, która grozi mu wiecznym cierpieniem, Shade miał nadzieję, że Runę i jej nieodparty urok widział już po raz ostatni. Kiedy jednak budzi się w wilgotnym lochu przykuty do ściany tuż obok wściekłej i niespodziewanie potężnej Runy, uświadamia sobie fakt, że wpływ jaki na niego wywarła jest o wiele bardziej niebezpieczny niż myślał. Gdy ich porywacz rzuca zaklęcie wiążące ich jako swoich życiowych partnerów, Shade i Runa muszą rozpocząć walkę o własne życie i serca - lub ulec nikczemnym planom szaleńca Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Larissa Ione
  • 2013
  • 1
  • 394
  • 205
  • 145
  • *, 97883-61386285
  • 9788361386285
  • ZB0V0

Recenzje czytelników

Kolejne przygody lekarzy ze Szpitala Podziemnego

Ocena:
Autor:
Data:
Moda na romanse paranormalne osiągnęła już swój szczyt jakiś czas temu. Teraz nie ma już takiego szału związanego z tematyką trudnej miłości między śmiertelnikiem a istotą paranormalną. Jednakże na rynku wydawniczym nie brakuje książek z tego gatunku. Jedną z autorek, która trzyma się pisania romansów paranormalnych jest Larissa Ione. Jej seria – Demonica – została okrzyknięta bestsellerem i utrzymywała się na listach New York Timesa i innych ... Niedawno w Polsce ukazał się drugi tom owej serii - „Pragnienie wyzwolone”.

Runa była normalną śmiertelniczką – do czasu, gdy na jej drodze stanął tajemniczy i seksowny Shade. Od tamtego dnia wszystko uległo diametralnej zmianie, a jej serce zaczęło bić mocniej. Tak się jednak złożyło, że Shade nie odwzajemniał jej uczucia – dla niego ich spotkania były zwykłą zabawą i zaspokojeniem potrzeb. Właśnie dlatego Runa postanowiła o nim zapomnieć. Los jednak nie był tak łaskawy i sprawił, że spotkali się ponownie. Niestety w niezbyt sprzyjających warunkach, bowiem znaleźli się w lochu - skuci kajdanami. Co więcej – ich porywacz rzucił na nich zaklęcie, które związało ich razem jako życiowych partnerów, a klątwa ciążąca na Seminusie, jakim jest Shade zdecydowanie nie idzie z tym w parze… No tak, z tego nie może wyniknąć nic dobrego.

Szczerze? Jestem naprawdę zachwycona tą książką. To nawet nie jest sprawka tego, że uwielbiam demony, a paranormal romance to gatunek, który uważam za naprawdę przyjemny. Po prostu już od pierwszych stron zostajemy wrzuceni w wir wydarzeń, a akcja stale utrzymuje dosyć szybkie tempo, dzięki czemu stale jesteśmy podekscytowani i czekamy na to, co zaraz się wydarzy. No i oczywiście nie ulegamy znużeniu, ponieważ tutaj na każdej stronie coś się dzieje i z pewnością autorka nie pozwala czytelnikowi się nudzić. Wyobraźcie sobie, że ta książka ma 400 stron, a stale mamy rozwijającą się, wartką i płynną akcję. To zdecydowanie ogromny plus tej powieści.

Wiele osób zapewne uważa tę serię za nic innego, jak historie demonów, które są przepełnione seksem i nie ma tutaj nic więcej. No cóż, nie ma się co dziwić, bowiem opisy, okładki i nawet same tytuły na to zapowiadają. I tutaj moi drodzy, chciałabym rozwiać Wasze błędne myślenie o książkach pani Ione. Oczywiście ciężko uniknąć erotycznych scen w opowieści o Inkubach, jednak w tej powieści kryje się znacznie więcej – braterskie oddanie, lojalność, miłość, cierpienie, lęki z przeszłości, walka i zemsta. Wszystko faktycznie dzieje się na tle seksu i pożądania, ale autorka potrafi to tak umiejętnie ze sobą połączyć, że razem powstaje coś cudownego i ekscytującego. Poza tym opisy zbliżeń między bohaterami są napisane dobrym językiem, który nie wykracza poza granice dobrego gustu.

Sama historia Shade’a i Runy jest naprawdę piękna i na swój sposób wzruszająca. Dwójka osobników, którzy próbują zrobić wszystko, aby się znienawidzić i trzymać się z daleka od siebie… los jednak chciał inaczej. Jednak autorka nie skupia się tylko na tych dwóch postaciach. Nadal mamy do czynienia z Eidolonem (który to był głównym bohaterem „Rozkoszy nieujarzmionej”) i Wraithem, którzy są braćmi Shade’a. Pojawia się także wątek Gem i Kynana, którzy próbują zmierzyć się z przeszłością i zacząć żyć na nowo. To z pewnością urozmaicenie całej historii, które sprawia, że widzimy połączenie między bohaterami i ich przypadkami. Wszystkim przychodzi zmierzyć się z kimś, kogo dobrze znali, ale uznali go za martwego. Oto przykład, jakie figle potrafi nam płatać życie.

Możliwość powrotu do opowieści ze Szpitala Podziemnego była wielką przyjemnością. Ponowne spotkanie się z tymi demonicznymi bohaterami i przeżycie z nimi ekscytującej, ale i przerażającej przygody było bardzo dobrze spędzonym czasem. Co więcej – nutka nieprzewidywalności sprawiła, że ciągle zastanawiałam się nad tym, jakie będzie zakończenie – w wielu momentach wcale nie zapowiadało się ono na zbyt kolorowe. Znakomite przedstawienie świata demonów, świetne tempo akcji, wciągająca fabuła, dobry język – to cechy charakterystyczne „Pragnienia wyzwolonego”. Seria Demonica dołącza do moich ulubionych serii z gatunku romansu paranormalnego i czekam z niecierpliwością na kolejny tom przygód seksownych lekarzy ze Szpitala Podziemnego.

www.sheti-shetani.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Rozbudź swoje zmysły.

Ocena:
Autor:
Data:
Larissa Ione, amerykańska pisarka, okrzyknięta jedną z najlepszych autorek książek z gatunku paranormal romance. Jej seria "Demonica", której pierwszym tomem jest "Rozkosz nieujarzmiona", przez długi czas utrzymywała się na listach bestsellerów New York Timesa oraz USA Today. Zanim pani Ione została pisarką, imała się wielu różnych zawodów: meteorolog, sanitariuszka, trenerka psów. Oprócz tego jest ona weteranką sił powietrznych Stanów Zjednoczonych ... Pewnie nigdy bym o niej nie usłyszała, gdyby nie napotkane przeze mnie pozytywne recenzje w/w książki. Przyznam, że zainteresowała mnie ta pozycja, zatem postanowiłam czym prędzej po nią sięgnąć. Pamiętam, że w chwili, w której rozpoczęłam lekturę, przepadłam z kretesem. Książka niesamowicie mnie wciągnęła. Nawet się nie obejrzałam, a już dotarłam do końca. Po skończonej lekturze czułam niedosyt. Chciałam od razu wziąć do ręki kolejny tom, ale niestety wówczas nie był on jeszcze dostępny na naszym rynku. Na całe szczęście Wydawnictwo Papierowy Księżyc nie pozwala na to, aby jego czytelnicy zbyt długo cierpieli męki rozstania z ulubionymi bohaterami. Niedawno do naszych księgarń trafił drugi tom z serii Demonica - "Pragnienie wyzwolone".

Od wydarzeń, które rozegrały się w pierwszej części, minął rok. Tayla jest szczęśliwa u boku Eidolona, który dalej prowadzi wraz ze swymi braćmi Podziemny Szpital dla demonów. Ona sama doskonale radzi sobie na stanowisku Regenta w Aegi po tym, jak Kynan odszedł ze służby. Były zwierzchnik Tayli nie potrafi jednak dojść do siebie po zdradzie i stracie ukochanej żony Lori. Z pomocą przyszedł mu Eidolon, który zatrudnił go w swoim szpitalu jako lekarza. Ironia losu. Wpierw ścigał i zabijał demony, a teraz pomaga je leczyć. Wydarzenia sprzed roku udowodniły mu, że nie każdy demon jest na wskroś zły. Jego cały światopogląd legł wówczas w gruzach, a on sam zaczął częściej zaglądać do kieliszka, aby choć na chwilę zapomnieć o dręczącym go bólu. Czy istnieje jeszcze dla niego nadzieja? Czy odnajdzie w sobie siłę i chęć do dalszego życia? Zdoła wybaczyć Lori i zrozumie, że jego życie trwa dalej i szkoda je marnować?

Tymczasem Eidolon i Wraith są zaniepokojeni. Nie mogą skontaktować się ze swoim bratem Shade'm. Kiedy w końcu im się to udaje, na jaw wychodzą przerażające rzeczy. Ktoś więził jego oraz kobietę o imieniu Runa, z którą rok temu się spotykał, w lochu. Oboje zostali skuci łańcuchami, a Shade'a dodatkowo torturowano. Okazało się, że Runa nie jest już tą samą łagodną i bezbronną kobietą, jaką niegdyś poznał Shade. Dowiaduje się od niej, że po ich ostatnim spotkaniu została zaatakowana na ulicy przez wilkołaka... Najgorsze jednak jest to, że ich porywacz doprowadził do spojenia Shade'a z Runą. Bracia doskonale zdają sobie sprawę, jakie mogą być tego konsekwencje. Jeśli Shade zakocha się w swojej partnerce, aktywuje ciążącą na nim miłosną klątwę Maluncoeur. Co się z nim wówczas stanie? Kto stoi za porwaniem Runy i Shade'a? Dlaczego w ogóle do niego doszło? I czy uda się zapobiec klątwie?

"Pragnienie wyzwolone" jest doskonałą kontynuacją pierwszej części serii Demonica. W niczym jej nie ustępuje. Jest równie dobra, a może i nawet lepsza. W momencie, w którym rozpoczęłam lekturę, ponownie przepadałam. Zupełnie tak samo, jak to miało miejsce w chwili, w której w mych rękach znalazła się "Rozkosz nieujarzmiona". Larissa Ione stworzyła niesamowitą historię, która wciąga od pierwszych stron i nie wypuszcza ze swych objęć aż do samego końca. A wówczas? Znów niedosyt, bo ma się ochotę na więcej. Mam nadzieję, że nie będę musiała długo czekać na część trzecią. Gdyby to było możliwe, już teraz zatopiłabym się w lekturze.

Pierwsza część poświęcona była Eidolonowi i Tayli. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się Shade oraz Runa. Dane jest nam bliżej poznać każde z nich. I to dość dogłębnie. Odkrywamy bowiem ich przeszłość oraz bolesne tajemnice, które każde z nich w sobie nosi. Oboje żyją w poczuciu winy. Zarówno w życiu Shade'a, jak i Runy miały miejsce wydarzenia, o których chciałoby się zapomnieć, ale po prostu nie jest to możliwe. Wypadki z przeszłości odbiły się mocno na ich psychice. Noszą w sobie głębokie blizny, których uleczenie będzie bardzo ciężkie, a może nawet i niemożliwe? Spojenie ich ze sobą uaktywnia w obojgu system samoobronny. Żadne z nich nie chce być bowiem ponownie skrzywdzone. Za dużo w swym życiu przeszli, aby dokładać sobie kolejnej dawki bólu. Shade dodatkowo ma większą motywację, aby trzymać się z dala od Runy. Przez cały czas jest świadom tego, że jeśli zapała do niej uczuciem, pojawią się pierwsze objawy klątwy, które krok po kroku doprowadzą do... To zbyt przerażające, aby o tym wspominać. Tylko jak walczyć z instynktem rządzącym Seminusami? Jak powiedzieć sercu, aby nie kochało?

"Pragnienie wyzwolone" wręcz ocieka seksem. Już rzut okiem na okładkę może spowodować rumieńce na twarzy. Jednakże to, co znajduje się wewnątrz... nie jedną osobę doprowadzi do szybszego bicia serca. Wyobraźnia oszaleje od nadmiaru szczegółów przesuwając nam przed oczami obrazy, które mogą jedną osobę podniecić, a inną zawstydzić. Muszę przyznać autorce, że ma talent, jeśli chodzi o budowanie napięcia seksualnego pomiędzy bohaterami. I nie mam tu na myśli rzecz jasna Wraitha i jego jednorazowych skoków w bok w celu zaspokojenia swoich potrzeb. Mówię tu o przedstawieniu relacji męsko - damskich, które dotyczą osób pałających do siebie większym uczuciem, niż tylko zwierzęcym instynktem.

Seria Demonica autorstwa Larissy Ione jest po prostu niesamowita. Romans paranormalny w najlepszym wydaniu. Nie żałuję ani chwili poświęconej lekturze zarówno tej części, jak i poprzedniej. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu. Chcę znów poczuć ten dreszcz emocji, przyspieszone tętno i gęsią skórkę podczas lektury. To prawdziwy zastrzyk niezapomnianych wrażeń zmysłowych. Polecam.

Moja ocena: 6/6
recenzja z mojej strony: http://magicznyswiatksiazki.pl/pragnienie-wyzwolone-larissa-ione-recenzja-279/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena