Koszyk 0
Opis:
Komplety dwóch tytułów Powroty Po burzy Heartland to schronisko dla koni, wtulone między wzgórza Virginii, ale i coś więcej. To miejsce jedyne w swoim rodzaju - gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom. POWROTY Dla Amy Heartland jest domem. Od dziecka obserwowała, jak jej mama przywraca ufność i nadzieję koniom, które jeszcze nie tak dawno były niebezpieczne i przestraszone ... Amy odziedziczyła po mamie talent - umiejętność słuchania koni i rozumienia ich potrzeb. Tragiczny wypadek burzy spokojne życie Amy. Teraz musi trzymać się tego, czego nauczyła ją mama - wiary, że w Heartlandzie mogą zdarzać się cuda. PO BURZY Amy nie widziała Spartana od czasu wypadku - burzowego popołudnia, które na zawsze zmieniło jej życie. Teraz Spartan pojawił się w Heartlandzie. To już nie jest ten sam koń, teraz przepełnia go wściekłość i gniew skierowany ku Amy. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Lauren Brooke
  • 2013
  • 312
  • 195
  • 125
  • Heartland
  • 978-83-245-9463-4
  • 9788324594634
  • ZAVE5
  • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

KONIECZNIE SPRAWDŻ CZY LUBISZ KONIE..........I ZAŁÓŻ KASK ROWEROWY PRZED CZYTANIEM

Ocena:
Autor:
Data:
koniecznie sprawdż czy lubisz konie, bo jeśli tak jak ja nie, to LEPIEJ NIE SIĘGAJ PO TĄ LEKTURĘ.
zanim ją kupisz lub choćby przewrócisz jedna stronę, załóż kask rowerowy na głowe...POWAŻNIE!!! jak ją czytałam,po pierwszych 5 stronach PRZYSNĘŁAM i WYRŻNĘŁAM GŁOWĄ W BIURKO...
początki bywaja nudne,ale jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się zasnąć przy książce,którą przed chwilą kupiłam!
konie , są tu przedstawiane tak pięknie,do diazka,aż za pięknie ... dla mnie konie śmierdzą i ledwo toleruję własnego psa i chomiki...
opisów koni jest tu tak dużo,nawet w BIOGRAFIACH NIE MA TYLE OPISANE O GWIAZDACH.
bohaterowie są nudni,pozbawieni ciekawosci,a całość nie jest nawet śmieszna,tylko żałosna.
TA KSIĄŻKA CHYBA JESZCZE BARDZIEJ ZNIECHĘCIŁA MNIE DO KONI
na tej książce powinno byc jakieś ostrzeżenie,żeby lepiej jej nie czytać,jeśli nie lubi się koni! JA BYM SIĘ TAM MOGŁA PODPISAĆ!
NIE WSPOMINAJĄC JUŻ O TYM , ŻE JA TAM PREFERUJE BARDZIEJ DOBRE HORRORY.
ALE to był swego rodzaju horror.dla mnie męczarnia!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Powroty, Po burzy- recenzja

Ocena:
Autor:
Data:

Książka Pani Lauren Brooke przykuła moją uwagę tematyką. Widząc okładkę od razu zapragnęłam ją przeczytać, tym bardziej, że porusza bliską mi dziedzinę. Konie są morzeniem większości dzieci i tylko nielicznym udaję się oddać swojej pasji. Sam miałam okazję jeździć konno i wiem, jaki to piękny sport, dlatego wszystkim pozostałym marzycielom polecam szukanie literatury, która pozwoli wam wymarzyć idealnego konia. Seria Heaetland z łatwością podoła temu zadaniu ... gdyż jest książką poświęcaną tym majestatycznym zwierzętom i klimatowi, który je otacza.

„Powroty” oraz „ Po burzy” to początek serii. Heartland to ośrodek dla koni po trudnych przeżyciach, które potrzebują opieki . Amy jest główną bohaterką i tragiczny wypadek, w którym traci matkę wywraca jej życie do góry nogami. Dziewczyna obwinia się o tragedie i musi nauczyć się żyć ze stratą, która jej dotknęła. Nieoczekiwanie ukojenie znajduje właśnie w Heartlandzie i pracy z koniem Spartanem, od którego wszystko się zaczęło.

Amy jest typową nastolatką ze wszystkim wybuchami gniewu, przejawami nierozsądku oraz często nieprzemyślanym postępowaniem. To właśnie te wady sprawiły, że łatwo ją polubić tym bardziej, że stara się naprawiać popełniane przez siebie błędy.

Akcja książki nie jest specjalnie szybka, ale nie widzę w tym nic złego, ponieważ cała książka jest krótka i bardzo szybko się ją czyta. Jest idealna dla młodszej młodzieży, szukającej lekkiej, przyjemnej lektury, która oderwie od dnia codziennego i wystarczy poświęcić na nią tylko kilka godzin. Autorka używa prostego języka, co dodatkowo umila czytanie. Książce mogłabym zarzucić kilka powtórzeń i ogólnikowe podejście do niektórych wydarzeń, które z chęcią poznałabym bardziej. Były chwile, kiedy coś się działo i kończyło za szybko, wtedy czułam niedosyt.

Pani Lauren Brook pozytywnie mnie zaskoczyła. Książka wciąga i urzeka tematyką. Jest pełna emocji zarówno smutnych jak i radosnych. Serie Heartland polecam młodzieży. Nie jest to wymagająca i skomplikowana lektura, warto przeczytać chociażby dla zrozumienia jak ważne jest dobre traktowanie zwierząt- czego jestem wielką zwolenniczką.

4/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena