Koszyk 0
Opis:
W zamożnym miasteczku w stanie Connecticut, gdzie ludzi zwykle zaprząta, w czym i z kim będą widziani, Emma wolałaby wcale nie być widziana. ją zaprząta raczej pozorowanie perfekcji - dokładne ściąganie długich rękawów, żeby zakryć siniaki; żeby nikt nie dowiedział się, jak mało wspólnego z doskonałością ma ej życie.A tu nagle, ni stąd, ni zowąd, pojawia się ... miłość i zmusza ją do potwierdzenia swojej wartości - za cenę ryzyka ujawnienia straszliwej tajemnicy, którą desperacko ukrywa.Poruszająca historia o próbie normalnego życia za wszelką cenę... i o miłości, która pozwala w końcu zaczerpnąć powietrza. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Rebecca Donovan
  • 2015
  • 1
  • 496
  • 205
  • 142
  • 9788372294166
  • 9788372294166
  • ZBMUT
  • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

Najlepsza książka ever!

Ocena:
Autor:
Data:
„Powód by oddychać” to książka która wciągnęła mnie od pierwszej strony.
Opowiada historię dziewczyny o imieniu Emma. Jej ojciec zginął w wypadku samochodowym a matka miała problemy z alkoholem. Dziewczyna trafiła do domu brata ojca - George'a i jego rodziny. W domu wujostwa czuła się jak intruz. Pokazywali jej to na każdym kroku, że jest wielkim błędem.
Ciotka - Carol miała problemy psychiczne i znęcała się fizycznie oraz psychicznie nad dziewczyną ... Z jednej strony kochająca matka dla swoich dwójki swoich dzieci, z drugiej strony wredna ciotka.
Emma mimo próśb najlepszej przyjaciółki – Sary, nie poskarżyła nikomu o swojej sytuacji w rodzinie, ponieważ widziała, że mimo nienawiści do niej, wujek i ciotka bardzo kochają swoje dzieci. Ona także je kochała i nie chciała żeby cierpiały.
Odliczała dni do swojej pełnoletności, aby jak najszybciej wyprowadzić się od toksycznej rodziny. Starała się jak najwięcej czasu spędzać poza domem, u przyjaciółki, w bibliotece oraz na zajęciach dodatkowych.
Wielokrotnie musiała chodzić do szkoły poobijana i pobita, co nie uszło uwadze Sary. Emma jednak przekonywała ją za każdym razem aby nie mówiła nikomu.
Wkrótce na jej drodze pojawia się Evan. Dziewczyna zakochuje się w nim ale ciągle odpycha go od siebie oraz nie zgadza się na nic więcej niż przyjaźń.
Jednak wkrótce przekonuje się, że nie potrafi trzymać go na dystans i „przyjaciele” zostają parą. Chłopak bardzo kocha Emmę a ona go.
Evan widzi jak ciotka traktuje Emmę dziewczynę. Bardzo mu się to nie podoba ale szanuje jej decyzję.
Gdy Emma trafia do szpitala, w końcu zdaje sobie sprawę z tego, że już dłużej tak nie da rady funkcjonować. Postanawiają z Evan'em uciec. Niestety ucieczka nie zostaje zrealizowana, ponieważ wujkowi udaje się przekonać dziewczynę żeby została ostatni dzień, co ma wstrząsające skutki.
Epilog powalił mnie na kolana... Nie spodziewałam się takiego zakończenia i przez dłuższy czas byłam nim wstrząśnięta.
„Powód by oddychać” to pierwszy tom z serii „Oddechy”. Z niecierpliwością czekam na kolejne części które mam nadzieję, dorównają świetności tej.
Najbardziej podobał mi się wątek miłosny pomiędzy nastolatkami. Uczucie jakim siebie obdarzyli kiełkowało powoli i naturalnie. Uchwycono tu piękno młodzieńczego zakochania.
Z chęcią wrócę do tej książki na pewno nie raz. Książka jest grubszą książką lecz w ogóle mnie to do niej nie zraziło.
„Powód by oddychać” jest historią pełną trudnych emocji i decyzji. Polecam każdemu, kto ma ochotę wkręcić się w kolejną historię miłosną, ale o bardziej dramatycznej podszewce.
Jest to z pewnością najlepsza książka jaką czytałam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Super Książka

Ocena:
Autor:
Data:
"Powód by oddychać" jest super od razu mnie wciągnęła i muszę sięgnąć po kolejne tomy.
Czytając nie mogłam się oderwać i czułam się jakbym uczestniczyła w tych wydarzeniach, naprawdę polecam wszystkim.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena