Koszyk 0
Opis:
Każdy dzień przynosi nowe okazje do konfliktu. Zarówno w relacjach zawodowych, jak i osobistych powodzenie lub porażka zależą od twojej umiejętności manewrowania w konfliktowych sytuacjach. W książce "Powiedz to inaczej", napisanej przez zawodową mediatorkę, Danę Caspersen, a zaprojektowanej przez Joosta Elffersa, którego twórczy geniusz stał także za dziełem 48 Praw władzy ... znajdziesz siedemnaście zasad prowadzenia rozmowy o trudnych problemach. Z tego nieocenionego poradnika dowiesz się, jak zmienić nastawienie swojego umysłu, jak wyrwać się z destrukcyjnego kręgu ataków i kontrataków, jak zamienić konflikt w okazję do rozwoju. Wyrafinowana graficznie, pełna przykładów z życia, celnych rad i przejrzyście opisanych ćwiczeń pomagających w sprawdzeniu, czy dobrze opanowałeś lekcję, książka ta nauczy cię prowadzenia konstruktywnego dialogu i znajdowania trwałych rozwiązań. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dana Caspersen
  • 2015
  • 1
  • 250
  • 231
  • 182
  • 978838015-054-6
  • 9788380150546
  • ZCTEQ

Recenzje czytelników

Rozwiąż konflikt bezkonfliktowo

Ocena:
Data:
Konflikty i kłótnie to coś, z czym zmaga się każdy z nas, niezależnie czy ma się lat naście czy dziesiąt. Nikt z nas zapewne ich nie lubi, wszyscy najchętniej byśmy ich unikali, czasami jednak unikniecie konfliktu jest niemożliwe. Jak sobie z tym radzić?

Na rynku wydawniczym pojawiła się książka autorstwa Dany Caspersen pod tytułem „Powiedz to inaczej. 17 zasad rozwiązywania konfliktów”, która ma pomóc nam w trakcie trwania nieporozumień w formie krótkich 17 zasad ... które wyjaśniane są strona po stronie.

Co w takim razie mogę powiedzieć o tej książce? Warto czy nie warto? Formuła zredagowania książki sprzyja temu, aby umieszczone w niej zasady i przykłady zachowania łatwiej było zapamiętać. Moim pierwszym skojarzeniem była prezentacja, taka dobrze przygotowana, pozwalającą na zapamiętanie najważniejszego. Nie jest to długi, wlekący się w nieskończoność poradnik, którego czytanie doprowadza nas do depresji i którego nie zamierzamy skończyć. Całość treści, jest bowiem przedstawiona za pomocą schematów i krótkich informacji ilustrujących omawiane zagadnienie.

Od nas zależy czy będziemy czytali książkę strona po stronie, czy na wyrywki odnosząc się do konkretnych zasad. Bardzo dobrym zabiegiem było skonfrontowanie zasad z antyzasadami, czyli najczęściej tymi zachowaniami i równocześnie błędami jakie charakteryzują naszą postawę w trakcie konfliktu. Dążenie do ideału wymaga praktyki, więc autorka proponuje ćwiczenia umożliwiające nam szkolenie się w zakresie poprawnego rozmawiania w trakcie różnicy zdań.

Dla kogo jest ta książka? Dla każdego, kto tylko pragnie nauczyć się jak prawidłowo rozmawiać, aby konflikt rozwiązać, a nie tylko go pogłębiać. Dla przedsiębiorców, którzy w swojej pracy niejednokrotnie muszą stawić czoła niezadowoleniu współpracowników. Dla rodziców i wychowawców, żeby w momencie nieporozumień z dziećmi i młodzieżą potrafili rozwiązać je bezproblemowo. Jeśli więc należysz do którejś z tych grup lub po prostu chciałbyś umieć rozmawiać w momencie, kiedy porozumienie trudno ta książka jest dla Ciebie.

Za możliwość przeczytania bardzo dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetny podręcznik codziennego użytku

Ocena:
Autor:
Data:
Konflikty to, dla większości z nas, nieunikniony element dnia, tygodnia, czy miesiąca. Stres, nieporozumienie, niechęć do tematu, czy drugiej osoby, to wszystko zmniejsza naszą zdolność do racjonalnego i zadowalającego obie strony rozstrzygnięcia problemu. Dana Caspersen w swojej książce, w niezwykle przystępny sposób, omawia najbardziej efektywne sposoby rozwiązywania konfliktów. Ciekawa forma idzie w parze z klarowną oraz skondensowaną treścią ... co razem daje nam świetny podręcznik codziennego użytku!

Książka ta ma bardzo oryginalny projekt, przywodzący mi na myśl świetnie zedytowaną prezentację, za który odpowiedzialny był Joost Elfferson. Proste połączenie bieli, czerwieni oraz czerni, schludna i przemyślana forma oraz prosta grafika ułatwiająca prezentację treści, to wszystko sprawia, że pozycja ta jest niezwykle przyjemna i klarowna w odbiorze. Także jej format średniej wielkości oraz jakość użytych materiałów, sprawia, że lektura ta jest niezwykle miła dla oka.

W książce najważniejsza jest oczywiście jej treść, w czym Dana Caspersen nie zawodzi. Autorka swoje mediatorskie zdolności wykorzystuje do wyrażania zagadnień w sposób jasny i prosty. Pozycja ta nie jest przepełniona informacjami, rozważaniami, czy zaawansowanymi pojęciami dotyczącymi rozwiązywania konfliktów. Dzięki temu jest to książka dla każdego, nawet dla tych, którym trudno jest znaleźć czas na czytanie. Co dodatkowo wpływa na przystępność książki, to zwięzłe rozdziały oraz fakt, że nie musimy od razu czytać całej pozycji (co szczerze powiedziawszy i tak nie powinno zająć dłużej niż dwie godziny).

Mimo, iż książka jest łatwa w odbiorze, a treści w niej zaprezentowane całkiem dobrze zapadają w pamięć, to z pewnością jest to pozycja, do której wygodnie jest co jakiś czas wracać. Polecałabym również zaznaczyć ulubione rozdziały, albo elementy nad którymi najbardziej musimy popracować, gdyż nie wszystkie 17 rozwiązań od razu łatwo jest wcielić w życie ;). Ostrzegam również, że samo przeczytanie tej pozycji nie sprawi, że staniemy się zawodowymi mediatorami, dopiero świadome wdrożenie porad autorki w życie, sprawi, że będziemy mieć większą kontrolę nad naszymi słownymi potyczkami.

"Powiedz to inaczej. 17 zasad rozwiązywania konfliktów" to książka bardzo użyteczna. Dzięki niej otrzymujemy nowe spojrzenie na otaczające nas nieporozumienia, którym nietrudno jest zaradzić, kiedy wie się na co w szczególności zwracać uwagę. Szczerze polecam tę pozycję każdemu, a w szczególności tym, którzy mają już dość bezowocnych i bezsensownych potyczek słownych.

Mój regał z książkami www.patsy-books.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena