Koszyk 0
Opis:
Życie bez ryzyka wcale nie jest bezpieczne 17-letnia Maddy ma bardzo rzadkie, ale zarazem doskonale znane schorzenie - alergię wszystko. Od zawsze pozostaje uwięziona we własnym domu. Jedyne osoby, z którymi ma kontakt, to jej mama oraz pielęgniarka. Któregoś dnia do sąsiedniego domu wprowadza się Olly.  Maddy może go jedynie obserwować przez okno, ale już wie, że jej życie nieodwracalnie się zmieni.  ... I że to będzie katastrofa… Powieść trafiła na listę bestsellerów "New York Timesa"; planowana jest ekranizacja. Dla fanów Johna Greene'a, Rainbow Rowell, Gayle Forman.   Z ilustracjami męża autorki. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nicola Yoon
  • 2016
  • 328
  • 205
  • 135
  • *, 9788327155313
  • 9788327155313
  • ZD96O
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Najlepsza książka na wakacje- Nicola Yoon ,,Ponad wszystko''

Ocena:
Autor:
Data:
Moim zdaniem akcja idealnej książki na wakcje wcale nie musi rozgrywać się w okresie wiecznego słońca, smaku lodów i innych letnich rozrywek. Poznajcie Maddy, która ma alergię na cały świat. Mały promyk światła może wywołać u niej niby nie szkodliwe zawroty głowy, a te z kolei śmierć.
Maddy pogodziła się ze swoim losem, ale wszystko zmienia się kiedy do domu obok wprowadza się nowa rodzina, a wśród niej Olly, który zawraca dziewczynie w głowie.
Mimo tego ... że akcja nie rozgrywa się bezpośrednio w wakaje ma swój niepowtarzalny, oryginalny klimat, który czyni ją idealną książką na lato. W książce jest wiele zwrotów akcji a koniec naprawdę mnie zaskoczył i wzruszył za razem. ,,Ponad wszysko'' opowiada o silnej miłości, która potrafi sprzeciwić się losowi, oraz porusza temat trudnych sytuacji rodzinnych. Moim zdaniem ,,Ponad wszystko'' to idealna młodzieżówka na lato! Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ponad wszystko

Ocena:
Autor:
Data:
Madeline od dziecka cierpi na bardzo rzadką chorobę, SCID. Krótko mówiąc, to alergia na cały świat. Siedemnaście lat spędziła zamknięta w domu. Kiedy do sąsiedniego budynku wprowadza się nowa rodzina, dziewczyna zwraca uwagę na Olly’ego. Delikatna przyjaźń, która rozkwitła między tą dwójką, jest niezwykle ważna dla Madeline, ale stanowi również dla niej śmiertelne zagrożenie.


Osiemnastoletnia dziewczyna, która nigdy nie zetknęła się z zewnętrznym światem jest niedoświadczona i łagodna ... Nigdy nie zaznała bezwzględności i okrucieństwa innych ludzi, dlatego początkowo wydaję się dziecinna, lecz z biegiem akcji zbiera doświadczenia i po jej zachowaniu widać, że zaczyna dorastać i nie jest już tak uległa jak na początku.


W książce występuję kilku bohaterów. Maddy, jej mam i opiekunka oraz Olly. Co prawda poznajemy rodzinę chłopaka, ale tylko z obserwacji Madeline oraz relacji Olly’ego. Jego życie również nie jest usłane różami i stanowi odrębny wątek wymagający zastanowienia. Bohaterka choruje na rzadką chorobę, sama nie mam wiedzy na jej temat, lecz nie zgłębiałam tego tematu, by nie doszukiwać się różnic. Uważam to za bardzo dobre rozwiązanie, tym bardziej, że książka potoczyła się w dość nieoczekiwanym kierunku.


Jest to książka młodzieżowa, lecz napisana w bardzo dobrym stylu. Czyta się zadziwiająco lekko i niestety szybko. Jest to lektura na kilka godzin, ale za to cudownych. Należy zwrócić uwagę na ilustrację, które są częstym gościem w tej książce. Autorem rysunków jest mąż autorki, również pisarz, a do tego grafolog. Są komiczne i proste, jednak wyrażają więcej niż słowa. Książka oryginalna i zaskakująca.


„Ponad wszystko” to świetna lektura dla młodego człowieka. Jej sens się zmienia z biegiem akcji, a liczne nawiązania do innych utworów dodatkowo akcentują finalne meritum utworu. Podoba mi się styl autorki i z pewnością sięgnę po jej kolejną książkę.

4+/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena