Koszyk 0
Opis:
Najtrudniejsze przypadki ciężko chorych dzieci wpisują się w codzienność Marty, trzydziestoletniej pielęgniarki na oddziale kardiologii, burząc to, w co wierzyła, i odbierając jej poczucie równowagi. Miłość, przyjaźń, małżeństwo – te słowa nabierają dla Marty nowego znaczenia. Osoby, które spotka, będą dla niej swoistym drogowskazem i inspiracją do podjęcia zaskakujących decyzji. "Znajomość kobiecej psychiki i umiejętność tworzenia intrygującej fabuły, budowanej z codziennych drobiazgów ... czyni z tej powieści rodzaj gabinetu terapeuty, w którym autorka zajmuje się odbudową złamanych serc. Toteż czyta się tę książkę niczym wartką powieść detektywistyczną, z tą różnicą, że nie chodzi o to, kto zabił, a kto ocalał". Tomasz Miłkowski, krytyk, publicysta i dziennikarz Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Katarzyna Michalik-Jaworska
  • 2014
  • 1
  • 224
  • 195
  • 125
  • 978-83-64184-09-3
  • 9788364184093
  • ZBDXA

Recenzje czytelników

Pomyślę o tym jutro

Ocena:
Autor:
Data:
Takiej książki się nie zapomina. Pod pozorem lekkości autorka porusza naprawdę istotne problemy... Polecam
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna książka skłaniająca do refleksji

Ocena:
Autor:
Data:
Jak dobrze znane nam są słowa: "Pomyślę o tym jutro" albo "Zrobię to jutro, dzisiaj mi się nie chce. Jestem zmęczony"? Często odkładamy coś na następny dzień, zamiast zrobić to właśnie dzisiaj. Odkładamy wszystko na później, bo wydaje nam się, że za kilka dni będzie na to lepszy czas i w konsekwencji gubimy się w swoim życiu.

To samo dzieje się z główną bohaterką książki "Pomyślę o tym jutro".
Marta jest trzydziestoletnią mężatką ... która pracuje w szpitalu jako pielęgniarka na oddziale kardiologii. Codziennie na jej oddział trafia kilkoro dzieci z opieki społecznej, które są chore i którymi rodzice nie chcą się zajmować ze względu na ich chorobę. Są też takie przypadki, że dziecko bez specjalistycznej opieki nie może funkcjonować. Tak jest z Anią, małą dziewczynką, do której Marta - główna bohaterka książki - bardzo się przywiązała. Codziennie ją odwiedza i zastępuje jej rodziców, którzy już stracili szansę na to, że ich córka będzie normalnie funkcjonowała. Ona wegetowała. Marta stara się w ten sposób wypełnić pustkę w jej sercu.

Od kilkunastu lat starają się z mężem o dziecko. Marta kilka razy poroniła, za każdym razem przeżywała coraz większy ból i traumę. I nagle pewnego dnia jej mąż ją zostawia, bo ona nie może ofiarować mu dziecka. Całe jej życie obraca się o 180 stopni. Całe szczęście ma przy sobie starszą siostrę, która zawsze jest przy niej i mamę, na którą również może liczyć. Jednak nic nie trwa wiecznie. Siostra niedługo potem sama ma problemy i musi stanąć przed trudnymi decyzjami w jej życiu. Marta rzuca się w wir pracy, jednak dopiero rozmowy z pewną staruszką sprawią, że Marta zacznie walczyć. Czy jej się uda?

"Teraz budując, zacznij od dymu z komina"

Bardzo wciągająca powieść skłaniająca do refleksji. Książka Katarzyny Michalik-Jaworskiej jest nie tyle zwykłym opowiadaniem o trudnościach życiowych, co a'la poradnikiem dla osób, które przeżywają odejście kogoś bliskiego, czy też zmagają się z nieuleczalną chorobą.

Autorka pokazuje nam, że czasami bezpodstawnie oceniamy innych nie wiedząc, jak sami zachowalibyśmy się na ich miejscu. Główna bohaterka pracuje w miejscu, gdzie główna zasada brzmi "nie dać się ponieść emocjom". Czy można przeżyć całe życie powtarzając sobie tylko "Pomyślę o tym jutro"? Owszem można, ale czy wtedy będziemy szczęśliwi?

Autorka jest kobietą, więc bardzo dobrze zna mechanizm funkcjonowania kobiecej psychiki, dzięki czemu łatwiej jest jej trafić właśnie do tej grupy odbiorców. W swojej książce zawiera bardzo dużo ciekawych i na pewno pomocnych rad jak żyć i jak walczyć, aby wygrać.
Autorka poprzez postać Marty chce nam pokazać, że nie ważne, co dzieje się w naszym życiu, nie możemy się poddawać. Kiedy upadniemy powinniśmy się podnieść i iść dalej nie oglądając się za siebie.

http://ksiazkowyswiatwyobrazni.blogspot.com/2016/04/8-pomysle-o-tym-jutro-katarzyna.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena