Koszyk 0
Opis:
Pamiętajcie, podczas rozwodu dzieci mogą doświadczyć nie tylko poczucia straty i smutku, ale też otrzymać wzorzec zachowań, który zaowocuje w przyszłości. Stanie się tak, jeśli rodzice potrafią zachować się właściwie i nie przestaną odnosić się do siebie z szacunkiem Lisa Rene Reynolds jest terapeutką specjalizującą się w terapii małżeństw oraz terapii rodzin podczas rozwodu i prowadzi kursy dla rozwodzących się rodziców ... Obserwacje poczynione w trakcie wieloletniej praktyki stały się inspiracją do napisania tej książki. Autorka dzieli się w niej doświadczeniem i podpowiada rodzicom, jak przeprowadzić dzieci przez rozwód w możliwie najmniej bolesny sposób. Przeczytaj tę książkę i podaruj ją byłemu małżonkowi! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Lisa Rene Reynolds
 • 2012
 • 1
 • 268
 • 205
 • 135
 • 9788375512090
 • 9788375512090
 • ZAGIS

Recenzje czytelników

burza w rodzinie - jak uchronić dziecko?

Ocena:
Autor:
Data:
Rozwód jest jednym z najbardziej drastycznych zmian w rodzinie. Może nawet być boleśniejszy niż śmierć rodzica, ponieważ towarzyszy temu uczucie porzucenia. Najbardziej cierpią wtedy dzieci, które wielu spraw nie są w stanie zrozumieć. Zadanie rodziców polega na umiejętnym przeprowadzeniu potomstwa przez ten trudny okres. Niestety większość ludzi nie jest tego świadoma i włącza emocjonalnie dzieci w rozpad małżeństwa. Nie brakuje wtedy szarpaniny słownej, a nawet fizycznej ... prób przeciągania dzieci na swoją stronę i zaborczej walki mającej na celu odcięcie dzieci od byłej/byłego małżonki/małżonka.
Autorka daje rodzicom stojącym w obliczu rozpadu rodziny wiele cennych rad, które wydają się być oczywiste, ale w gąszczu negatywnych emocji logika przestaje pracować, przez co potrzebna jest poradnik, by uświadomić sobie, że można mniej ranić dzieci i skupić się na ich dobru.
Najważniejsze rady ujęte w hasła, które zostają rozwinięte przez wyjaśnienie oraz przykłady to:
-Nie kłócić się w obecności dzieci.
-Podczas dyskusji miej na uwadze przede wszystkim dobro dziecka.
-Przestań sprawdzać drugiego rodzica, gdy opiekuje się dziećmi.
-Zaczynaj zdania, posługując się zwrotami w pierwszej osobie
-Bądź elastyczny
-Pamiętaj, by mówić to, co dobre
Poza tym w poradniku znajdziemy wskazówki dotyczące sposobu informowania dziecka o rozwodzie oraz przeprowadzenia przez niemiłe zmiany dotychczasowego życia. Pomoże nam przygotować się do trudnej rozmowy mającej wyjaśnić dalsze życie oraz pomóc dzieciom uporać się z emocjami.
Autorka wyjaśnia nam również, że bardzo ważna kwestią jest również zadbanie o siebie, swoje samopoczucie, wygląd, psychikę, a także finanse. Coraz większym problemem rozwodzących jest również niemożność wyprowadzenia się ze względu na finanse oraz jednoczesne tworzenie nowych związków. Lisa Rene Reynolds wskaże, w jaki sposób można zmniejszyć lub wyłączyć dzieci i nowych partnerów z konfliktu.
Jednym z ważniejszych elementów, które trzeba ustalić po rozpadzie małżeństwa jest ustalenie obowiązków i próba ścisłego trzymania się tego podziału przy jednoczesnym byciu elastycznym. Autorka podpowie, w jaki sposób nakłonić byłego małżonka do dzielenia się obowiązkami w wychowaniu dzieci.
Myślę, że jest to poradnik dobry nie tylko dla osób rozwodzących się, ale również małżeństw żyjących na odległość. Niestety coraz częściej praca i warunki finansowe sprawiają, że młode małżeństwa widują się jedynie w weekendy. To niesie za sobą wiele problemów, które mogą być zwiększanie przez wpływ otoczenia. Autorka pokaże nam, jakich błędów możemy uniknąć podczas rozstania z małżonkiem. Książka na pewno bardzo pomoże rozwodzącym się rodzicom, ale i tym, którzy planują rozstanie z małżonkiem.

http://annasikorska.blogspot.com/2014/06/lisa-rene-reynolds-pomoz-dziecku.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena