Koszyk 0
Opis:
Intrygująca, momentami nieodparcie śmieszna lektura. O ludziach i ich poplątanych relacjach ze sobą i wszystkim, z czym można wejść w relacje – guziczkiem, niedopałkiem w bibułce, drugim człowiekiem czy wielką dynią. Celne, zwięzłe, świetnie spointowane opowiadania niepokoją, balansując na cienkiej granicy pomiędzy tym, co „normalne”, a tym, co już niekoniecznie.
Mniej Więcej
  • Anna Onichimowska
  • 2012
  • 0
  • 230
  • 185
  • 125
  • 9788389133786
  • 9788389133786
  • ZAQRG

Recenzje czytelników

o prawdziwym życiu

Ocena:
Autor:
Data:
Przede mną leży, w szarej i niepozornej okładce, zbiór dwudziestu opowiadań, bohaterów których pozornie nic ze sobą nie łączy. Jednak czy na pewno? Historie wymyślone przez Panią Onichimowską wywołały we mnie sporo smutku i wzruszenia. Wszystkich ludzi, których opisała autorka, łączy strach przed nowym i nieznanym. Znalazłam tutaj również lęk pierwotny człowieka, przed wykluczeniem i samotnością. Pomimo pewnej dozy fantastyki (wąsate noworodki, latające dywany i syreny) ... te opowiadania są do bólu prawdziwe, jakby żywcem wyrwane z naszego najbliższego otoczenia. W końcu każdy nas z pewnością zna jakieś nieszczęśliwe małżeństwo, które nie potrafi się ze sobą rozstać, lub samotne matki, niezdolne do nawiązania jakiejkolwiek pozytywnej relacji z mężczyznami. Wśród nas żyją ludzie, którzy zamykają się w swoi prywatnym świecie, z lękiem patrząc na okno i to, co może na nich czekać za nim. Znamy ludzi niepewnych swojego szczęścia i drogi, jaką obrali w życiu, duszących się od obaw i hamulców. To właśnie o takich ludziach (o nas!) jest książka pani Onichimowskiej. Jej opowieści zrywają z nas wszelkie zasłony i kamuflaże, rzucając prosto w oczy czytelnika całą prawdę o nim. Jednak nie możemy mieć o to żalu, bo refleksja i przebudzenie z nią związane, są nam bardzo potrzebne. Nigdy nie jest za późno! Zawsze jeszcze można coś zmienić i naprawić! wystarczy tylko pierwszy krok...a reszta jakoś sama dotruchta;)

Pozycję polecam gorąco dla każdego, kto nie czuje się do końca szczęśliwy i nie potrafi powiedzieć, dlaczego tak jest. W subtelny sposób otwiera oczy i nastraja do zmian na lepsze, ale nie jest przy tym krytyczna w stosunku do tych, którzy nie czują się na siłach i nie mają odwagi, aby coś zmieniać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena