Koszyk 0
Opis:
Bogato ilustrowana książka o zakładaniu ogrodu, przeznaczona zarówno dla rolników jak też dla mieszkańców miast, którzy przenoszą się na wieś i widzą sens swojego życia i swoją pasję w założeniu ogrodu, który będzie i użyteczny i będzie spełniał ich oczekiwania. Mnóstwo informacji o kształtowaniu przestrzennym ogrodu, pielęgnowaniu roślin, sposobach ochrony i podobnych kwestiach.
  • Bellona
  • miękka
Mniej Więcej
  • Arkadiusz Iwaniuk, Elżbieta Kowalik
  • 2013
  • 136
  • 206
  • 145
  • 978-83-11-12619-0
  • 9788311126190
  • ZB1M3

Recenzje czytelników

Polski ogród wiejski

Ocena:
Autor:
Data:
Z sentymentem wspominam ogród babci, który pamiętam z dzieciństwa. Pełen kolorów, gęsto obsadzony kwiatami, po prostu bajeczny. Królowały w nim malwy, nagietki, orliki i piwonie, nie jak dziś idealnie przystrzyżone zielone trawniki. Tamten ogród miał duszę, charakter i styl jednak ze względu na konieczność nieustannej pielęgnacji i zmieniającą się modę wyparł go wygodny nierzadko zupełnie pusty trawnik ...
Do tej jakże wielobarwnej przeszłości zabierają czytelnika autorzy książki „Polski ogród wiejski”. Przypominają oni wygląd takiego ogrodu, nawiązują do jego symboliki i tradycji. Podpowiadają jak go stworzyć tak aby spełniał współczesne funkcje, adekwatne do naszych potrzeb. Większą część książki stanowi leksykon roślin, które królowały niegdyś w wiejskich ogrodach. Z lektury dowiemy się jak uprawiać te właśnie gatunki.
Publikacja w znacznym stopniu wzbogaciła moją wiedzę na temat tradycyjnych wiejskich ogrodów, które były przecież nie tylko wizytówką domu ale przede wszystkim jego mieszkańców. Bardzo spodobały mi się kolorowe fotografie od których wręcz trudno oderwać wzrok. Jest to mały aczkolwiek praktyczny poradnik, który zainteresuje z pewnością każdego miłośnika ogrodnictwa. Rozwiązania w nim zaprezentowane są dość niekonwencjonalne aczkolwiek ciekawe. Na pewno idąc za radą autorów stworzymy wokół domu naszą małą oazę zieleni, która odzwierciedlać będzie fantazyjny charakter jej twórcy.
Na pewno skorzystam z porad autorów i zajrzę do tej lektury jeszcze wiele razy w poszukiwaniu inspiracji. Polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena