Koszyk 0
Opis:
Miałam piękny sen. W tym śnie jestem w łóżku, zaledwie kilka ekscytujących centymetrów od Cartera. Patrzę na niego: leży na plecach, a fluorescencyjna poświata budzika stojącego na sąsiednim stoliku jest wystarczająco mocna, by widzieć, jak jego klatka piersiowa porusza się w rytm płytkich wdechów i wydechów. Śpi z kołdrą zsuniętą na wysokość bioder, z jedną ... dłonią niezgrabnie przesłaniającą oczy; druga spoczywa na gładkim, nagim brzuchu. Przysuwam się z najwyższą ostrożnością, żeby go nie obudzić, aż wreszcie jestem tak blisko, że od stóp do głów mogę grzać się w cieple bijącym z jego ciała. Wolno, niespiesznie moje ręce wynurzają się spod kołdry, a dłonie wędrują w jego stronę. Dotykam gładkiego, muskularnego torsu, palce pną się w górę, coraz wyżej... aż wreszcie łapię go za szyję i duszę na cholerną śmierć."Pokusy i łakocie. Rodzina nie do końca idealna" to kontynuacja znakomitej książki "Pokusy i łakocie. Niezbyt grzeczna rzecz o miłości". Para nieco przypadkowych młodych rodziców postanawia się pobrać i wspólnie wychowywać synka — owoc szalonej, czekoladowej nocy, którą Claire przerwała gwałtowną ucieczką. Spotykamy ich ponownie, uwikłanych w perypetie piekielnego wieczoru panieńskiego, dzikich zabaw, klęski kolejnych oświadczyn i rodzinnego szaleństwa. Oboje zaczynają wątpić w siłę łączących ich uczuć. Tym razem jednak nie chodzi o słodkie więzy miłosnych kajdanek, lecz o dalsze losy związku, narażone na szwank przez komedię pomyłek. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Septem
  • miękka
Mniej Więcej
  • Tara Sivec
  • 2015
  • 280
  • 208
  • 140
  • 9788324698851
  • 9788324698851
  • ZCGD2

Recenzje czytelników

Pokusy i łakocie. Rodzina nie do końca idealna-Tara Sivec

Ocena:
Autor:
Data:
Żyli długo i szczęśliwie?

Para nieco przypadkowych młodych rodziców postanawia stworzyć idealną rodzinę,ale jak na razie idzie im średnio.Spotykamy ich ponownie,uwikłanych w perypetie piekielnego wieczoru panieńskiego, dzikich zabaw,klęski kolejnych oświadczyn i rodzinnego szaleństwa. Claire i Carter zaczynają wątpić w siłę łączących ich uczuć...

"Rodzina nie do końca idealna" to druga część serii Pokusy i Łakocie,opowiadająca o dalszych losach naszych bohaterów ...

Gavine jest chłopcem,z którym nasze życie nigdy nie będzie nudne.Daje nam też przykład,że trudy rodzicielstwa i wyrzeczeń,jakie się z nim wiążą ,nigdy nie idą na marne.Carter, Claire i inni bohaterowie,którym udało się zdobyć szturmem moje serce w pierwszej części,nadal są w nim,nawet po zamknięciu kontynuacji,,Pokus i łakoci”.

Historię możemy śledzić z dwóch perspektyw,dzięki czemu mamy niepowtarzalną okazję poznać męski i damski punkt widzenia.Jest ona dodatkowo opowiadana z trzech różnych perspektyw czasowych.Powieść uświadamia nam,że różnice rozumienia świata i hierarchii wartości kobiet i mężczyzn mogą prowadzić do wielu nieporozumień między nimi.

Jest to opowieść,którą czytelnik będzie się delektował jak wyśmienitym ciastkiem i nie będzie jej w stanie odłożyć aż do ostatniej kartki.Sprawi, że Twoje serce z emocji będzie biło coraz szybciej.

Pokazuje ona,że nie istnieje taki termin jak zły rodzic.Człowiek staje się nim przez zakłamane społeczeństwo,które przykleja mu łatkę z tym określeniem,ponieważ uważa,że każdy kto ma niekonwencjonalne metody wychowawcze powinien być pozbawiony praw rodzicielskich. Dlatego czasami warto się zastanowić,kto tak naprawdę wyrządzi dziecku większą krzywdę.

Książka ta sprawia,że po jej skończeniu powracamy do niej bez przerwy w myślach,analizując ją,przywołując najzabawniejsze momenty oraz rozprawiając na tematy,które skłoniły nas do refleksji.

Jest mi bardzo smutno,że moja przygoda z tą książką musiała dobiec końca.Już od dawna żadnej historii nie udało się wycisnąć tylu łez z moich oczu.Najbardziej jednak absurdalne jest jednak to,iż nie jest to nawet ostatnia cześć tej znakomitej trylogii.Bardzo przywiązałam się do bohaterów historii i choć wspaniałym przeżyciem była dla mnie możliwość obserwowania w tej części jak Gavin dorasta,to z drugiej strony strasznie nie chciałam,aby to się stało.Obawiałam się,iż nie będzie już takim samym uroczym chłopcem z niewyparzoną buzią,który zdobył moje serce w pierwszej części.Niestety należę do tych osób,które nienawidzą zmian i nieubłaganie pędzącego czasu.

Okładka jest o niebo piękniejsza,jej żywe kolory przyciągają wzrok czytelnika oraz odzwierciedla historię,jaka skrywa się w środku.W żadnym razie nie kojarzy mi się z książką kucharską,jak to było z szatą graficzną pierwszej części.

,,Pokusy i łakocie.Rodzina nie do końca idealna” jest wspaniałą kontynuacją,która ma w sobie wszystko,co powinna zawierać idealna pozycja na ponure dni.Dialogi,które sprawiają,że podczas ich czytania nie możemy przestać się śmiać.Płynną akcję,momenty,które chwytają czytelnika za serce.Jest ona idealnym lekarstwem na przygnębienie. Dlatego gorąco Wam ją polecam,gdyż jest to urzekająca pozycja,która pozwoli Ci zapomnieć na kilka godzin o problemach i po prostu cieszyć się życiem.

Recenzja również na blogu :http://lowczyni-ksiazek.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Super

Ocena:
Autor:
Data:
Opisuje dalsze losy bohaterów. Książka nie jest nudna, opisane momenty z synem bohaterki sprawiają, że człowiek się śmieje czytając.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena