Koszyk 0
Opis:
Niezwykła opowieść o dwóch podróżach dookoła świata, z których jedną poznaje się w pionie, a drugą w poziomie… Dzięki formie harmonijki książkę można oglądać strona za stroną, ale przede wszystkim, do czego zachęcamy, rozłożyć na podłodze i śledzić krok po kroku przygody głównych bohaterów. W pierwszą podróż – z pó ... łnocy na południe – zabierze nas rodzina prawdziwych globtroterów. Niestraszne im niebezpieczeństwo, odludne i dzikie miejsca. Będą musieli współpracować, żeby przetrwać swą ryzykowną eskapadę. W drugą podróż – ze wschodu na zachód – wyrusza sympatyczna rodzinka chcąca odwiedzić najpopularniejsze turystyczne atrakcje świata! Niestety czasem trudno będzie pogodzić oczekiwania poszczególnych osób wobec wyprawy… Humor, przygoda, ciekawostki… Do tego wiele zagadek, a wszystko na szczegółowo rozrysowanej mapie świata. Takiej książki jeszcze nie było! Nikola Kucharska – graficzka, ilustratorka, projektantka. Czyta wszystko – etykietki szamponów, dzieła współczesne i klasykę literatury. Zbiera gumki recepturki, ptasie pióra i starocie. Hobbystycznie pisze opowiadania na starej maszynie do pisania. Opiekunka dwóch kotów i kaktusa. Rysuje, szkicuje, maluje, robi logotypy i plakaty. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nikola Kucharska
  • 2016
  • 1
  • 28
  • 325
  • 235
  • 9788310-12984-0
  • 9788310129840
  • ZDBNH
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Wyjątkowy format i całe mnóstwo wiedzy

Ocena:
Autor:
Data:
"Podróż dookoła świata. Północ - południe. Wschód - zachód." to książka o wyjątkowej formie i treści. Zawiera ona opis dwóch wypraw dookoła świata. Uczestnikami pierwszej podróży, z północy na południe, jest rodzina Białych. Tata Arek, mama Ania, ich syn Marcel oraz papuga Werter, po wielu latach przygotowań wyruszają w drogę, by zdobywać szczyty, przemierzać oceany i zwiedzać najciekawsze miejsca na ziemi. Nie straszne są im niebezpieczeństwa i wszelkie niewygody ... Dzień po dniu realizują oni cel swej podróży, by w końcu po roku dotrzeć do domu.

Natomiast rodzina Zielińskich - tata Marek, mama Ewa, dziadek Ernest, Karol i Mania - swoją podróż dookoła świata wygrała na loterii. Zielińscy postanowili odwiedzić najpopularniejsze atrakcje turystyczne, kierując się ze wschodu na zachód. Tak jak postanowili, to i uczynili. Zwiedzali i kupowali pamiątki, opalali się na plaży, wszystko uwieczniali na zdjęciach, a świat przemierzali najchętniej samolotem. Ich podróż również trwała rok i zapewniła im wiele wspomnień.

Towarzysząc Białym i Zielińskim w ich podróżach czytelnik zmierzy się z wieloma hasłami geograficzno-przyrodniczymi. Na każdej stronie pojawiają się zwierzęta i rośliny odpowiednie dla zwiedzanej krainy oraz gatunki wymarłe. Jeziora, morza, oceany, góry ich szczyty zajmują każdy milimetr kolejnych stron. Co i rusz pojawiają się osoby sławne, historyczne, podróżnicy i odkrywcy, postacie z legend i książek. Wspomniane zostały również różne wydarzenia, zjawiska (np. dziura ozonowa) i surowce charakterystyczne dla danego regionu (np. stal damasceńska z Damaszku). A wszystko okraszone zostało humorem i doprawione ciekawostkami.

Do każdej podróży dołączone zostały zadania dla czytelnika. Polegają one głównie na wyszukiwaniu i liczeniu i jest ich na prawdę dużo. Ze względu na bardzo gęsto zadrukowane strony nie jest łatwo wykonać wspomniane zadania. Trzeba dokładnie się przypatrywać ilustracjom.

Książka ta ma wyjątkową formę. Na pierwszy rzut oka, książka "Podróż dookoła świata." wygląda zupełnie normalnie. Jej okładka jest sztywna, trochę większa od formatu A4, a cała wyjątkowość tkwi w środku. Strony książki są ze sobą tak sklejone, że tworzą harmonijkę, która po rozłożeniu ma ponad 3 metry długości. Wspomniana harmonijka zadrukowana jest po obu stronach. Z jednej strony znajduje się mapa podróży Białych, a z drugiej Zielińskich. Pierwszą z nich ogląda się z góry na dół (północ - południe) drugą poziomo, od lewej do prawej (wschód - zachód). Pewnie zastanawiacie się, o czym ja piszę, jak można książkę raz w tę, a raz w inną stronę oglądać? Okazuje się, że można i w sumie nie jest to takie zagmatwane jakby się wydawało, ale na wszelki wypadek, dla po raz pierwszy sięgających po książkę osób, autorka zamieściła na okładce, instrukcję obsługi.

Książka "Podróż dookoła świata. Północ - południe. Wschód - zachód." to pięknie wydane dzieło, w którym olbrzymią rolę odgrywają ilustracje. Dzięki niej czytelnik zapozna się z wieloma hasłami z różnych dziedzin. Po doczytaniu na temat każdego z nich, dziecko zdobędzie ogromną wiedzę. Jednak mnogość ilustracji i haseł sprawia, że książka jest mało przejrzysta. Obawiam się, że wiele dzieci będzie miało problem, by przez nią przebrnąć. Wyjątkowa forma książki jest elementem zachęcającym, jednak nie zawsze się sprawdzi. Niestety, trzy metry to na tyle dużo, że nie mogę sobie pozwolić, na jej rozłożenie, szczególnie wtedy, kiedy młodsza córka nie śpi. Na szczęście oglądać ją można również w sposób standardowy.

Zapraszam na bloga tam zobaczycie wiele zdjęć książki
http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2016/08/podroz-dookoa-swiata-ponoc-poudnie.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ciekawe podróże

Ocena:
Autor:
Data:
Pomysł na książkę jest ciekawy, a ilustracje zabawne i pozwalające na dużo zabawy i śmiechu. Z synkiem spędziłam dobrych kilka godzin na szukaniu przeróżnych zwierząt, roślin i stworów. Jednak w niektórych miejscach wszystkiego jest, jakby za dużo i trudno znaleźć niektóre z wyznaczonych elementów. Dlatego też jest to propozycja raczej dla nieco starszych dzieci, które będą bardziej wytrwałe w rozwiązywaniu wyznaczonych zadań, czyli szukaniu wyznaczonych elementów.

Podsumowując. Dużo zabawy ... dużo śmiechu i fajna okazja do poszerzania wiedzy o świecie :)

http://www.czytajac.pl/2016/08/podroz-dookola-swiata-nikola-kucharska/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena