Koszyk 0
Opis:
Przed premierą najnowszego filmu nowe wydanie z okładką filmową. Jeśli jej nie znasz, musisz ją przeczytać. Jeśli czytałeś, musisz ją sobie przypomnieć! Każdy, kto lubi SF, powinien znać Planetę małp... Rok 2500. Po dwóch latach galaktycznej podróży statek kosmiczny ląduje na nieznanej planecie. Ten świat uderzająco przypomina Ziemię.Taka sama atmosfera, woda, roślinność. I ludzie. Tyle że... to niewolnicy inteligentnych małp - prawdziwych władców planety.
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Pierre Boulle
 • 2014
 • 2
 • 208
 • 190
 • 123
 • 9788324151141
 • 9788324151141
 • ZBIVS

Recenzje czytelników

Planeta małp

Ocena:
Autor:
Data:
Pierre Boulle to autor ,,Planety małp", która została napisana już ponad 50 lat temu. To właśnie ta publikacja przyniosła pisarzowi wielką sławę. Na jej podstawie nakręcono wiele ekranizacji.

Jinn i Phyllis podczas swojego lotu w kosmosie przez przypadek trafili na butelkę, w której znajdował się list. Cała książka to przedstawienie losów trójki bohaterów, którzy postanowili udać się i zbadać gwiazdę Betelgezę. Spodziewali się, że mogą zastać tam istoty rozumne, jednak to ... co tam ujrzeli przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Na miejscu znajdowali się ludzie, którzy już dawno stracili swoje społeczeństwo. Nie byli oni jednak jedynymi mieszkańcami gwiazdy...

Film ,,Planeta małp" zna chyba każdy z nas. Ja oglądałam go wielokrotnie, może nie w całości, ale pamiętałam, że ekranizacja mi się podobała. Kiedyś przez przypadek trafiłam na jakiś wpis w internecie o tej książce i się zdziwiłam, bo nie wiedziałam, że jest pierwowzór ekranizacji. Publikacja kosztowała jakieś 6 zł, więc postanowiłam ją zakupić. Nie żałuję swojej decyzji, gdyż pomimo tego, że nie jest zbyt obszerna jest to bardzo piękna, ale zarazem tragiczna historia.

Pierre Boulle stworzył powieść z gatunku s-f, w której główną rasą rządzącą były małpy - orangutany, goryle i szympansy. Ludzie byli tam całkowicie pozbawieni człowieczeństwa, zachowywali się jak małpy, żyli ze sobą w niezgodzie. Jeden z głównych bohaterów, człowiek, który badał tę gwiazdę, miał szansę dobrze poznać panujące tam zwyczaje. Nie chcę wszystkiego zdradzać, wspomnę więc jeszcze tylko, że zakończenie tego listu z butelki całkowicie mnie zaskoczyło. Było przerażające. To przed czym tak uciekali miało na nowo stać się dla nich rzeczywistością.

,,Planeta małp" to publikacja o świecie, który raczej nie będzie miał miejsca. To także walka z systemem, ze swoim przeznaczeniem, walka o wolność i powrót do człowieczeństwa. Myślę, że warto się z nią zapoznać tym bardziej, że na pewno wielu z Was oglądało jej ekranizację.

Moja ocena: 5,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena