Koszyk 0
Opis:
 Gdy weźmiemy udział w walkach, uderzenie naszej armii nie powinno być symbolem, lecz służyć celowi, o który walczymy w całym świecie, w walce o Polskę. Gen. Władysław Anders Na wojnach można walczyć bronią, lecz to ludzie je wygrywają. To duch ludzi, którzy podążają, i człowieka, który prowadzi, odnosi zwycięstwo. Gen. George S. Patton Lato 1945. Sowiecki pochó ... d na zachód grzęźnie pod alianckimi bombami. Niepowodzenia na frontach i w tajnych misjach zaczynają kosztować Moskwę bardzo dużo. Stalin traci cierpliwość... Tymczasem sekrety wyrwane w krwawej walce przez śmiałą, polsko-amerykańską wyprawę, ukazują aliantom prawdziwe cele sowieckiej machiny... Nadszedł czas działania, pora na „Plan Andersa”. W cyklu Czerwona ofensywa ukazały się: Czerwona Ofensywa, Kontrrewolucja, Plan Andersa. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Piotr Langenfeld
  • 2015
  • 1
  • 400
  • 207
  • 144
  • 9788364523-29-8
  • 9788364523298
  • ZCHTA

Recenzje czytelników

Bolszewicy dostają baty, ale do końca wojny daleko. Piotr Langenfeld po raz trzeci.

Ocena:
Autor:
Data:
To już trzecia z rzędu książka autora z Trójmiasta i mistrza war-fiction, którą „duszkiem” przeczytałem. Tym razem jest to trzeci tom z serii „Czerwona ofensywa” pod tytułem „Plan Andersa”, który powinien serię kończyć. Przynajmniej tak myślałem biorąc książkę do ręki.400 stron bitego druku zasysa czytelnika – miłośnika literatury wojennej i nie puszcza aż do ostatniej kartki. W poprzednich częściach sowieckie fronty, realizując opracowany przez generała Puganowa błyskotliwy plan ... uderzają niespodziewanie na wciąż świętujące majowe zwycięstwo 1945 roku wojska alianckie. Anglicy i Amerykanie dostają solidne baty i w popłochu wycofują się. Odpór zaczynają dawać zbuntowane oddziały 2 Armii Ludowego Wojska Polskiego i szybko przerzucani z Włoch żołnierze Generała Władysława Andersa. Jedynie ten ostatni i sławny George Patton mają ikrę i starają się zatrzymać komunistów. Obie strony nie przebierają w środkach, trup ścieli się gęsto. Polscy oficerowie: Węgliński, Różański, Amerykanin Walker muszą nie tylko dokonywać bohaterskich czynów ale dowodzić i wyprowadzać swoich ludzi z opresji.

W „Planie Andersa” alianci zatrzymują sowieciarzy w Czechach i południowych Niemczech, ale na zachodzie sowieckie kolumny prą na Paryż. Bolszewicka propaganda podsyca w Wielkiej Brytanii i USA nastroje antywojenne umiejętnie ogłupiając ludzi. Śledząc akcję, z pola walki przenosimy się do obozów szkoleniowych, do gabinetów polityków, na meksykańską pustynię czy słynną daczę w Kuncewie. Anders ma pomysł jak zatrzymać sowietów, Patton pomaga mu przekonać najwyższych rangą polityków i plan zostaje wdrożony. Zlepione z weteranów doborowe jednostki uderzają z powietrza najpierw na Borholm, potem na Pomorze. Cios z południa idzie przez Czechy na Śląsk. Sowieci rzucają się do krwawych kontrataków, a pola i góry spływają strumieniami krwi. Jest dobrze i… koniec.

Piotr Langenfeld, jak już wcześniej podkreślałem, naprawdę nieźle zna sprzęt i realia bojowe. Postacie są wiarygodne, opisy precyzyjne ale bez dłużyzn, dialogi wojskowe ale bez przesadnego rzucania mięsem. Ale niestety - powieść nie kończy się, lub inaczej - kończy się wielkimi niedopowiedzeniami.

Pytałem autora o ciąg dalszy. I tutaj należy przekierować pytanie do wydawcy, czyli WarBook, aby wesprzeć autora w pracy ku chwale oręża polskiego.

Książki Piotra Langenfelda są w obecnej sytuacji politycznej podwójnie wartościowe. Przypominają nasze cierpienia przy okazji kolejnych „wyzwalań” Polski oraz wskazują, że Sowietów nie trzeba się bać ( jak czyni to zdecydowana większość naszych tzw elit) tylko być gotowym, by mocno i zdecydowanie walnąć między oczy. A poza wszystkim, to naprawdę świetna literatura.I ciekawostka - zdjęcie książki wykonał sam autor.

www.tomaszstezala.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

super książka i bardzo fajne wydawnictwo

Ocena:
Autor:
Data:
Dla kochających historię, dla lubiących czytać dobre książki przygodowe związane z wojskowością. Zręcznie napisana trylogia. Perełka. W ogóle bardzo fajne wydawnictwo posiadające w ofercie wiele świetnych książek.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena