Koszyk 0
Opis:
Julia Kunis, prawnuczka Wernera von Becka, postanawia prześledzić dzieje rodu von Becków. W trakcie swoich wędrówek poznaje historyczkę Martę Landowską, spadkobiercę żydowskich jubilerów – Dawida Halperna i cynicznego poszukiwacza drogocennych pamiątek III Rzeszy – Toma Andersa. Odkrywając historię swojej rodziny i osób z nią związanych, Julia wkracza na niebezpieczną ścieżkę ... która może zakończyć się dla niej tragicznie. Skrzywdzona przez ostatniego partnera nie chce wchodzić w kolejne związki, ale głos serca nie pozwala jej zapomnieć o sile uczuć. W trakcie sentymentalnej podróży do kraju przodków na jej drodze stają miłość i namiętność, które kolejny raz wygrywają ze zdrowym rozsądkiem. Jednak piętrzące się przeszkody i strach przez kolejnym zranieniem wydają się nie do pokonania…  Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joanna Jax
  • 2016
  • 1
  • 384
  • 210
  • 135
  • *, 978837835-437-6
  • 9788378354376
  • ZDCKS

Recenzje czytelników

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
„Piętno von Becków” to wielowątkowa powieść, w której autorka połączyła losy bohaterów w jedną, zwartą całość. Ci z przeszłości i teraźniejszości, ci z poprzedniej książki tej serii, ale i nowo stworzone postaci – wszyscy znaleźli swoje przynależne miejsce pozostając zamglonym wspomnieniem bądź zmieniając bieg współczesnych wydarzeń.

Akcja powieści, w której czasy zamierzchłe mieszają się z tymi obecnymi, została ukazana z perspektywy narratora trzecioosobowego ... Biorąc pod uwagę ilość bohaterów, taka opcja jest z pewnością dla czytelnika o wiele wygodniejsza. Mamy jednak tutaj nie tylko mnogość postaci czy różne płaszczyzny czasowe, ale także istną wędrówkę po naszym globie. W towarzystwie kart tej powieści trafiamy do Jerozolimy, Auschwitz, Warszawy, Berlina czy nawet i Londynu. Przy czym każde z tych miejsc niesie ze sobą swój własny klimat, o który autorka starannie zadbała.

Ogromna ilość wrażeń, huragan niebanalnych losów, uczuć, namiętności. Sensacja łącząca się z miłością, przygoda z niebezpieczeństwem oraz tło autentycznych wydarzeń z wykreowaną na potrzeby powieści fikcją. Książka jest więc po trochu kryminałem, powieścią historyczną, erotykiem czy obyczajówką. Jest podróżą duchową i tą fizyczną. Aczkolwiek wszystkie elementy pozwalające rozlegle wykroczyć jej poza ramy jednego, utartego schematu mogą chwilami przytłaczać. Przyznam, że momentami miewałam problemy z odnalezieniem się w tym wirującym scenariuszu, chociaż brnęłam do jego końca z niesłabnącą ciekawością.

Rodzinne sekrety, ludzkie słabości, liczne wyzwania i otwieranie zakurzonych skrzyń. Wyzwolone z kajdan tajemnice, żal, szczęście i miłość. Bardzo dobry styl powieści, oryginalne pomysły niepozwalające na nudę oraz pozbawiające tchu sceny. Joanna Jax kolejny raz udowodniła, że potrafi stworzyć książkę na naprawdę wysokim poziomie. Absolutnie nie żałuję czasu, który poświęciłam tej powieści, chociaż nie ukrywam, że Dziedzictwo wywarło na mnie większe wrażenie. Pomimo kilku minusów, dziękuję autorce za wspaniałą przygodę. Mam nadzieję, że nie będę musiała długo czekać na jej kolejne dzieło.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wieczne znamię

Ocena:
Autor:
Data:
Pomimo młodego wieku, Joanna Jax kreśli scenariusze, których nie powstydziłoby się życie, gra na emocjach czytelnika i zmusza do refleksji na tematy egzystencjalne. Gorąco polecam!

Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/11/co-sie-dziao-z-von-beckami.html#more
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena