Koszyk 0
Opis:
Radość pod niebiosa, wspaniała wiadomość do ziemi dolata. Oto się narodziło Dzieciątko – to Zbawiciel – Pan Świata. Oto wspaniała książka, w której znajdziemy biblijną opowieść o nocy Bożego Narodzenia. Jej piękny tekst pozwala lepiej zrozumieć i przeżyć cud narodzin Zbawiciela, pełne realizmu fotografie zaś uwrażliwiają na piękno i przenoszą nas w czasie do odległego Betlejem do czasu… pierwszego Bożego Narodzenia. Odbiorcy: * wszystkie dzieci. * rodzice i opiekunowie ... którzy pragną pogłębiać wiarę swoich dzieci. * wszyscy, którzy chcą podarować dzieciom wspaniały prezent pod choinkę. Dlaczego warto nabyć tę książkę? * dzięki niej dzieci poznają historię narodzin Zbawiciela. * pozwala zrozumieć istotę Bożego Narodzenia. * przygotowuje dzieci do pełnego, chrześcijańskiego przeżywania świąt. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Keith Christopher
  • 2014
  • 32
  • 262
  • 260
  • 978-83-7971-096-6
  • 9788379710966
  • ZBRB8
  • 4-6 lat

Recenzje czytelników

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
Każdy z nas zna historię narodzenia małego Jezusa. Powinniśmy wspominać ją w szczególności teraz, kiedy nadchodzą te jedyne w roku, wyjątkowe, pełne nadzwyczajnej magii dni. Boże Narodzenie popycha nas w kierunku wielkich przygotowań. Stroimy choinkę, zasiadamy przy Wigilijnym stole, dzielimy się opłatkiem czy obdarowujemy prezentami. Ów czas jest w szczególności tak bardzo przeżywany przez małe dzieci, które niecierpliwie spoglądając pod zielone drzewko liczą na realizację marzeń ... A jednak w tym natłoku kolorowej otoczki, gonitwy za idealnymi potrawami czy upominkami dla bliskich, zapominamy o tym, co najistotniejsze. I właśnie ci najmłodsi, często przypuszczający cóż takiego zastaną pod choinką, nieraz nie mają pojęcia o tym, czym tak naprawdę jest Boże Narodzenie i dlaczego się je obchodzi. Między innymi właśnie dlatego powstała przepięknie wydana książeczka „Pierwsze Boże Narodzenie” pokrótce streszczająca historię narodzenia Tego, który co roku na nowo pojawia się wśród nas od przeszło dwóch tysięcy już lat.

W uśpionym mrokiem nocy Betlejem, do maleńkiej stajenki przybywa Maryja z Józefem. To właśnie tam, w otoczeniu zwierząt i ubóstwa, przychodzi na świat malutki Jezusek – Zbawiciel, który kiedyś uratuje całą ludzkość. Święta Rodzina, przykład miłości, zjednoczenia i pokoju celebruje ten moment nie użalając się nad warunkami. A już wkrótce w progach szopki zawitają pasterze i Trzej Królowie, którzy przed Synem Bożym oddadzą należny Mu pokłon.

„I nagle w ubogiej stajence
Dzieciątka kwilenie
zwiastuje pokój ziemi –
to nasze Zbawienie.”

Barwna, ale zarazem przepełniona ciepłym, świątecznym klimatem publikacja wydawnictwa Jedność, to przeprowadzająca przez historię Bożego Narodzenia propozycja dla najmłodszych, którzy w towarzystwie przepięknych ilustracji przygotują się do tego wyjątkowego czasu. Skromny żłobek, tułający się po Betlejem Józef i Maryja, przebywające pośród nich zwierzęta i nagle Trzej Królowie, którzy przychodzą ukłonić się przed maleńkim Dzieciątkiem. Książeczka pokazuje znaną nam wszystkim historię, na przykładzie której uświadamiamy sobie, że nie bogactwo materialne jest istotne, a to, które nosimy w sercu. Warto przekazać tę wskazówkę i prawdę dzieciom, które zwłaszcza w dzisiejszych czasach niestety często o tym zapominają.

„Pierwsze Boże Narodzenie” to przepiękna, ale i bezcenna propozycja literacka. To jedna z tych książeczek, która zamiast fantastycznej, wyimaginowanej magii oferuje prawdziwy czar, zaklęty w poruszającą historię, czczoną przez wszystkich każdego roku. Niewielka ilość tekstu i spora czcionka umożliwią tym najmłodszym samodzielne czytanie. Aczkolwiek sądzę, że przy takiej treści warto towarzyszyć swojej pociesze podkreślając istotę rodziny, i tym samym, dając wyraz jej niepodważalnej wartości. Ponadto książeczka zawiera rozciągające się na całych stronach, cudownie wykonane ilustracje, które pomogą młodemu czytelnikowi wczuć się w klimat zamierzchłych, a jednak wciąż powracających lat.

„Mędrcy pokłon oddali Dziecięciu,
pochwałę wznieśli dla Jego imienia.
Nich świat się rozraduje z Bożego Narodzenia.”

Na ostatniej stronie widnieją zaś dwa fragmenty Pisma Świętego nawiązujące do Bożego Narodzenia. Ewangelia według świętego Łukasza oraz Mateusza powinny towarzyszyć rodzinom na wigilijnym stole i to właśnie od przeczytania tych urywków warto rozpocząć tę jedyną w roku, wyjątkową kolację. Myślę, że „Pierwsze Boże Narodzenie” to doskonały dodatek do każdego prezentu przygotowanego dzieciom. Jeżeli to my, rodzice, nie pokażemy młodemu pokoleniu czym jest grudniowe święto, być może kiedyś nie będzie ono nazywane Bożym Narodzeniem, bo o urodzinach małego Jezusa już nikt nie będzie pamiętał. Pozostanie wyłącznie choinka, prezenty i stresująca pogoń za doskonałością. Jeżeli wiara i cud przyjścia na świat Dzieciątka ma dla Was znaczenie, książeczki takie, jak chociażby właśnie ta, powinny pojawić się w biblioteczkach Waszych dzieci. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena