Koszyk 0
Opis:
Romantyczna historia pachnąca najlepszym włoskim espresso. Przed otwarciem baru właściciel czyści dokładnie filtry i przewody ekspresu, sprawdza ciśnienie i zaparza kawę, którą natychmiast wylewa. Następnie przygotowuje filiżankę espresso dla siebie. Pierwsza poranna kawa jest dla baristy. Zawsze. Dopiero potem może podawać ją innym. Massimo Tiberi niedawno przekroczył trzydziestkę, jest właścicielem małego baru na rzymskim Zatybrzu i jeszcze nigdy naprawdę się nie zakochał ... Nie cierpi szczególnie z tego powodu, towarzystwa dotrzymują mu stali i wierni klienci, a w smutkach pocieszają go spacery po wspaniałym Rzymie. Wszystko pozostaje pod kontrolą aż do dnia, w którym do baru wkracza zielonooka, piegowata piękność i poprosi po francusku o filiżankę czarnej herbaty z dodatkiem róży... Ta lekka i bardzo włoska historia romantyczna, pełna nieporozumień, kradzionych pocałunków i długich spacerów, ma jeszcze jednego, wyjątkowego bohatera: najbardziej magiczne miasto świata. Diego Galdino (1971), podobnie jak bohater powieści, mieszka w Rzymie i codziennie wstaje o piątej rano, by otworzyć swój bar w centrum miasta, towarzyszyć klientom i serwować najbardziej wymyślne rodzaje kawy. Nie wiadomo, kiedy znajduje czas na pisanie, swoją drugą wielką pasję. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Diego Galdino
 • 2014
 • 1
 • 272
 • 199
 • 135
 • 978-83-7818-617-5
 • 9788378186175
 • ZBI2R

Recenzje czytelników

Zapach kawy w Rzymie

Ocena:
Autor:
Data:
Uwielbiam Włochy i wszystko, co z nimi związane. To kraj, w którym chciałabym żyć i mieszkać. Chętnie sięgam po literaturę o włoskiej tematyce. "Pierwsza kawa o poranku" zaciekawiła mnie od początku. Książka pachnąca kawą? - proszę bardzo! A co najciekawsze, okazało się, że jej autor jest właścicielem włoskiego bistro i sam serwuje swoim gościom kawy różnego rodzaju. Na końcu książki znajdziecie przewodnik po kawach i komentarz, co można sądzić o ich zwolennikach.

" ... Pierwsza kawa o poranku" okazała się świetną, klimatyczną lekturą, idealną na słoneczny weekend.
Autor przenosi nas do wiecznego miasta, do Rzymu, fantastycznego miejsca, pachnącego kawą. Tam głowny bohater, Massimo zwany przez przyjaciół Mino, prowadzi bar, który serwuje przeróżne rodzaje kawy i ma stałych bywalców wśród okolicznych mieszkańców. Nasz barista celebruje przygotowanie aromatycznego napoju i zna upodobania swoich gości, w barze pomaga mu Dino.
Pewnego dnia do baru przychodzi tajemnicza Francuska, i nie dość, że nie zna włoskiego, to jeszcze życzy sobie herbatę, a nie kawę.Na skutek uśmieszków i komentarzy stałych bywalców opuszcza bar z hukiem, ale wpada w oko Massimo. Mężczyzna jest zauroczony młodą kobietą i postanawia się zrehabilitowac w jej oczach. Zaczyna męskie podchody, codziennie zanosi jej dzbanek z herbatą, Genevieve odbiera jego działania bez entuzjazmu. Jednak z czasem zbliżają się do siebie, a pomaga im w tym... kawa :)

"Pierwsza kawa o poranku" to niezwykle przyjemna opowieść o przyjaźni, miłości, przywiązaniu, a wszystko otula zapach kawy. Książka urzekła mnie swoim wydaniem i klimatem. Zdobią ją fantastyczne ryciny, które nadają całości smaczku. Opowieść o rodzącym się uczuciu jest delikatna i pięknie ukazana. Właśnie ta delikatnośc i dyskrecja Autora w pokazaniu uczuć mnie wzruszyła - jakby nie chciał przeszkadzać bohaterom w ich doznaniach. Powieść pełna jest emocji i niezwykle klimatyczna. Sam Rzym wyziera ze stron książki i czaruje nas swoimi miejscami. Uwielbiam to miasto, a jego atmosferę czułam w tej powieści. Polecam "Pierwszą kawę o poranku" - rewelacyjna, letnia lektura!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2014/07/pierwsza-kawa-o-poranku-diego-galdino.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pierwsza kawa o poranku

Ocena:
Autor:
Data:
Zobaczywszy po raz pierwszy zapowiedź książki ,,Pierwsza kawa o poranku" coś mnie do niej przyciągnęło. Zaciekawił mnie trochę opis, okładka przykuwała mój wzrok, jednakże było coś jeszcze co spowodowało, że w mojej głowie powstały pewne wątpliwości, które przeszkadzały mi, abym mogła sięgnąć po książkę bez zastanowienia. W mojej głowie pojawiła się myśl, jaka przekonała mnie, że historia dziejąca się we Włoszech musi być dobra. Teraz, po przeczytaniu książki, wiem ... że ta myśl była prawdziwa.

Książka do mnie dotarła pocztą. Gdy otworzyłam kopertę, zawartość jej wywarła na mnie ogromne wrażenie. Wydanie ,,Pierwszej kawy o poranku", będące już w moim rękach, zachwyciło mnie. Zachwyt nad urokiem książki zmienił się w wielką chęć natychmiastowego zapoznania się z książką. Nie potrafiłam się powstrzymać. Przeczytałam pierwszą stronę, która sprawiła, że w mojej głowie pojawiło się jeszcze więcej pytań dotyczącej historii. W tym momencie wiedziałam już, iż długo nie wytrzymać bez poznania wszystkich szczegółów, które miałam znaleźć na dalszych stronicach książki.

Czytając książkę ,,Pierwsza kawa o poranku" przeniosłam się do upalnego i pięknego Rzymu, zasiadałam wraz z bohaterami w barze, aby przyglądać się ich codziennemu życiu, skradałam się za Massimo, by móc dowiedzieć się o jego życiu prywatnych i uczuciach do pięknej Francuzki. Podróż wraz z tą książką była niesamowita, pełna włoskiego życia i zapachu kawy. Wraz z tą pozycją spędziłam dwa, miłe wieczory i polecam wam, jeśli szukacie niewielkiej objętościowo książki do spędzenia czasu w innym miejscu niż się znajdujecie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena