Koszyk 0
Opis:
"Pielgrzym" to kryptonim człowieka, który oficjalnie nie istnieje. Dawniej dowodził tajnym wydziałem wewnętrznym amerykańskiego wywiadu. Zanim wycofał się ze służby i zniknął, zawarł swe zawodowe doświadczenie w niezrównanej książce na temat technik śledczych. Nie przewidział jednak, że posłuży ona jako podręcznik mordercy... Młoda kobieta zamordowana w podrzędnym hotelu na Manhattanie. Mężczyzna publicznie ścięty w Arabii Saudyjskiej ... Oczy skradzione żywemu człowiekowi pracującemu w tajnym syryjskim laboratorium badawczym. Dymiące ludzkie szczątki na zboczu góry w Hindukuszu. Spisek, którego sednem jest przerażająca zbrodnia przeciwko ludzkości. Jedna nić, która łączy wszystkie te sprawy. Jeden człowiek, który podejmie wyzwanie. Pielgrzym. Dzień Szakala, Homeland, agent Bourne "Pielgrzym" ma cechy najlepszych thrillerów wszech czasów, sprawia, że mimowolnie wstrzymujesz oddech podczas lektury. Opowieść naprawdę wywołuje dreszcz: napięcie rośnie w miarę rozwoju akcji (...). Zabójcza tajemnica, szokujący rachunek współczesnej międzynarodowej polityki i niezwykły bohater - świetna, intrygująca lektura. "Literary Review" Inteligentna, frapująca powieść - najlepszy thriller ostatnich lat. "Sunday Mirror" Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Terry Hayes
 • 2014
 • 1
 • 756
 • 215
 • 135
 • 97883-7818-5277
 • 9788378185277
 • ZBHX9

Recenzje czytelników

Gorąco poelcam, świetny thriller.

Ocena:
Autor:
Data:
Książka rewelacyjna, tak śmiało mogę napisać. Zabierałam się za nią z wielkimi, wielgaśnymi oporami. No bo rozmiar - 800 stron, imponujące. poza tym okładka, która absolutnie niczego nie mówi o treści. W sumie nie wiadomo, czego się po takim tomiszczu spodziewać. I dobrze. Sami zapewne niejednokrotnie zawiedliście się na opisach czynionych przez wydawcę, pięknych okładkach mamiących urokiem i obietnicą..podczas gdy treść nijak się do nich miała ... Po Pielgrzymie nie wiedziałam czego się spodziewać, poza zapewnieniami markietanki, że to super książka.
Książka jest świetna. Wydaje mi się, że oba zawody, jakimi para się autor, Terry Hayes nie pozostały bez wpływu na jakość książki. Hayes jest bowiem od lat zarówno dziennikarzem śledczym, jak i scenarzystą filmowym.
Główny i tytułowy bohater Pielgrzyma, to człowiek widmo, człowiek o wielu twarzach, zawodach, imionach i nazwiskach, człowiek, który jest najtajniejszym i najsprytniejszym z tajnych i sprytnych agentów świata. Jest to człowiek, którego nie ma, a jednocześnie jest i może wszystko. Nasz as wszelakich służb para się tym, z czym inni - jak dotąd najlepsi z najlepszych nie potrafią sobie poradzić, rozwiązuje sprawy nie do rozwiązania, na miejscach zbrodni wyczyszczonych idealnie odnajduje ślady niezauważalne dla innych.Chociaż pielgrzym kamufluje się, jak może, w zasadzie nie istnieje żaden związek z jego przeszłością, jednak pewnego dnia ktoś z przeszłości odnajduje go i prosi o pomoc. Jednocześnie pielgrzym musi pomóc policji odnaleźć grożnego i niesłychanie sprytnego zabójcę, musi zapobiec groźnemu atakowi bioterrorystycznemu. Czyli ma dużo na głowie, a czas ucieka.
Wydarzenia w książce pędza od samego początku jak szalone, podobnie jak pędzi nasze obecne życie. Nic już nie jest takie jak 20-30 lat temu. Zmienia się i zwiększa także zagrożenie terrorystyczne. Na świecie dzieje się tyle rzeczy, o których w 99% przypadków nie mamy pojęcia. Chyba na całe szczęście. Książka Hayesa jest fikcją literacką. Ale czy na pewno? To co opisuje autor jest niesamowicie realne, aż (jak w tym powiedzeniu) strach się bać. Przerażające, do czego mogą się posunąć ludzie, jak daleko może sięgać ludzka wyobraźnia. W trakcie lektury, dosłownie włos jeży się na głowie, zarówno z podziwu nad stylem debiutanckiej powieści, jak i faktem, iż to wszystko o czym właśnie czytamy lada moment może stać się rzeczywistością, tym bardziej, iż wszystko jest jakby żywcem przeniesione z naszego otoczenia. Wszak nie tylko pisarze, ale i terroryści czerpią z dnia codziennego i świata, w którym żyjemy. Strach w jakim świecie przyszło nam żyć i uznanie dla Terry'ego Hayesa za doskonały debiut. Mistrzowska, niesamowicie wciągająca książka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Błękitny Jeździec powraca

Ocena:
Autor:
Data:
Pielgrzym” to znakomity debiut na rynku literackim. Terry Hayes napisał niesamowity thriller na bardzo wysokim poziomie, przemyślany i ciekawie skonstruowany. Wielka cegła z maleńkimi literakami, a dosłownie nie wiem, kiedy ją przeczytałam. Jest szalenie intrygująca i absorbująca, zarwałam nockę, żeby ją skończyć 
Pielgrzym…. Któż to taki? Otóż, główny bohater powieści Terry’ego Hayesa, ukrywający się pod wieloma nazwiskami , to człowiek-widmo, agent amerykańskiego wywiadu. Człowiek ... który stanął na jego czele jako najmłodszy Błękitny Jeździec. Był znakomity w swoim fachu, jednak wycofał się i zniknął. Napisał książkę o technikach śledczych, uważaną przez fachowców za doskonałą. Ta książka sprawiła, że ktoś go odnalazł po latach, choć tak dobrze się kamuflował… i poprosił o pomoc.
Książka stała się również wyznacznikiem dla zabójcy…. Pielgrzym musi powrócić i pomóc policji znaleźć groźnego mordercę, a może morderczynię? To nie wszystko jednak, musi zapobiec atakowi bioterrorystycznemu, który ma spustoszyć Stany Zjednoczone. Czy mu się to uda?
Ostatnio tematyka bioterroryzmu często pojawia się w literaturze, stykamy się z nią też na co dzień. Media grzmią na ten temat, a groźby zamachu bioterrorystycznego są bardzo realne. Temat jest niezwykle obszerny, więc dla artystów stanowi pole do popisu. Terry Hayes wykorzystał temat i swój pomysł na powieść w 100% i stworzył przejmującą historię, która na długo pozostanie w mojej pamięci. „Pielgrzym” jest świetnie napisany, bardzo obrazowo i realnie, przeraża i ciekawi. Czytałam zafascynowana, a w mojej głowie przewalały się tysiące myśli. Mam nadzieję, że Polska nie doświadczy tego cichego zabójcy, jakim jest atak biologiczny. Technologia idzie do przodu, ale niesie to ze sobą nie tylko cudowne wizje rozwoju, ale i przerażający strach, do czego mogą zostać wykorzystane nowoczesne wynalazki. Mnie, ataki biologiczne przerażają, są ciche i niewidoczne, a sieją pogrom większy niż broń masowego rażenia.
Polecam serdecznie „Pielgrzyma” – niesamowita książka!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2014/06/pielgrzym-terry-hayes.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena