Koszyk 0
Opis:
Czy włoski naprawdę jest językiem miłości? Anna właśnie dowiedziała się, że jej ojciec, którego nigdy nie poznała, jest Włochem. Szuka swoich korzeni: piecze focaccię, przyrządza tiramisu i uczy się słówek, by zorganizować wyprawę na Półwysep Apeniński i tam odnaleźć ojca. Na kursie włoskiego pozna Catherine, którą właśnie porzucił mą ... ż, i która wkrótce dowie się, że jego zakłamanie daleko wykracza poza niewierność. Razem z nauczycielką Sophie, która pragnie oderwać się od trudnej sytuacji w domu i podróżować, Anna i Catherine dadzą się uwieść marzeniom o słonecznej Italii. Między trzema kobietami pojawia się silna więź. Upragniona podróż do Włoch przyniesie niespodzianki i spotkania, które odmienią ich życie. "Świetnie skonstruowana, wciągająca, wiarygodna, zabawna, z głębi serca."Heat "Romantyczna, marzycielska i zabawna"Closer. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Lucy Diamond
  • 2015
  • 1
  • 408
  • 205
  • 125
  • *, 978838049-106-9
  • 9788380491069
  • ZCO06

Recenzje czytelników

Niezwykle urzekająca podróż do Włoch

Ocena:
Autor:
Data:
Anna jest dziennikarką, która całe życie marzy o znalezieniu swojego ojca. Przypadkiem dowiaduje się od babci poszlak na jego temat. Zaczyna fascynować się wszystkim co jest związane z krajem z którego wywodzą się jej korzenie. Catherine zostaje porzucona przez męża który wyznał, że nigdy jej nie kochał zaraz po tym jak przyłapała go na zdradzie, a jej dzieci, którym całe życie usługiwała wyjechały na studia. Z czasem dowiaduje się, że jest on wplątany w poważne przestępstwo ... Sophie jest nauczycielką, która nie może znaleźć swojego miejsca na ziemi. Niedoceniana przez rodziców, którzy całe życie wiedzieli lepiej co jest dla niej odpowiednie, ucieka z miejsca na miejsce, podejmując się dorywczych prac. Niespodziewany powrót do rodzinnego miasta powoduje nagła choroba jej ojca. Wszystkie te kobiety łączy kurs języka włoskiego i miłość do tegoż kraju.

Italia to nie tylko senne uliczki, gdzie życie płynie powoli, gdzie znajdują się piękne krajobrazy oraz zabytki, gdzie znaleźć można krystalicznie czystą wodę, gdzie żyją pozytywni, spontaniczni, ciepli ludzie. To również kraj pachnący ziołami, upajający aromatami, kuszący bogactwem smaków, przyciągający kulturą i bajecznym językiem. Autorka mimo, że akcję powieści ulokowała w Anglii wprowadza czytelnika w bajeczny nastrój przepełniony ciepłym powietrzem i klimatycznym nastrojem.

Książka od pierwszych stron wpisała się na listę moich ulubionych pozycji. Cechuje ją prosty i zrozumiały język. Dzięki urzekającym historiom niebagatelnych bohaterek, sprawia, że nie można się od niej na moment oderwać. Postacie choć całkiem od siebie różne i cechujące się odmiennym stylem, w pewnym stopniu są również do siebie podobne. Łączy je samodzielność, odwaga i zaradność. Akcja została wartko skrojona, występuje dużo dialogów, a opisy otaczającej rzeczywistości nie są przydługie i męczące. Wręcz przeciwnie: kuszą do lektury i pobudzają wyobraźnię. Całość okrasza piękna, delikatna szata graficzna, lekkie pióro oraz świeży styl. To zdecydowanie udany debiut literacki.

Książkę polecam głównie żeńskiej części czytelniczek, choć uważam, że nie jednemu panu również przypadłaby do gustu. Zapewniam, że każda z Was znajdzie w niej coś dla siebie, a po przeczytaniu ostatniej strony zapragnie więcej. „Pewnej nocy we Włoszech” niebezpiecznie wciąga. Nie da się obok niej przejść obojętnie.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pewnej nocy we Włoszech

Ocena:
Autor:
Data:
Klimatyczna okładka, zachęcający opis i upał na dworze - połączenie idealne, do którego brakuje jedynie włoskiego klimatu. A gdyby tak dołożyć do tego jeszcze i ten drobny element? Czy w tedy historia okazałby się kompletna?

"Musi być coś szlachetnego, odważnego i ekscytującego, co mogłaby zrobić, Czyż nie?"


Anna jest dziennikarką i to zawód kształtuje jej charakter. Pogrążona w związku bez przyszłości marzy o odnalezieniu nieobecnego w jej życiu ojca ... Wychowywana tylko przez matkę zawsze czuła, że jej życie nie jest kompletne. Gdy pewnego dnia jej babcia uchyla rąbka tajemnicy i zdradza imię ojca Anna robi krok w nieznane. Pod wpływem chwili decyduje się na podróż do słonecznej Idalii w poszukiwaniu własnych korzeni.

Wątek kobiecej przyjaźni pomiędzy Sophie, Catherine i Anną królował na stronach tej powieści i zjednał sobie moje czytelnicze uznanie szybciej niż mogłam się spodziewać. Muszę przyznać, że autorka w niezwykle przyjemny sposób przedstawiła kobiecą solidarność z jej rozterkami i problemami, jednocześnie angażując w to wszystko marzenia i nadzieje. Chociaż każdą z nich cechują inne motywy podróż do Włoch krzyżuje ich drogi i w rezultacie przyjaźń pomiędzy nimi nawiązuje się bardzo szybko.

Historia nie jest skomplikowana, o ile podróż w głąb siebie i próba odnalezienia swoich korzeni nie jest skomplikowana sama w sobie. Anna krok po kroku podąża nieznaną sobie drogą ku prawdzie której się obawia a jednocześnie usilnie stara się poskładać wszystkie elementy układanki. Poszukiwania samej siebie okazały się dla głównej bohaterki przygodą życia - z odkrywaniem przed czytelnikiem tematów trudnych relacji z rodzicami, samotności i braku zaufania. Wielowątkowa fabuła dotyka wielu ponadczasowych prawd nie zapominając o przyjaźni i miłości.


"-To znaczy... że możemy się pocałować? - spytała z brawurą.
-Jesteśmy w Rzymie... - powiedział. - Zgadnij."


"Pewnej nocy we Włoszech" to lekka i przyjemna historia, która przenosi do słonecznej Italii i rozsiewa wokół siebie niezastąpiony klimat. Szybka akcja, proste dialogi i ciekawe sytuacje w połączeniu z malowniczymi sceneriami Włoch to niezapomniana przygoda dla każdego. Czuję się w pełni usatysfakcjonowana, dlatego historię Lucy Diamond - polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena