Koszyk 0
Opis:
Suka powraca! Oto długo oczekiwana druga część kultowej książki „Perfekcyjna kobieta to suka”. Skąd pomysł na kontynuację? A stąd, że suka nie umiera nigdy! Autorki, z właściwymi sobie finezją i humorem, kontynuują swój bezpardonowy atak na tę, którą obwiniają o wszystko, co najgorsze: perfekcyjną kobietę. W drugiej częś ... ci poradnika przetrwania dla normalnych kobiet znajdziecie odkrywcze teorie, jak np. tę zwaną „dreszcz wstydu”. Dowiecie się także, skąd wiadomo, że nie jest się bohaterką amerykańskiej komedii romantycznej, jak rozpoznać perfekcyjnego faceta, i poznacie uniwersalną ideę „faceta po trzech piwach”. Czyli nauczycie się wszystkiego, czego potrzeba, by pokochać swoją nieperfekcyjność! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Feeria
 • miękka
Mniej Więcej
 • Anne-Sophie Girard, Marie-Aldine Girard
 • 2015
 • 1
 • 160
 • 143
 • 204
 • 978837229-476-0
 • 9788372294760
 • ZCOIW

Recenzje czytelników

Każdy ma swój ideał,

Ocena:
Autor:
Data:
Zaczynając swoją recenzję muszę w pierwszym zdaniu zaznaczyć, że książkę należy traktować z przymrużeniem oka. Nie zlecam sięgania po nią osobom bez poczucia humoru. Czytanie bez zrozumienia i dystansu do świata grozi pogorszeniem nastroju i zgryzotą. Ideałów jak wszyscy dobrze wiemy nie ma… ale jeśliby istniały byłyby to niewątpliwie suki.

Przyznam szczerze, że nie umiem powiedzieć, która część podobała mi się bardziej. Obie postrzegam raczej w kategorii całości ... Może nie turlałam się ze śmiechu i nie spadłam z krzesła, ale parę razy uśmiechnęłam się myśląc „Jakie to prawdziwe”. Wielokrotnie podkreślałam, że nie lubię poradników (poza tymi dotyczącymi fotografii i książkami kulinarnymi), ale dla tej jednej serii jestem skłonna zrobić wyjątek. W końcu porad zawartych w jej wnętrzu nie należy brać w stu procentach na serio, choć do niektórych, typu: „Nie publikuj zdjęć codziennie. Brajan kończy dziś 467 dni, zupełnie nie zauważyłam, kiedy tak wyrósł”, każdy powinien się ustosunkować. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, ma niewiele ponad sto pięćdziesiąt stron i mało tekstu na poszczególnych kartkach. Godzina relaksu przy lampce wina. Groteskowe porównania, paradoksy i zabawne komentarze – właśnie to można znaleźć w poradniku. Ciekawa oprawa graficzna przyciąga wzrok i kusi do zajrzenia wewnątrz.

Ile razy spotykamy się z nieakceptacją własnej osoby i swej niedoskonałości. My kobiety wciąż dążymy do bycia ideałem, a przecież ideały nie istnieją. Choćbyśmy były nie wiadomo jak ładne, mądre i zaradne, zawsze znajdziemy w sobie coś co nam nie odpowiada. Karcimy się za swe lenistwo, za brak umiejętności krawieckich czy zepsuty obiad. Musimy jednak pamiętać, że nikt nie jest idealny we wszystkim co robi. Moim zdaniem, każdy ma w sobie jakiś talent. Ja na przykład jestem niezdarną, marudną, humorzastą, roztrzepaną, złośliwą, apodyktyczną, zagubioną, rozkojarzoną, posiadająca na swój sposób urok osobisty małą osobą o miękkim sercu i twardym tyłku. Poradnik pod tytułem „Perfekcyjna kobieta to suka 2” pozwala inaczej spojrzeć na życie i codziennie wykonywane czynności. Najważniejsze to nabrać dystansu zarówno do siebie jak i do całego świata.

Jestem pewna, że każda z czytelniczek znajdzie w tej krótkiej pozycji coś z siebie. Czasami zachowujemy się i myślimy absurdalnie, tylko nikt nam tego typu rzeczy nie rozkłada na czynniki pierwsze – tak jak to zrobiły autorki. To co chcę dodać od siebie to to byście kobitki nie dążyły do bycia ideałem, bądźcie po prostu sobą i zaakceptujcie swoje niedoskonałości. W przeciwnym razie nigdy nie będziecie szczęśliwe!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Perfekcyjna kobieta to suka

Ocena:
Autor:
Data:


"Nie będziesz pokazywać środkowego palca w rękawiczce z jednym palcem."

Nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę, że do księgarń zawitała kolejna książka niezastąpionego duetu sióstr Girard. Obie panie doskonale spisały się w pierwszym pseudo-poradniku i również w kontynuacji nie poskąpiły czytelnikom swojego osobistego uroku.

Najpierw serię pokochały Francuzki, dopiero później dane było poznać ją nam. I musicie wiedzieć - warto było czekać! Oto druga część " ... biblii" dla kobiet, pseudo-poradnika łamiącego wszelkie normy i zasady. Jak same panie twierdzą - nie ma najmniejszego faktu czy czytaliście pierwszy tom (choć byłoby miło), bo odnajdziecie się w powrocie "suki" tak, jakby książka była pisana wyłącznie dla Was. I w pewnym stopniu tak właśnie jest. Wiele z zasad, opisywanych sytuacji i zagadek pokrywa się z normalnym trybem życia, sytuacjami, które przydarzają się każdej z nas i - takie odniosłam wrażenie - nawet z myślami, które kłębią się w głowie, ale są na tyle podstępne i zdradzieckie, że nie mamy ochoty ich nikomu wyjawiać. A siostry Girard weszły do naszych umysłów i odszyfrowały kłębiące się w nich myśli dodając do tego przemyślane - no, prawie - odpowiedzi.

"Nie będziesz mówić: "Jadłam tylko sałatkę", jeśli dopchnęłaś się dwiema pajdami chleba."

Siostry Girard piszą o swojej książce jedno: "celem książki jest przypuszczanie dalszych ataków na postać przez którą czujemy się jak zero - kobietę perfekcyjną." A zabawy przy tym jest co nie miara. Która z nas, dziewczyn, czuła się gorsza w towarzystwie tych perfekcyjnych kobiecych istot o idealnych włosach, wypielęgnowanych dłoniach i nogach długich do nieba? Autorki podeszły do sprawy kompleksów i braku dowartościowania w zabawny, prześmiewczy i podnoszący na duchu sposób. Pokazały, że doskonałość nie jest taka idealna jak nam się wydaje i najlepszy sposób na szczęście to akceptacja samej siebie.

Powrót "Perfekcyjnej kobiety" to gwarantowana świetna zabawa. Chociaż całość należy traktować z przymrużeniem oka, a ironia króluje na każdej stronie nie potrafię powiedzieć która część była lepsza. Obie wypadły równie dobrze - obowiązkowy, niekłamany uśmiech i niekontrolowane wybuchy śmiechu. We wszystko jest zamieszana jeszcze subtelna nuta zawstydzenia, kiedy w czasie czytania uświadamiałam sobie, że połowa z zawartych tutaj życiowych mądrości pasuje do mnie jak ulał. Pozycja idealna na długoterminową chandrę!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena