Koszyk 0
Opis:
Płomień olimpijski słabnie i dlatego słabną moce bogów. Skrzydlaty Pegaz wyrusza do świata ludzi, żeby znaleźć dziewczynkę, która nosi w sobie przekazywany z pokolenia na pokolenie „zapasowy” płomień olimpijski. Niestety, szalejąca burza krzyżuje jego plany. Trafiony piorunem, ląduje na dachu wieżowca, tuż nad mieszkaniem Emily...
 • Papilon
 • miękka
Mniej Więcej
 • Kate O'Hearn
 • 2015
 • 392
 • 195
 • 125
 • 9788324521135
 • 9788324521135
 • ZCQ8X
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Początki Olimpu

Ocena:
Autor:
Data:
Serię zaczęłam poznawać niecały rok temu i choć początkowo nie byłam do niej przekonana to szybko się w nią wciągnęłam. Teraz z niecierpliwością wyczekuję pojawienia się 5 tomu, wieńczącego serię.

Emily miała koszmar, który śnił jej się co jakiś czas. Nie miała pojęcia, co może to oznaczać, jednak jej przyjaciele z Olimpu znali to miejsce. Już wkrótce dziewczyna miała dowiedzieć się co nieco o swojej przeszłości, a także stoczyć walkę, w której mogli zginąć jej przyjaciele ... Czy była do tego zdolna? Czy mogła patrzeć na śmierć bliskich je osób?

Nie czytałam wcześniej książek z mitologią w tle, ale seria o Pegazie skutecznie mnie do tego zachęciła. Co prawda występują tutaj bohaterowie znani nam z historii, jednak historia stworzona przez pisarkę zupełnie odbiega od tej prawdziwej. Publikacje to doskonałe połączenie prawdy z wątkiem magicznym, fantastycznym. Moim ulubionym bohaterem jest zdecydowanie Chryzaor, choć nie jest to postać zbyt często ujmowana w historii.

Pomimo tego, że pozycja jest dość obszerna przeczytałam ją w jedno popołudnie. Nie mogłam się od niej oderwać i chciałam dowiedzieć się, jak zakończy się ta część. Styl pisarki jest typowo młodzieżowy, a fabuła skonstruowana w przemyślany sposób. Nie chcę za wiele zdradzić, wspomnę więc tylko, że w tym tomie pojawia się także popularny ostatnio w literaturze motyw związany z czasem.

,,Pegaz. Początki Olimpu" to ciekawy, nieco inny od poprzednich czwarty tom serii. Lepiej czytać całość od początku, aby dobrze zrozumieć tę część. Ja czekam na piąty tom i mam nadzieję, że zachęciłam Was do lektury tego cyklu. Moim zdaniem jest naprawdę warty polecenia.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pegaz. Początki Olimpu

Ocena:
Autor:
Data:
Zdecydowanie najlepsza ze wszystkich części, jakie dotąd przeczytałam!
W tej części mamy mnóstwo wzruszeń (płakałam jak bóbr), radości, przygód i przerażających spotkań. Wprost nie umiałam się oderwać od tej części. Nie potrafiłam się doczekać jaki będzie koniec, a potem żałowałam, że to już koniec. Dobrze, że jest jeszcze jedna część!
Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena