Koszyk 0
Opis:
Saturn, władca Tytanów, zdobywa śmiertelnie niebezpieczną broń. Olimpowi grozi zagłada! Emily i i jej skrzydlaty rumak Pegaz, uwikłani w przeciągającą się walkę olimpijczyków i tytanów, muszą wrócić do ludzkiego świata po tę jedną rzecz, która wciąż jeszcze może ocalić mityczny świat. O ile nie jest za późno…
 • Papilon
 • miękka
Mniej Więcej
 • Kate O'Hearn
 • 2015
 • 392
 • 195
 • 125
 • 9788327153500
 • 9788327153500
 • ZCWQ3
 • 14-16 lat

Recenzje czytelników

Olimp w stanie wojny

Ocena:
Autor:
Data:
Twórczość Kate O'Hearn zaczęłam poznawać jakiś rok temu. Z lekkim powątpiewaniem skusiłam się na lekturę pierwszego tomu. Po jego zakończeniu stałam się wielką miłośniczką serii, Pegaza oraz Chryzaora.

Ostatnią wojnę udało się wygrać Olimpijczykom. Tytani pod wodzą Saturna zostali pokonani i wtrąceni do lochów. Nic nie zapowiadało tragedii, która miała się wkrótce zdarzyć. Emily słabła z dnia na dzień, ogień olimpijski ledwo się tlił. Co było tego przyczyną? Dlaczego Emily widziała w , ... wizjach" jakąś nieznajomą dziewczynę?

Po skończeniu każdego tomu z wielką niecierpliwością wyczekiwałam dalszych przygód głównych bohaterów. Połączenie mitologii z wątkiem fantastycznym, przygodowym, nadanie mitycznym postaciom nowego życia sprawiło, że seria jest niezwykła i wyjątkowa. Co prawda, postaci w niej występujące są znane nam z lekcji historii, jednak w cyklu odgrywają zupełnie inne role.

Nie mogłam doczekać się piątej części, czyli ostatniego tomu serii. Początek lekko mnie zawiódł, gdyż zostały przypomniane wydarzenia z wcześniejszych tomów. Był to nieco przydługi wstęp i myślę, że z powodzeniem można by to znacznie skrócić. Po przeczytaniu czterech części na pewno większość czytelników dobrze pamięta wydarzenia opisane w poprzednich częściach. po dość niemrawym początku zaczęło robić się tylko ciekawiej. Bardzo podobało mi się wprowadzenie nowej bohaterki.

Kto wygra decydujące starcie? Tytani czy Olimpijczycy? Kto stanie na czele Olimpu i czy w ogóle przetrwa? Tego wszystkiego dowiecie się podczas lektury ostatniej części cyklu ,,Pegaz" autorstwa Kate O'Hearn. Pomimo tego, że to prawie 400 stron lektury czytałam książkę jedno popołudnie. Byłam bardzo ciekawa, jak to się skończy. Na siłę można by dopisać kolejne tomy. Jestem bardzo ciekawa, czy pisarka się na to zdecyduje.

,,Pegaz. Olimp w stanie wojny" to intrygujące, momentami zapierające dech w piersiach zakończenie cyklu z elementami mitologicznymi. Pomimo dość niemrawego początku później czyta się z dużym zainteresowaniem. Jest to obowiązkowa lektura dla miłośników serii.

Moja ocena: 4,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

.

Ocena:
Autor:
Data:
Olimpijscy bogowie, od tysiącleci rozpalają wyobraźnię ludzi na całym świecie.Niezliczone publikacje, świadczą o niesłabnącej popularności i fascynacji tymi mitami.Są to nie tylko fantastyczne opowieści, osadzone w tymże świecie, ale i całkiem poważne rozważania, stanowiące o Olimpie.

"Pegaz.Olimp w stanie wojny, przedstawia nam kolejne perypetie dziewczynki z wiecznym ogniem, która wraz ze skrzydlatym rumakiem, co chwilę ratuje świat.
Tym razem, władca Tytanów ... stawia sobie za cel zniszczenie Olimpu, a co za tym idzie i bogów, go zamieszkujących.Odwieczna walka przybiera na sile i nie wiadomo, czy cała pożoga zakończy się szczęśliwie.I znowu Emily, wyrusza po pewien artefakt, który-być może, odmieni losy bitwy.

Kolejny tom za mną, tym razem, bodajże ostatni.Tym razem autorka także nam serwuje, swoje przemyślenia, co też nawymyślała poprzednio.Czyni to w coraz dłuższym wstępie, co z deczka robi się denerwujące.Poza tym, mamy kolejną powieść, którą czyta się z przyjemnością.Lekka, łatwa i przyjemna.Mamy tutaj wszystko ładnie podane, więc czegóż chcieć więcej.

Publikację otrzymałem, dzięki uprzejmości Grupy Wydawniczej Publicat.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena