Koszyk 0
Opis:
Upłynęły trzy lata, odkąd Agnieszka wróciła z pełnego wrażeń Paryża do szarej rzeczywistości w peerelowskiej Polsce. Wspomnienia zbladły, a życie toczy się dalej. Pewnego dnia, na urodzinowym przyjęciu, pod naciskiem braci, Agnieszka zgadza się na przyspieszenie ślubu z narzeczonym. W dodatku bracia już mają pomysł na ich podróż poślubną! Nigdy nie byli w Paryżu, a myśl o wyjeździe na "zgniły zachód" bardzo ich kusi. I tak, zanim Agnieszka zdąży zaprotestować, klamka zapada ... Teściowa szyje piękną suknię, matka Agnieszki cieszy się, że wreszcie związek będzie zalegalizowany. Dwa tygodnie później cała piątka wyjeżdża polonezem na Zachód: Agnieszka, jej świeżo upieczony mąż Artur, dwaj bracia i bratowa. Pięcioro duszyczek nastawionych na same atrakcje! Czy to marzenie się spełni, kiedy dojadą do celu? Ewa Grocholska (ur. 1953) jest z wykształcenia artystą plastykiem. Mieszka w Poznaniu, pracuje w domu, i jako "wolny twórca" dzieli swoje pasje pomiędzy grafikę i pisanie. Uwielbia portretować ludzi, pędzlem, albo słowami. Wspomnienia z jej studenckich lat zaowocowały powieścią "Paryska pokojówka", a następnie "Paryskim spadkiem". Jednak cała opowieść ma swój dalszy ciąg w trzeciej części "paryskiej trylogii". Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ewa Grocholska
  • 2014
  • 1
  • 494
  • 196
  • 124
  • 978-83-7839-786-1
  • 9788378397861
  • ZBIW0

Recenzje czytelników

Paryska podróż

Ocena:
Autor:
Data:
Ciągle zastanawiam się jak to możliwe, że ja wielka fanka wszystkiego co paryskie przegapiłam tak fajną trylogię. Ale to jeszcze nic, bo to już nie pierwszy raz gdy jakąś serię zaczynam prawie od końca.

Dziś o "Paryskiej podróży" czyli kontynuacji "Paryskiej pokojówki" i "Paryskiego spadku", których wcześniej niestety nie czytałam i tutaj trudno było mi się odnaleźć, bo nie znałam całego kontekstu. Oczywiście książkę można spokojnie przeczytać, ale to tak ... jakby się miało amnezję i nie można było sobie przypomnieć przeszłości, więc lepiej nie bierzcie przykładu ze mnie i zacznijcie od początku.

Agnieszka po wielu przejściach w Paryżu wróciła na stałe do Polski, zostawiając za granicą swojego ukochanego. Tutaj powoli sobie ułożyła życie z Arturem. Gdy podczas urodzin zostaje rzucone hasło o ślubie Agi i Artura, cała rodzina podchwytuje ten pomysł, dorzucając kolejny, o podróży poślubnej właśnie do Paryża. Agnieszka ani się spostrzeże, będzie mężatką, jadącą z dwoma braćmi i bratową w podróż poślubną.

W Paryżu do głosu dochodzą wspomnienia, złe i dobre chwile, a także serce zaczyna bić mocniej, bo w końcu Agnieszka nie zostawiła tutaj tylko wspomnień ale i swoją miłość.
Czy Agnieszka rzuci wszystko i zostanie z Marco?

"Paryska podróż" to książka, która na początku wydaje się typową romantyczną historią, wiecie on za granicą i ciągle ją kocha, ona w Polsce uwiązana z mężczyzną, którego nie kocha itd.
Ale później z czasem i kolejnymi stronami akcja rozwija się i ze zwykłej książki z wątkiem romantycznym staje się sensacyjną powieścią, w której giną kolejni bohaterowie.

Ja jestem bardzo zaskoczona książką i bardzo żałuję, że zaczęłam ją czytać od końca. Teraz jak najszybciej muszę nadrobić kolejne części.
Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna książka na jesienne wieczory

Ocena:
Autor:
Data:
Po "Paryskiej pokojówce" i "Paryskim spadku" przyszła kolej na "Paryską podróż". Podróż z nowym bagażem życiowym do utęsknionej przeszłości i ukochanego Paryża. Niezwykle wciągająca książka, której wręcz nie chce się odłożyć na półkę zanim nie pozna się jej zakończenia. Idealna na jesienne wieczory.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena