Koszyk 0
Opis:
Heather zamknęła oczy i wzięła głęboki oddech. Poczuła zapach Paniki. Zapach lata. Wyobraź sobie senne, pogrążone w beznadziei miasteczko. Wyobraź sobie dziewczynę, która nie wierzy, że może ją spotkać coś dobrego. Wyobraź sobie grę, w której każdy musi podjąć śmiertelne ryzyko, by wygrać wielką nagrodę – przepustkę do lepszego życia ... Ta gra to Panika. Nikt nie wie, kim są sędziowie, którzy wymyślają zadania i czuwają nad przebiegiem rywalizacji. Uczestnicy zostają zmuszeni do przesunięcia własnych granic, do wyjścia poza strefę bezpieczeństwa, do stawienia czoła najgłębszym lękom. Dziewczyna ma na imię Heather. Od zawsze pogardzała grającymi w Panikę. Ale kiedy jej chłopak odchodzi do innej, pełna wściekłości, bólu i rozpaczy zmienia swoje podejście i decyduje się przystąpić do rywalizacji. Nigdy nie spodziewała się, że to zrobi. Aż do tego lata. Czy masz odwagę poznać jej historię? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 2016
  • 1
  • 360
  • 205
  • 136
  • *, 97883-7515-3859, 978837515-385-9
  • 9788375153859
  • ZD59H
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

http://moje-buki.blogspot.com/2016/01/162-przedpremierowo-panika_30.html

Ocena:
Data:
"O to właśnie chodzi w zaufaniu (...) Nigdy nie masz pewności."

Wyobraź sobie senne, pogrążone w beznadziei miasteczko.
Wyobraź sobie dziewczynę, która nie wierzy, że może ją spotkać coś dobrego.
Wyobraź sobie grę, w której każdy musi podjąć śmiertelne ryzyko, by wygrać wielką nagrodę – przepustkę do lepszego życia.
Ta gra to Panika. Nikt nie wie, kim są sędziowie, którzy wymyślają zadania i czuwają nad przebiegiem rywalizacji ... Uczestnicy zostają zmuszeni do przesunięcia własnych granic, do wyjścia poza strefę bezpieczeństwa, do stawienia czoła najgłębszym lękom.
Dziewczyna ma na imię Heather. Od zawsze pogardzała grającymi w Panikę. Ale kiedy jej chłopak odchodzi do innej, pełna wściekłości, bólu i rozpaczy zmienia swoje podejście i decyduje się przystąpić do rywalizacji. Nigdy nie spodziewała się, że to zrobi. Aż do tego lata.

O Panice usłyszałam już dawno temu. Nawet chciałam kupić ją w wersji anglojęzycznej, ponieważ opis brzmi bardzo zachęcająco. Panika to moja pierwsza książka autorstwa Lauren Oliver, ale na pewno nie ostatnia. Powieść tą czyta się niesamowicie szybko, ponieważ dużo się tutaj dzieje. W Panice nie ma rozległych opisów czy głupkowatych dialogów. Książka jest dobrze dopracowana, nie ma tu niedokończonych wątków, które nękałyby mnie po skończonej lekturze. Plus dla pani Oliver.

"Ale owady w zasadzie lubił, uważał je za fascynujące. W jakimś sensie były podobne do ludzi - głupie i czasami bezwzględne, kiedy zaślepiał je egoizm."

Powieść ma niesamowity klimat, a sposób w jaki autorka opisywała wydarzenia mające miejsce w książce jest świetny. Podczas czytania czułam się jakbym stała obok bohaterów, była uczestniczką Paniki. Ze strony na stronę co raz bardziej przywiązywałam się do postaci. Im bliżej końca, tym bardziej miałam poszarpane nerwy. Lauren Oliver, co ty robisz z człowiekiem?!

W Panice rozdziały podzielone są pomiędzy Heather i Dodga. Moim zdaniem jest to trochę bezsensu, ponieważ w tej powieści mamy narratora trzecioosobowego. Chociaż myślę, że autorka stworzyła taki podział, żebyśmy mieli wgląd w życie obojga głównych bohaterów.

Heather jest naprawdę dobrze wykreowaną postacią. Troskliwa, miła, ale z ciętym językiem. Poza tym jest odważna i nie raz to wykazała. W końcu trzeba być dzielnym (albo walniętym), żeby wziąć udział w Panice.
Do Dodga też nie mam się o co przyczepić. Należy on do grupy "typowych facetów z książek dla młodzieży". Oczywiście jest tajemniczy, ale można by uznać, że jest także trochę zamknięty w sobie. No, ale nie dało się go nie lubić.
Osobą, która irytowała mnie niezmiernie była Natalie, najlepsza przyjaciółka Heather. Była tak irytująca, że nie da się tego opisać. Do tego źle traktowała Heather, uważała się za pępek świata. Takich bohaterów to można tylko rzucić na pożarcie zombie.

"Nagle poczuł smutek, że czas tak nieubłaganie pędzi do przodu. Był jak fala powodziowa - zostawiał za sobą tylko śmieci."

Okładka powieści bardzo mi się podoba. Jest znacznie ładniejsza niż oryginalna. Książka posiada skrzydełka, dzięki czemu nie martwiłam się aż tak bardzo, że pozaginam rogi. Z przodu znajdziecie krótką informację o autorce.

Powieść polecam i to jest takie polecam przez duże "p". Naprawdę, Panika jest warta uwagi, ponieważ nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką książką. Jeśli będziecie mieli szanse to zajrzyjcie, a nuż pokochacie historię Heather oraz Dodga. Powieść na pewno będzie gratką fanów Delirium oraz 7 razy dziś.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Tu nie ma miejsca na strach

Ocena:
Autor:
Data:
Carp to prawie zwykłe miasteczko, ze zwyczajnymi mieszkańcami, których trawią problemu normalnego świata: znalezienie pracy, utrzymanie pracy, wyżywienie dzieci, zapłacenie rachunków. Nic nadzwyczajnego, jednak to Panika jest na ustach wszystkich, w szczególności nastolatków, którzy właśnie ukończyli szkołę średnią. I chociaż nagroda wydaje się być nad wyraz kusząca, to gdy o mnie chodzi (pomimo, że w większości przypadków czuję się nieustraszona) ... to za nic w życiu nie wzięłabym udziału w tej grze.

To dość genialny pomysł na stworzenie takiej historii. Dzisiejsi nastolatkowie są już tak znudzeni brutalnością obejrzaną w filmach i usłyszą w wiadomościach, że już prawie nic nie może ich zaskoczyć. A jednak może, bo gdy pomyślicie chociaż chwilę nad tym, by zamienić się miejscami z bohaterami, to nie ma mowy byście zrobili to bez broni przyłożonej do waszej głowy. Mnie ta historia zaskakiwała na prawie każdej stronie, bo po prostu nie byłam przygotowana na taką wersję wydarzeń.

To historia, której nie spodziewałam się otrzymać. Myślałam, że będzie całkowicie inna, a jednak mi się podobała. Lubię być zaskakiwana, uwielbiam gdy bohaterom są rzucane pod nogi kłody. Jeżeli też to lubicie, to musicie sięgnąć po Panikę, bo się nie zawiedziecie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena