Koszyk 0
Opis:
Życie nie rozpieszcza Joanny. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę i co miesiąc sprawdzając stan konta, obawia się, że znowu zabraknie jej pieniędzy na opłacenie wszystkich rachunków. Nie chce zawieść Misi, której obiecała wyjazd na kurs językowy w Londynie, więc przyjmuje dobrze płatne zlecenie jako tłumaczka na planie nowego programu telewizyjnego. Wkrótce nieoczekiwanie, trochę ... wbrew sobie, zostaje gwiazdą. Paradoksalnie świat show-biznesu kompletnie Joanny nie interesuje. Nie śledzi portali plotkarskich, nie jest dla niej ważne, kto wywołał jaki skandal. Jest ostatnią osobą, która mogłaby marzyć, by znaleźć się na pierwszych stronach tabloidów. I przewrotnie to właśnie Joanna sięga szczytu sławy, staje się celebrytką i może sama przekonać się, jak wygląda życie w luksusie. Czy zdoła nie zatracić siebie wśród kolejnych sukcesów? Czy będzie szczęśliwa? Ilona Łepkowska, jak mało kto, zna kulisy świata show-biznesu i opisuje go z wielkim talentem, przenikliwością i humorem. Choć Pani mnie z kimś pomyliła to książka chwilami gorzka, jest w niej miejsce na miłość, ciepło rodzinnego domu i szczęście na przekór losowi.  Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Ilona Łepkowska
 • 2016
 • 1
 • 448
 • 205
 • 130
 • *, 97883287-0418-3
 • 9788328704183
 • ZDAWP

Recenzje czytelników

Show: biznes, szczęście czy udręka

Ocena:
Autor:
Data:
Ilona Łepkowska to kobieta szerzej znana jako ''królowa seriali''. Właśnie ta ''królowa seriali'' stworzyła książkę, ale co najciekawsze - nie o serialach, ale o ... showbiznesie. Kto jak kto, ale Pani Ilona ten kolorowy i pełen cekinów świat, zna od podszewki. Więc tematyka powieści, wogóle nie powinna nikogo dziwić i wywoływać ataku serca.
''Pani mnie z kimś pomyliła'' to powieść o kobiecie ... która przypadkowo (naprawdę przypadkowo) dzięki swoim osobowościowym umiejętnościom zostaje prezenterką telewizyjną, celebrytką i panią z reklamy. Z dnia na dzień musi podejmować masę decyzji, które nam (molom książkowym) wydają się proste, ale tytułowa Joanna, ma naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Chce działać w showbiznesie na własnych warunkach, ale czy jej się to uda? Czy uda jej się zachować w tym wszystkim zdrowy rozsądek? Co z jej najbliższymi - czy łatwo jest im żyć ze sławą żony/matki/przyjaciółki? I najważniejsze - czy Joanna jest szczęśliwa? Czy to wszystko ją po prostu ''kręci''? I czy wogóle dla kogoś jest ważne jej szczęście? Ta książka odpowie na wszystkie te pytania. Każdy rozdział/akapit/nowe zdanie przynosi coś nowego. Książki nie można wypuścić z rąk ponieważ niesamowicie wciąga. Jesteśmy strasznie ciekawi tego, co wydarzy się u Joanny w kolejnym rozdziale. Dużym atutem jest to, że zbieżność opisów niektórych osób znanych z pierwszych stron gazet wcale nie jest przypadkowa. Humor, dreszczyk emocji, wzruszenia - to zapewni ta książka.
Serdecznie polecam ją na wakacje. Można wejść w świat showbiznesu po uszy i poznać go od kulis, bo Pani Ilona świetnie te showbiznesowe kulisy przemyciła.
Polecam wszystkim serdecznie: na hamak, plażę, góry i mazury. Bo wakacje to świetny czas na nawiązywanie znajomości, więc poznajcie Joannę z powieści ''Pani mnie z kimś pomyliła''.
A Pani Ilonie gratuluję cudnej powieści.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Cena sukcesu

Ocena:
Autor:
Data:
„Sławnym jest się wtedy, gdy jest się znanym ludziom, których – dzięki Bogu – nie zna się osobiście” – pisał przewrotnie Thornton Niven Wilder, amerykański powieściopisarz i dramaturg. Słowa te mają zdecydowanie negatywny wydźwięk i choć biografie znanych i kochanych w pełni je potwierdzają, to jednak wciąż kolejne pokolenia lecą ku sławie niczym ćmy do ognia. Lecą nieświadome, że bardzo łatwo można się w tym dążeniu do sławy zagubić, a nawet … stracić skrzydła.
Ustawki ... selfie i „słit focie” umieszczane na Instagramie czy Facebooku, zdjęcia na tzw. ściance – to wszystko stało się codziennością osób znanych. Najczęściej znanych z tego, że są znani, bowiem na ich koncie zwykle nie ma wielu dokonań, zaś w życiu, nie ma wielu wartości. Tylko bowiem te osoby, które mają mocny moralny kręgosłup, które wierzą w to, co robią, są w stanie odnaleźć się w tym oceanie pełnym rekinów, w tym medialnym cyrku, który związany jest już nierozerwalnie ze światem szeroko pojętego show biznesu. Aktorzy, dziennikarze, pisarze stają się celebrytami, specjalistami od wszystkiego, zaś głodna sensacji publika śledzi ich poczynania, nie tyle będąc zainteresowaną nowymi produkcjami czy utworami, ale … kolorem bielizny, nowymi znajomościami czy rozstaniami. Gdzieś w tym wszystkim zaczyna zatracać się sens tego co podmioty uwielbienia robią, a ich rzeczywiste dokonania gubią się w gąszczu prasowych doniesień.
Jak rzeczywiście wygląda ten wielki świat, jak to jest stać na scenie w świetle jupiterów, jak to jest być sławnym i bogatym, pisze Ilona Łepkowska, która środowisko show biznesu zna doskonale i to od zaplecza. Autorka jest scenarzystką popularnych telenowel, które przyciągają przed ekrany telewizorów rzesze widzów, ale tym razem występuje w roli autorki książki. W roli niezwykle udanej, należy zauważyć, bowiem jej słodko-gorzka powieść „Pani mnie z kimś pomyliła”, opublikowana nakładem wydawnictwa MUZA to pozycja, od której nie można się oderwać. Obnażając kulisy medialnego cyrku autorka zapewnie popadnie w niesławę, jednak lektura tej pełnej ironii i dystansu książki pozwala zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, co tak naprawdę w życiu się liczy i … czy są to rzeczywiście szpilki Louboutin, luksusowy penthouse w Warszawie i zdjęcie na okładce brukowca.
Łepkowska przedstawia nam Joannę Malicką, samotnie wychowująca nastoletnią córkę tłumaczkę, która z trudem wiąże koniec z końcem. Jej codzienność oznacza walkę o zlecenia, oszczędzanie na wszystkim (głównie na sobie), a także nieustanne przepychanki z byłym mężem, który notorycznie uchyla się od płacenia alimentów czy też partycypowania w kosztach edukacji córki. Zarówno Joanna, jak i nastoletnia Misia są przyzwyczajone do rozczarowań, ale odmowa współfinansowania wymarzonego kursu językowego w Londynie, jest dla dziewczynki prawdziwym ciosem. Joanna, wbrew wszystkiemu, postanawia jednak wysłać Misię na kurs i to dzięki nowemu zleceniu, jakie przekazał jej przyjaciel Piotrek.
Intratna propozycja kilkudniowej współpracy na planie programu rozrywkowego, kręconego przez telewizję TVT, pozwala pokryć nie tylko koszty samego wyjazdu, ale i bieżące zaległości. Tym bardziej, że nieoczekiwanie Joanna awansuje z tłumaczki na … prowadzącą program. Charyzmatyczny i ognisty Włoch Fabio dostrzegł w niej coś, co pokochały tłumy Polaków – niezwykłą wrażliwość, wewnętrzny spokój i rozsądek. Cechy, które stopniowo zaczynają ściągać kobietę na samo dno …
O tym, jak wygląda codzienne życie telewizyjnej gwiazdy, z zarobkami przekraczającymi pięćdziesiąt tysięcy miesięcznie, która jednak za popularność i bogactwo musi zapłacić wysoką cenę, przekonujemy się dzięki niezwykłej powieści Ilony Łepkowskiej „Pani mnie z kimś pomyliła”. Obserwując rozwój zawodowy Joanny, to, jak z przypadkowej prowadzącej program staje się jego gwiazdą, następnie producentką, jak coraz mocniej wciąga ją świat show biznesu, mamy okazję być świadkami jej wewnętrznej przemiany, choć kierunek jaki obiera, wcale się nam nie podoba. Powoli zaczyna zatracać się w tym, co robi, nie pomagają nawet ostrzeżenia córki, czy wiernych przyjaciół, którzy towarzyszą jej nie z powodu sukcesu, ale pomimo niego. Joanna rzuca się bez zabezpieczenia w ten ocean pełny drapieżnych stworzeń, pragnących ją wykorzystać, zaczyna pławić się w luksusach, powoli zatracając jednak swoje wewnętrzne piękno. Jednocześnie wciąż pozostaje naiwną i spragnioną miłości kobietą, nieświadomą jednak tego, że szuka jej nie tam, gdzie trzeba. Dlatego też daje się omamić pięknym słówkom Pawła, dlatego też daje mu się perfidnie wykorzystać. Czy zatem nieznajomy spotkany pod nocnym niebem stanie się remedium na całe zło, jakie ją otacza? Czy kiedykolwiek zdoła go odnaleźć? Jaki scenariusz pisze dla niej życie?
Dzięki współistniejącym dwóm planom czasowym, zdajemy sobie sprawę z kondycji psychicznej Joanny niemal od pierwszych stron, tym większa jest zatem ciekawość, co doprowadziło bohaterkę do takiego stanu. Obserwując jej drogę do sukcesu (czy na pewno sukcesu?) mamy szanse przeanalizować również i swoje dążenie i pragnienia, a także zastanowić się nad tym, że życie do jakiego być może również my dążyliśmy, ma swoja cenę. Pytanie tylko brzmi, czy jesteśmy gotowi ją zapłacić?


Justyna Gul
Qulturasłowa
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena