Koszyk 0
Opis:
Pan Twardowski należy do wąskiego kanonu najsłynniejszych legend polskich. Bajka została napisana pięknym, a zarazem pełnym życia językiem. Będzie brzmiała przyjaźnie przy czytaniu najmłodszym, a równocześnie z powodzeniem stanie się pierwszą lekturą dzieci zaczynających czytać. Książka została bogato zilustrowana przez uwielbianego w Polsce i za granicą polskiego artystę Artura Piątka. Jego praca wyróżnia się świetnym warsztatem, a zarazem tryska radością i dobrymi emocjami ... Dołączone na płycie audio słuchowisko zostało wykonane na najwyższym poziomie artystycznym, reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Bierze w nim udział plejada najwybitniejszych polskich aktorów i piosenkarzy, między innymi Agata Kulesza, Andrzej Mastalerz, Jan Matyjaszkiewicz czy Krzysztof Wakuliński. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
 • Tamara Michałowska
 • 2012
 • 1
 • 40
 • 240
 • 170
 • Poczytajcie posłuchajcie
 • 978-83-7791-007-8
 • 9788377910078
 • ZARFC
 • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Pan Twardowski

Ocena:
Autor:
Data:
,,Pan Twardowski" to opowieść, z którą zetknęłam się podczas lektury publikacji pt. ,,Skarbnica polskich bajek, baśni i legend". Jeśli więc macie tamto wydanie, moim zdaniem, bezsensowne jest kupowanie osobnej publikacji, chyba, że chcecie mieć też płytę do wysłuchania.

Pan Twardowski znany był ze swych rozległych zainteresowań. Nie znał jednak odpowiedzi na jedno pytanie, które bardzo go nurtowało - jak stać się nieśmiertelnym. Żona przypadkiem podsunęła mu myśl ... by skontaktować się z diabłem. Czy z paktu z siłą nieczystą mogło wyniknąć coś dobrego?

Książka jest znana wielu z nas już od pokoleń. Publikacja pokazuje, że nie warto zawierać paktu z diabłem, gdyż to do niczego dobrego nie prowadzi oraz że skrucha za grzechy może wiele zdziałać. Opowieść została wydana w serii ,,Poczytajcie, posłuchajcie", dzięki czemu została do niej dołączona płyta z nagraniem. Czytelnik sam może zdecydować, która forma przekazu bardziej mu odpowiada.

Pozycja została wydana w sztywnej oprawie, z pięknymi ilustracjami Artura Piątka, które często można zobaczyć w publikacjach tego wydawnictwa. Lektura nie zajmuje wiele czasu, a może być miłym przypomnieniem sobie tej opowieści z wcześniejszych lat lub poznaniem jej po raz pierwszy.

,,Pan Twardowski" to publikacja, którą warto mieć w swoich zbiorach. To wydanie uświetnia akurat płyta z nagraniem, którego słucha się z wielką przyjemnością. Polecam Wam całą serię ,,Poczytajcie, posłuchajcie", gdyż jest naprawdę warta uwagi młodszych i starszych czytelników.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena