Koszyk 0
Opis:
Pan Samochodzik wyrusza na poszukiwanie skarbu templariuszy. Towarzyszą mu Wilhelm Tell, Sokole Oko i Wiewiórka. Ślady prowadzą na Mazury ido zamku w Malborku. Jednak z powodu opublikowania w gazecie artykułu o skarbie, Pan Tomasz ma wielu konkurentów.
Mniej Więcej
  • Zbigniew Nienacki
  • 2015
  • 336
  • 180
  • 110
  • *, 978837989-748-3
  • 9788379897483
  • ZD9NP
  • 10-13 lat, 14-16 lat

Recenzje czytelników

Pan samochodzik i templariusze

Ocena:
Autor:
Data:
"Pan Samochodzik i templariusze" Zbigniewa Nienackiego- jest to książka pełna przygód, zabawy oraz nauki. Druga z dwunastu części serii o Panu Samochodziku i jego niesamowitych przygodach. Głównym bohaterem książki jest wspomniany wyżej Pan Samochodzik - Tomasz, historyk sztuki pracujący w muzeum sztuki w Łodzi, pasjonat zagadek, tajemnic oraz dobrej zabawy, właściciel najniezwyklejszego auta-„pokraki” w Polsce. Człowiek nader uczciwy, choć często sięgający po zręczne fortele ... które doprowadzają go do celu.
Tym razem wyrusza on na poszukiwanie skarbu templariuszy. Wraz ze swoimi towarzyszami - trzema bystrymi harcerzami, przeżywa niezliczone przygody na północnym-wschodzie Polski. Zmagają się oni z przeciwnościami losu oraz grupą konkurentów, którzy na widok artykułu w gazecie zjeżdżają się z całej Polski (i nie tylko) na poszukiwania skarbu templariuszy. Czytając tę książkę (nie pierwszy z resztą raz) powróciłam do czasów, gdy wyruszyłam wraz z Panem Samochodzikiem w niezwykłą podróż po raz pierwszy, czyli do szkoły podstawowej. Książka ta, zmienia się na przestrzeni lat, w których dorasta czytelnik. Jest to powieść dla, dosłownie, każdego wieku. Młodsi czytelnicy odnajdą w niej zagadki, ciekawe przygody, dużo zabawy oraz wyniosą z niej fantastyczne morały. Powieść ta z pewnością zaszczepi w nich żyłkę detektywistyczną oraz chęć sięgnięcia po kolejne książki z tej serii. Starsi czytelnicy dostrzegać będę w niej szczegóły, takie jak miejsca, w których dzieje się cała opisana historia, będą razem z Panem Samochodzikiem poszukiwać rozwiązania zagadki i na pewno nie jeden raz w napięciu przewracać będą strony książki czekając na rozwiązanie akcji.
Fantastycznym jest fakt, że powieść, choć podane w niej miejscowości mają częściowo zmienione nazwy, ma swoich własnych detektywów, którzy odnaleźli na mapie szlaki Tomasza-Samochodzika, dzięki temu jest to nie tylko książka przygodowa ale też książka-przewodnik. Opisane w niej są dzieje historii (krótko i zwięźle, nie zabierają akcji, są wręcz niezbędnym wstępem do tego, aby lepiej zrozumieć wydarzenia opisane w książce), na podstawie których można zwiedzać malownicze miejsca i wczuć się w ich klimat.
Najbardziej w tej powieści podoba mi się jej uniwersalność, idealna dla każdego czytelnika, pisana lekkim i przyjemnym językiem. Ilość stron książki też nie jest zatrważająca - 325. Format książki jest bardzo wygodny, miękka oprawa nie jest ciężka, dzięki czemu książka idealnie nadaje się w podróż. Litery nie męczą oczu. Okładka, projektu Piotra Sochy, jest przejrzysta, nie zdradza szczegółów książki, ilustruje zaś jej klimat. Zebranie całej serii książek o Panu Samochodziku formuje na półce klimatyczny obrazek.
Moja ocena-10/10.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena