Koszyk 0
Opis:
Po śmierci Joachima Czerskiego – właściciela starego dworu w Janowie – Pan Samochodzik obejmuje tam posadę kustosza nowo powstałego muzeum. Musi nie tylko przeprowadzić szczegółową inwentaryzację, ale też zmierzyć się z grasującymi we dworze duchami.
Mniej Więcej
  • Zbigniew Nienacki
  • 2015
  • 304
  • 180
  • 110
  • *, 978837989-750-6
  • 9788379897506
  • ZD9NL
  • 10-13 lat, 14-16 lat

Recenzje czytelników

Pan Samochodzik i niesamowity dwór

Ocena:
Autor:
Data:
Po śmierci Joachima Czerskiego, dawnego i długoletniego właściciela starego dworu we wsi Janów, Pan Samochodzik przyjmuje posadę kustosza nowo powstałego muzeum. Przed nim dość duże wyzwanie - przeprowadzenie inwentaryzacji w wielkim dworze, ujarzmienie buntowniczych współpracowników oraz, najgorsze, uporanie się z duchami grasującymi we dworze.
Pan Tomasz w roli spokojnego i rozsądnego kustosza muzeum w Janowie? Brak zagadki a tylko ciężka praca? Czy naszego detektywa - amatora dopadła nuda ... Skądże. I tym razem dyrektor Marczak wyczuł, że stary filantrop - Joachim Czerski ma w swoim dworze ukrytą zagadkę. Na miejsce wysyła on Pana Tomasza oraz dwójkę młodych ludzi, którzy to nie zrobili na naszym detektywie pozytywnego wrażenia. Pan Bigos i panna Wierzchoń to idealny przykład współpracownika opierającego swą opinię na wyglądzie i pozorach. Czy Pan Tomasz przekona ich do siebie?
I tym razem, od samego początku w niesamowitym dworze dzieją się tajemnicze sprawy. Panna Wierzchoń oraz pan Bigos, niezdający sobie sprawy, że ich kustoszem jest nikt inny, jak podziwiany przez nich Pan Samochodzik, kompletnie wykluczają możliwość podejrzanych działań tajemniczego ducha we dworze. Czy Panu Tomaszowi uda się rozwiązać zagadkę mimo nieprzychylności młodych ludzi? Czy będą oni wchodzić sobie w drogę?
Jest to kolejna część, już czwarta, przygód Pana Samochodzika. Nie odbiega ona od pozostałych swym kunsztem. Zbigniew Nienacki sprawnie prowadzi akcję, przemyca fakty historyczne i daje nauki, które każdy powinien zapamiętać. W tej książce znajdziemy wszystko - akcję, nutkę adrenaliny, zagadki, nadzwyczajne moce - a to wszystko okraszone poczuciem humoru i wszystkim tym co najlepsze. Powieść wciąga i nie pozwala czytelnikowi przestać czytać.
Za największy plus powieści, jak zawsze, uważam jej ponadczasowość. Książka idealna dla każdego fana zagadek. Dla chłopców i dziewczynek, kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Dzięki tej książce można powrócić do czasów młodości lub wejść w świat dojrzałości. Każdy powinien choć raz spróbować przeczytać przygody Pana Samochodzika, a przekona się, że jest to wyjątkowa seria.
286 stron, standardowa wielkość liter, lekka, miękka oprawa. Wszystko zachęca do przeczytania. Dodatkowym atutem jest okładka projektu Piotra Sochy, kolekcjonując wszystkie 12 tomów oraz 3 pozostałe książki o początkach przygód Pana Tomasza można ułożyć wzór na swojej półce z książkami.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena