Koszyk 0
Opis:
Kolejna przygoda Pana Samochodzika znów prowadzi go na Mazury. Tym razem Pan Samochodzik bierze udział w poszukiwaniach skarbów skradzionych przez hitlerowców z muzeum w północno-wschodniej Polsce pod koniec II wojny światowej. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom okazuje się, że zrabowane dzieła sztuki nigdy nie przekroczyły granic Polski. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że wciąż znajdują się ... gdzieś na terenie Pojezierza Mazurskiego. Czy uda się odnaleźć to miejsce? Atutem tego wydania jest spójna, opracowana dla całej serii szata graficzna autorstwa cenionej przez wielbicieli Pana Samochodzika ilustratorki Katarzyny Kołodziej. Na szczególną uwagę zasługują kolorowe, utrzymane w nowoczesnym stylu wyklejki, które stanowią zarówno wyjaśnienie, jak i dopełnienie treści książki, harmonijnie komponując się z okładką. Pan Samochodzik i Kapitan Nemo to piąta książka z serii Pan Samochodzik. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 2014
  • 344
  • 197
  • 132
  • 9788377913314
  • 9788377913314
  • ZCF0F
  • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

Najlepszy tom

Ocena:
Autor:
Data:
Nie ocenia się książek po okładce, ale kiedy ma się styczność z najnowszą szatą graficzną, jaką serwuje czytelnikom Siedmioróg, nie sposób pominąć ten temat. Klimatyczne ilustracje, skutecznie przyciągające wzrok czytelników sprawiają, że lektura wyśmienitych powieści Zbigniew Nienackiego staje się dla nas jeszcze większa frajdą. Po raz kolejny chciałbym gorąco zachęcić Was do przeczytania wszystkich tomów związanych z przygodami Pana Samochodzika, ponieważ nie wyobrażam sobie osoby ... która nie zna tego nazwiska. Cofnijcie się w czasie, poczujcie tę przemiłą atmosferę, poszperajcie trochę w przeszłości i rozwiążcie fascynującą zagadkę! Gorąco polecam!

Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2015/11/pan-samochodzik-powraca.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pan Samochodzik i Kapitan Nemo

Ocena:
Autor:
Data:
Przygody Pana Samochodzika zawsze trzymają czytelnika w napięciu a każda prowadzona przez niego sprawa jest bardzo zagadkowa i właściwie nigdy nie można przewidzieć jak się skończy. Sięgając po kolejną książkę z serii liczyłam oczywiście, że przy lekturze miło i ciekawie spędzę czas i tak właśnie było. Wszystko to za sprawą publikacji pt. "Pan Samochodzik i Kapitan Nemo" ... która początkowo nosiła tytuł Nowe przygody Pana Samochodzika i wydana została po raz pierwszy w 1970 roku stanowiąc jednocześnie 5 tom serii.

Akcja powieści rozgrywa się na Pojezierzu mazurskim a dokładniej nad jeziorem Jeziorak. Tam bowiem pana Tomasza prowadzi ślad zrabowanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej polskich skarbów muzealnych. Jak okazuje się na miejscu jezioro jest dość popularne wśród turystów, których pan Tomasz poznaje jeszcze w drodze do celu swej wycieczki. Okolicznym mieszkańcom często dokucza tu banda Czarnego Franka, której członkowie już przy pierwszym spotkaniu wzbudzają niechęć bohatera. Ktoś używający pseudonimu Kapitan Nemo swymi tajemniczymi liścikami próbuje natomiast zaprowadzić porządek w okolicy. Są też harcerze Wilhelm Tell czy Baśka, którzy odgrywają ważną rolę w śledztwie oraz podejrzany ornitolog, który również kręci się po okolicy. Pan Samochodzik tymczasem stara się zlokalizować położenie zatopionej w jeziorze hitlerowskiej ciężarówki przewożącej zabytkowe skarby ale czy uda mu się to gdy wokół niego tyle się dzieje? Kto okaże się wrogiem, a kto przyjacielem i czy rzeczywiście wody Jezioraka kryją w swych głębinach jakiekolwiek skarby?

Na całą publikację składa się 19 rozdziałów, do których doliczyć trzeba jeszcze zakończenie. Jej główny bohater jest jednocześnie narratorem książki i ten fakt sprawia, że cała ta sensacyjna historia, którą opowiada staje się jeszcze bardziej niezwykła i wciągająca. W końcu razem z Panem Samochodzikiem czytelnik może prowadzić śledztwo, może spekulować próbując rozwikłać zagadkę i przyjemnie spędzić czas przy lekturze. Interesująca jest fabuła książki, ciekawi są też jej różnorodni bohaterowie jak harcerze, fascynująca postać Kapitana Nemo, tajemniczy ornitolog czy Wacek Krawacik, których pan Tomasz poznaje jak zwykle bardzo wielu. Oprócz zastanawiania się nad rozwiązaniem zagadki zatopionego skarbu można się więc odrobinę pośmiać a przy okazji wzbogacić swoją wiedzę o wiadomości przyrodnicze związane z Mazurami a także co niemniej interesujące ciekawostki związane z wędkarstwem. Dużo jest bowiem w książce informacji na ten temat bo w końcu wiele osób przyjeżdża na Mazury aby powędkować. Tym razem mniej jest informacji historycznych co jednak autor rekompensuje wspomnianymi wcześniej ciekawostkami. Oczywiście ważną rolę w całej tej tajemniczej opowieści odegrywa niepozornie prezentujący się, często wyśmiewany i niedoceniany, wehikuł pana Tomasza, któremu ów bohater zawdzięcza swoje przezwisko.

Książkę bardzo fajnie się czytało i jak zauważyłam wciągnęła też moje dzieci. Na pewno sięgniemy po kolejne tytuły. Tekst jest zrozumiały a przy okazji bogaty w szereg interesujących faktów związanych z Pojezierzem mazurskim, krajoznawczych, które autor przemycił w naprawdę przystępny sposób. Lektura ma więc liczne walory edukacyjne. Poza tym warta pochwały jest świetnie oddająca zawartość książki, tajemnicza i odrobinę mroczna oprawa, która pobudza wyobraźnię czytelnika i naprawdę zachęca do zajrzenia w swe wnętrze. Fajne są też wklejki na wewnętrznych stronach okładki, które świetnie harmonizują i uzupełniają treść dodając publikacji wyjątkowego charakteru.

Jak się okazało również po latach nie zawiodłam się na Panu Samochodziku i polecam tę wspaniałą powieść każdemu młodemu czytelnikowi lubiącemu zagadki, dreszczyk emocji i wciągające przygody. Jest to moim zdaniem jedna z lepszych książek z serii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena