Koszyk 0
Opis:
Powieść obrazoburcza oraz prowokująca, pełna skrajności - z jednej strony pokazująca w sposób bezkompromisowy życie współczesnej młodzieży, z drugiej strony zaś traktująca o kwestiach filozoficzno-społecznych - tolerancji, stereotypach, samotności, a także sensie istnienia. Sceny erotyczne i romantyczne przeplatają się tutaj z krwawymi oraz wulgarnymi ... a wszystko jest pokazane oczyma niezwykle inteligentnej, choć nadwrażliwej i przeintelektualizowanej dziewczyny, którą problemy z przystosowaniem się do otoczenia spychają na krawędź depresji. Wyalienowana Nati, niemal wpędzona przez "typowych" facetów w mizoandrię, zafascynowaną tajemniczymi gothami oraz zniesmaczona swoimi znajomymi - dresiarzami, trafia na fanatyków wampiryzmu i stopniowo popada w wielki konflikt między przyjaźnią a miłością. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • miękka
Mniej Więcej
  • Eryk Edwardsson
  • 2015
  • 1
  • 240
  • 195
  • 125
  • 9788394209803
  • 9788394209803
  • ZCTNH

Recenzje czytelników

Zaskakująca

Ocena:
Autor:
Data:
Natalia jest studentką socjologii. Jest również piękną i inteligentną kobietą. Żyje sobie spokojnie w swoim małym świecie, który dzieli ze swoją przyjaciółką i jednocześnie jedyną osobą, która ją rozumie. Nawet nie podejrzewa że jedna rozmowa, z przypadkowo spotkaną dziewczyną, wywróci jej życie do góry nogami, a jedno wyjście do klubu zatrzęsie jej światem w posadach.

Nie tego się spodziewałam po tej książce. Całkowicie mnie zaskoczyła. Czego się spodziewałam? Spodziewałam się wynurzeń ... opisów lęków i nadziei ,nastolatki. Spodziewałam się po prostu, relacji z życia lesbijki. Może ostrych scen seksu, może fantazji erotycznych głównej bohaterki.

Nie spodziewałam się tej bomby emocji, którą zafundował mi autor. Nie myślałam że zagłębie się w umysł kobiety o tak skomplikowanym charakterze. Kiedy już zaczęłam czytać, nie było odwrotu, musiałam skończyć. Wciąż mam tę książkę w głowie a znaczy to, ni mniej ni więcej, że nie daje ona o sobie łatwo zapomnieć.

"Każdy jest skazany na egzystencjalną samotność. I jedyne, co może zrobić, to poszukać sobie towarzystwa innych samotnych bytów, które przeżywają swoją samotność w podobny sposób."


Ta książka nie jest opowieścią o homoseksualnej miłości, czego można było się spodziewać po tytule. Nie jest błahym pamiętniczkiem, dziewczyny która ma problem ze swoją seksualnością. Ta książka jest wzruszającą historią dziewczyny, która żeby poradzić sobie w życiu, musi zagłębić się w zakamarki swojej świadomości. Jest to opowieść o wielkiej przyjaźni, wyborach oraz ich konsekwencjach.
Jedyne co mi przeszkadzało podczas lektury to to że ta książka jest lekko przeintelektualizowana. Nigdy nie spotkałam się z tak wieloma "mądrymi" słowami w jednej powieści. Jednak to niekoniecznie jest wada, w końcu poznałam wiele nowych słów.

"Przyjaźń, Miłość i Nienawiść- trzy niecierpiące się siostry, które niczym Erynie mszczą się na tobie, jeśli zechcesz zdradzić jedną z inną spośród nich."


Nie jest to typowa książka dla kobiet z serii łatwo, lekko i przyjemnie. Zmusza do wczytania się i analizowania zachowań bohaterki. Jest dość wulgarna, a jednocześnie wymagająca od czytelnika pełnej uwagi. Polecam :)

Przeczytaj całość na http://posredniczkaa.blogspot.com/2016/04/eryk-edwardsson-pamietniki-lesbijki.html#more
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

pamiętnik lesbijki

Ocena:
Autor:
Data:
Utwór obrazoburczy i prowokujący, pełen skrajności – z jednej strony pokazujący w sposób realistyczny i obnażający życie współczesnej młodzieży, z drugiej zaś traktujący o kwestiach egzystencjalnych, problemach płci, orientacji seksualnej, uprzedzeniach i stereotypach, a także o uczuciach przyjaźni i miłości.
Powieść, napisana w sposób stanowiący połączenie strumienia świadomości i narracji pierwszoosobowej ... ukazuje pełen odważnych oraz niebezpiecznych zabaw świat współczesnej młodzieży przez pryzmat doświadczeń ponadprzeciętnie inteligentnej i nadwrażliwej dziewczyny, która, czując wobec niego nieznośny dystans, stara się na różne sposoby go zrozumieć i zarazem nie zatracić siebie.
Akcja powieści, w której nie brakuje imprez, seksu i przemocy, przepleciona jest rozważaniami i obserwacjami z pogranicza filozofii, psychologii oraz socjologii, które stopniowo zarysowują skomplikowany światopogląd głównej bohaterki, stykającej się z ludźmi najróżniejszego typu – od najbardziej prymitywnych po najbardziej wyrafinowanych, od pospolitych po nietuzinkowych, od dobrodusznych po nikczemnych, od przyjacielskich i swojskich po obcych i niezrozumiałych. (źródło: http://pamietniklesbijki.wordpress.com)Moja opinia:Ostatnio na blogu pojawiło się kilka rozczarowań. Tym razem jest inaczej. Opis książki (widać powyżej) nastawił mnie na kiepską lekturę. Zwykły pornos z filozoficznymi myślami lesbijki. Jak przez to przebrnąć?! Normalny czytelnik, zapewne nawet by nie spojrzał na tę książkę, mając takie myśli. Jednak ja postanowiłam ją sprawdzić. W końcu dostałam ją w prezencie. Szczerze powiedziawszy to nawet nie wiedziałam jakie w internecie krążą opinie. Jaka jest moja? Pozytywne zaskoczenie. Nie było tego czego się spodziewałam. Nati wypiera swą miłość. Nie chcę dać się ponieść emocją. Nie czuję się lesbijką. Mężczyźni wciąż pociągają ją fizycznie. Mimo wszystko uważa ich za dupków. Miłość, którą obdarzyła swoją przyjaciółkę (Pati) jest po prostu miłością do człowieka. Nie ma podziału mężczyzna czy kobieta. Główna bohaterka jest niezwykle inteligentną osobą. Nie rozumie co się z nią dzieje. Znajomość z Manat nie ułatwia. Komplikuje pomimo, że to dzięki tej znajomości, bohaterka odkrywa prawdę o swych uczuciach. Manat nie polubiłam przez jej podejście do ludzi. Odniosłam wrażenie, że lekceważy ich i uważa się za najlepszą. Pati wydała mi się głupiutką dziewczynką aczkolwiek świetną przyjaciółką. Nati... Ją jest najtrudniej ocenić. Zdecydowanie zagubiona i za bardzo rozkłada wszystko na czynniki pierwsze.

Lektura tej książki nie należy do najłatwiejszych. Porusza wiele tematów kontrowersyjnych oraz tabu. Zdecydowanie dla osób z otwartym umysłem, tolerancyjnych i inteligentnych. Inteligentnych, a nie mądrych (jeśli wiecie co mam na myśli :P)

Świetna książka, którą powinno się znać.

Pragnę jeszcze zauważyć, że temat homoseksualizmu nie jest na pierwszym miejscu, nie razi. Na pierwszym miejscu są rozterki człowieka, który poszukuje siebie. Zakończenie historii każdy może dopisać sobie samodzielnie.Moja ocena: ******

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

www.lottaczyta.blox.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena