Koszyk 0
Opis:
Najnowsza książka Krzysztofa Daukszewicza, znanego satyryka, poety, kompozytora i piosenkarza, jest satyrycznym zapisem ciekawych dni w historii polskiej sceny politycznej, zamkniętych okresem od 6 czerwca 2004 do 23 października 2007 roku. Utwory satyryczne przeplatają się tu ze "złotymi myślami" polityków, zwłaszcza tych, którzy tytułową "IV Rzepę" promowali i współtworzyli. Do wydania "Pamiętników" nakłonił autora przyjaciel, który powiedział mu: "Krzysiu, przyjacielu drogi, pisz ... bo tu nie chodzi o to, żeby się pośmiać albo przypomnieć, tu chodzi o to, żeby nie zapomnieć." Autorem satyrycznych ilustracji do Pamiętnika IV Rzepy jest Andrzej Kleszczewski. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Krzysztof Daukszewicz
  • 2009
  • 0
  • 320
  • 205
  • 145
  • 97883-11-115873
  • 9788311115873
  • X5796

Recenzje czytelników

Najkrótszy dowcip?- Lepper wicepremierem.

Ocena:
Autor:
Data:
Krzysztof Daukszewicz od wielu, wielu lat jest cenionym satyrykiem i bardem. W swojej twórczości porusza codzienne sprawy z życia statystycznego polaka, czy też innym razem doskonale przytacza zdania i złote myśli naszej „elity politycznej” dodając do tego stosowne komentarze.
Pan Krzysztof jest satyrykiem wszechstronnym- każdemu dostaje się po równo. Wspólnym mianownikiem jest tylko ludzka głupota ...
W zbiorze „Pamiętnik IV Rzepy” przyglądamy się utworom począwszy od 6 czerwca 2004 skończywszy na 23 października 2007 roku-, czyli okresie sławnej IV Rzeczypospolitej.
Pan Daukszewicz w sposób bardzo trafny przypomina nam i wyławia te wszystkie „perełki” z ust osób odpowiedzialnych i współtworzących tamten na wpół śmieszny i przerażający okres w najnowszej historii Polski.
Na ostry celownik, jednego z najlepszych satyryków, wchodzą po kolei politycy PiSu, Samoobrony czy Ligi Polskich Rodzin i ich absurdalne metody rządzenia.
Utwory napisane są w formie mini historyjek, w których to wplątane są te wszystkie charakterystyczne smaczki towarzyszące nam w okresie IV RP- chociażby przesławny warkocz Pani Beger i jej „błysk” w oku czy spór o przesławne mundurki szkolne.
Mamy także kolejny list do Pana hrabiego, satyryczną formę listu- znanego z poprzednich książek autora.
Po latach, gdy wracam ponownie do tej lektury, przyznać muszę, iż nadal śmieszy i o zgrozo wiele z tej treści nie traci na aktualności!
Jeśli miły rodaku tęsknisz jeszcze za niedorzecznościami w wykonaniu niejakiego Pana Leppera czy niemniej absurdalnymi planami Pana Giertycha (a brak ci jest obydwu w mediach) sięgnij po zbiór satyr „Pamiętnik IV Rzepy”.
Miła, odprężająca książka. Aż dziw bierze, że to wszystko przeżyliśmy…

„Z parlamentarzystą jest jak z muchą. Najłatwiej zabija się go gazetą” Tomasz Nałęcz (ówczesny przewodniczący Komisji Śledczej)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena