Koszyk 0
Opis:
W tajemniczym Zamku Straszydło mały Pacynek – szmaciana lalka stworzona w dzieciństwie przez profesora szalonych nauk Erasmusa – zdobywa wiernych przyjaciół: Arabellą, która nie boi się żadnych potworów, i stwora o oryginalnym imieniu Stwór. Zwiedzając razem zakamarki zamku, znajdują Pamiętnik dzielnego kapitana Kuternogi. Dochodzą do wniosku, że Pacynek jest po części piratem ... i postanawiają wyruszyć w rejs ku wielkiej przygodzie na pełnym morzu. Po drodze przeżywają mnóstwo niesamowitych przygód, a Pacynek odznacza się niezwykłą odwagą i bohaterstwem. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Guy Bass
  • 2015
  • 208
  • 199
  • 127
  • 9788378959809
  • 9788378959809
  • ZCFZO
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Pacynek i oko pirata

Ocena:
Autor:
Data:
„Nie widziałeś świata, jeśliś go nie oglądał okiem pirata”

Czy w dzieciństwie marzyliście o karierze bezwzględnego i wyruszającego ku przygodzie piata?
Na dodatek ze statkiem, papugą na ramieniu i z przepaską na oku?
Przygoda małego Pacynka zaczęła się bardzo przypadkowo. Goniąc rozwścieczonego stwora, Pacynek przypadkiem trafia do dawno zapomnianego pokoju szalonego naukowca. Jest tam wszystko: zdjęcia młodego Erasmusa, pierwsza maszyna do nadawania życia stworom ... a nawet stary nadjedzony przez mole pluszowy miś. Całkowicie przypadkiem i niechcący przyjaciółka małego Pacynka strąca z pobliskiego regału książki i tumany kurzu. W tym wszystkim w ręce małej szmacianej lalki trafia nie byle jaka książka. Jest to Pamiętnik dzielnego kapitana Kuternogi. Wtedy do Pacynka wracają wszystkie te wspomnienia z przeszłości zaraz po stworzeniu, kiedy mały i niedoświadczony profesorek czytał każdego wieczoru tę właśnie, nie żadną inną książkę, Pacynkowi. Wtem Stwór, jak i nastoletnia Arabella podnoszą alarm na cały zamek, że mały Pacynek ma jedno takie samo oko, jak dzielny pirat na okładce książki. Wtedy mała szmaciana lalka postanawia poznać pochodzenie swojego oka i zaczyna robić listę rzeczy, których pirat szukający przygody niezbędnie musi potrzebować. Niespodziewanie do zamku przychodzi tajemniczy list adresowany do profesora. Erasmus w pośpiechu zostawiając wszystko i wszystkich wybiega dosłownie za wrota zamkowe. To w tej właśnie chwili i w tym czasie mały Pacynek postanawia na zawsze pozostawić zamek i wyrusza ku przygodzie.

Czy naprawdę mały Pacynek jest po części piratem?

Druga część Pacynka napisana bardzo ciekawie, z humorem. Uwydatniona jest także w niej więź małej lalki, w którą tchnięto życie, gdzie jej miłość jest niedoceniana i niechciana. Jadnak pewnego razu to stworzenie się buntuje i porzuca swój dom, rodzinę składającą się z różnych dziwadeł i wypływa na morze. Wierząc nieugięcie w historię książki Kapitana Kuternogi wyrusza w świat i po drodze odkrywa przyczynę tajemniczego zniknięcia profesora.

Według mnie książka nie tylko opisuje krótką bajkę dla dzieci, lecz uczy nas wszystkich, że nie powinno wierzyć się całkowicie i nieugięcie w fabułę książek, a już na pewno fantastycznych. Zaufajcie mi, w każdej książce znajduję się prawda, lecz oczywiście jest to tylko małe ziarenko, reszta to fikcja i wyobraźnia autora.

Spójrzcie na świat iście po piracku!

Ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena