Koszyk 0
Opis:
Do restauracji Roberta Trumana przychodzi Karl Dertone, który składa właścicielowi propozycję nie do odrzucenia. W nocy na moście w tajemniczych okolicznościach ginie Laurence Fuble – bliski przyjaciel senatora Graff''''a. Ktoś morduje z zimną krwią dwójkę homoseksualistów w jednym ze szwajcarskich hoteli. Wkrótce na prywatnym przyjęciu ginie senator Graff. Śledztwo prowadzi inspektor Desmond Brand ... a wszystkie tropy wskazują, że zlecenia wyeliminowania senatora, który nie popierał związków homoseksualnych, dokonał płatny zabójca.–  Pan zamawiał kawę? – zwrócił się do niego kelner ubrany w biały fartuch.Benjamin spojrzał na niego. Jego twarz wydawała mu się skądś znajoma.–  Tak – odpowiedział.Spuścił wzrok i nagle zastygł w bezruchu, a jego źrenice znacznie się rozszerzyły. Już wiedział, kim był ten kelner. Nim zdołał się odwrócić ponownie, dwie kule wystrzelone z pistoletu przeszyły jego pierś. Z ust popłynęła krew, a oczy przybrały obraz zaskoczenia.Jego ciało się wygięło i osunęło z krzesła. Strzał wystraszył okolicznych turystów, którzy, krzycząc, zaczęli uciekać w różne strony. Kelner schował broń i wsiadł do samochodu, który właśnie się zatrzymał przed lokalem, by chwilę później z piskiem opon ruszyć w nieznanym kierunku.Thomas Blake, urodzony 8 grudnia 1989 roku w Olsztynie. Od 2004 roku projektuje strony internetowe. Jest pomysłodawcą i założycielem serwisu informacyjnego Kurier Globalny.pl. Jak sam twierdzi, pisanie traktuje jako hobby. Mówią o nim, że jest ambitnym chłopakiem z ogromną pasją. Na rynku wydawniczym debiutuje powieścią „Ostatni Rekrut”.   Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Thomas Blake
  • 2015
  • 1
  • 292
  • 195
  • 122
  • 978837942-867-0
  • 9788379428670
  • ZCWFJ

Recenzje czytelników

Dojście do władzy wymaga wielu ofiar

Ocena:
Autor:
Data:
"– Pan zamawiał kawę? – zwrócił się do niego kelner ubrany w biały fartuch.

Benjamin spojrzał na niego. Jego twarz wydawała mu się skądś znajoma.

– Tak – odpowiedział.

Spuścił wzrok i nagle zastygł w bezruchu, a jego źrenice znacznie się rozszerzyły. Już wiedział, kim był kelner. Nim zdołał się odwrócić ponownie, dwie kule wystrzelone z pistoletu przeszyły jego pierś. Z ust popłynęła krew, a oczy przybrały obraz zaskoczenia.

Jego ciało się wygięło i osunęło z krzesła ... Strzał wystraszył okolicznych turystów, którzy, krzycząc, zaczęli uciekać w różne strony. Kelner schował broń i wsiadł do samochodu, który właśnie się zatrzymywał przed lokalem, by chwilę później z piskiem opon ruszyć w nieznanym kierunku."


Thomas Blake, urodzony 8 grudnia 1989 roku w Olsztynie. Od 2004 roku projektuje strony internetowe. Jest pomysłodawcą i założycielem serwisu informacyjnego Kurier Globalny.pl. Jak sam twierdzi, pisanie traktuje jako hobby. Mówią o nim, że jest ambitnym chłopakiem z ogromną pasją. Na rynku wydawniczym debiutuje powieścią Ostatni Rekrut.

Są takie książki, które musisz mieć, bo okładka bardzo ci się podoba oraz opis jest zachęcający. Ciul z tym, że nigdy nie słyszałeś o autorze i o jego dziele. Ostatni rekrut jest takim utworem. Po przeczytaniu mam mieszane uczucia, gdyż książka jest dobra, ale wydaje mi się, że czegoś w niej brakuje. Nie wiem tylko czego. Język jest prosty, a pomysł ciekawy. Kolejny dowód na to, że Polska ma dobrych, mniej znanych pisarzy. Trzeba tylko trochę w nich zainwestować. Niektóre zdarzenia, które pojawiają się w Ostatnim rekrucie, np. sposób przetrzymywania pewnej osoby pojawiały się już w literaturze. Dzieło to wydało mi się trochę przewidywalne.

Do restauracji Roberta Trumana przychodzi Karl Dertone, który składa właścicielowi propozycję nie do odrzucenia. W nocy na moście w tajemniczych okolicznościach ginie Laurence Fuble – bliski przyjaciel senatora Graff'a. Ktoś morduje z zimną krwią dwójkę homoseksualistów w jednym ze szwajcarskich hoteli. Wkrótce na prywatnym przyjęciu ginie senator Graff. Śledztwo prowadzi inspektor Desmond Brand, a wszystkie tropy wskazują, że zlecenia wyeliminowania senatora, który nie popierał związków homoseksualnych, dokonał płatny zabójca. [opis pochodzi z okładki książki]

Desmond Brand jest jednym z głównych bohaterów. To inspektor z poczuciem humoru. Jest osobą, opanowaną, która umie znaleźć nawet najmniejszy ślad. Czasem wykazywał się nieudolnością, co powodowało moje krzyki, np.: "Przecież logiczne jest to, że to on zabił, więc czemu aresztujesz kogoś innego?!". Raczej nie zapamiętam tego bohatera na jakoś długo (nie jest to spowodowane tym, że ma zagraniczne imię i nazwisko). Komisarz Eclerc jest przeciwnością inspektora. Nie jest ona tak opanowany i spokojny.

Reasumując, polecam ten utwór, ale nie jakoś szczególnie bardzo. Bardziej powinien spodobać się osobom rozpoczynającym przygodę z kryminałami, niż starym wyjadaczom. Za przekazanie egzemplarza recenzenckiego dziękuję wydawnictwu Novae Res.

Tytuł: "Ostatni rekrut"
Autor: Thomas Blake
Wydawnictwo: Novae Res
Korekta: Michał Mikołajczyk
Okładka: Krzysztof Urbański
Wydanie: I
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 291
Data wydania: 10.09.2015
ISBN: 978-83-7942-867-0
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Czy organizacje spiskowe rządzą światem?

Ocena:
Autor:
Data:
"Potężny Boeing 747 pojawił się jak wielki srebrny ptak.Otworzyły się drzwi i natychmiast amerykańska eskorta zbiegła po schodach, zajmując swoje wyznaczone miejsca.Powitanie biskupa Wernarda się zaczęło.Mężczyzna w sutannie z purpurowym pasem wynurzył się po chwili z samolotu i pomachał zgromadzonym. Kendrick-Donatto cieszył się, że wreszcie wykona zadanie.Klaskał wraz z innymi, gdy brat papieża Grzegorza XVIII zaczął schodzić po metalowych schodach ... Gdy biskup Wernard dotarł już do specjalnej mównicy przygotowanej specjalnie na tę uroczystość, nagle znikąd pojawili się dziennikarze, którzy z pewnością wyczekiwali konferencji prasowej. - Niech Bóg otworzy nasze serca na miłość... Kendrick zerknął na zegarek. dochodziła godzina, w której bieg historii zostanie zmieniony. Zaczął się powoli przepychać w stronę stojącego najbliżej ochroniarza."
Komu zależy na tym, aby porwać brata papieża? Kto jest aż tak szalony i co chce przez to osiągnąć?.
Książka Thomasa Blake pod tytułem "Ostatni rekrut" to wielowątkowa powieść sensacyjna. Każdy, kto lubi taką literaturę, z pewnością nie będzie zawiedziony, sięgając po tę lekturę. Autor zapewnia nam solidną dawkę wrażeń i emocji. Można wręcz powiedzieć, iż książka zaczyna się od "trzęsienia ziemi", a potem napięcie rośnie.
Co jakiś czas w prasie, czy na portalach internetowych znajdujemy informacje o spiskach, bądź tajnych organizacjach, które rzekomo rządzą światem. To właśnie tak naprawdę od nich zależy bieg wydarzeń, a ludzie zdają się być jedynie pionkami na ich szachownicy.
Thomas Blake w swojej powieści - przynajmniej po części- korzysta z tych teorii. Czyni to zaś sprawnie i w sposób interesujący. Język powieści jest prosty i łatwy w odbiorze. Dzięki temu książka dobrze sprawdza się, jako towarzysz podróży, czy też sposób na wypoczynek. Dzieje się tak nawet pomimo tego, że jest to rasowa powieść sensacyjna, z wszystkimi tego konsekwencjami. Mamy więc morderstwa, strzelaniny, porwania. W tle- wielka polityka, zemsta, zadawnione urazy. Okazuje się jednak, że wszystkie te - z pozoru nie związane ze sobą sprawy- nie są celem samym w sobie. Za wszystkimi tymi zdarzeniami stoi ktoś, kto chce osiągnąć konkretny cel. Po raz kolejny więc obserwujemy, jak dobro walczy ze złem. Jaki będzie wynik tego starcia? Czy Ci, którzy nie cofną się naprawdę przed niczym, aby tylko osiągnąć to, co sobie zamierzyli, osiągną sukces?
Książkę "Ostatni rekrut" czyta się szybko i przyjemnie. Czasem może się wydawać, że autor wprowadza niejako za dużo bohaterów, wątków, czy miejsc. Uważnemu czytelnikowi nie powinno to jednak przeszkadzać. Wręcz przeciwnie, możemy dzięki temu ćwiczyć swój umysł. Wszak nie tylko dla nas jest to trudność. Obserwujemy bowiem zmagania inspektora Desmonda Branda w dojściu do prawdy. Dochodzenie, mimo, iż prowadzi je doświadczony policjant, wcale nie jest łatwe. Wszystko to za sprawą przeciwników, dysponujących zdawałoby się nieograniczonymi środkami. Sekwencja zdarzeń następuje po sobie błyskawicznie i nic nie jest takie, jakie nam się wydaje na początku.
Autor książki zadbał o to, abyśmy się nie nudzili, czytając jego debiutancką powieść. Można wręcz powiedzieć, że jest to gotowy scenariusz na film. "Ostatni rekrut" bowiem to, pomimo swych niewielkich rozmiarów, naprawdę wielowątkowa powieść. Skonstruowana w niej intryga oplata swoją pajęczyną naprawdę wiele osób i wydarzeń. Książka zaskakuje i naprawdę "wciąga". Czy nieszczęśliwe wypadki są nimi w istocie? Czy ludzie, których spotykamy w swoim życiu, pojawiają się w nim naprawdę przez przypadek? I wreszcie, czy nikt nie śledzi nas w drodze do pracy?
Sięgając po tę książkę nie wiedziałem czego się spodziewać. Wszak autor jest młodym pisarzem, a "Ostatni rekrut" to jego debiut na rynku pisarskim. Na marginesie mogę dodać, że mu zazdroszczę. Wszak jest rok młodszy ode mnie i już ma za sobą swój literacki debiut.
Każdy, kto lubi prawdziwą sensację, kryminalne zagadki może śmiało sięgnąć po książkę Thomasa Blake pod tytułem "Ostatni rekrut". Znajdziemy tutaj wartką akcję, wyraziste postaci, niesamowite zwroty akcji. Z pewnością jest to pozycja naprawdę godna uwagi.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena