Koszyk 0
Opis:
Piąty tom bestsellerowego cyklu DOM NOCY. Przyjaciele Zoey znów są przy niej, a Stevie Rae i czerwoni adepci przestali być tajemnicą Neferet. Zagrożenie pojawia się ze strony potężnego Kalony. Klucz do powstrzymania jego rozprzestrzeniającej się władzy leży w przeszłości - co jednak, jeśli odkrywając ją, Zoey dotrze do tajemnic, których wolałaby nie znać? Zoey czuje, że nie może w pełni ufać czerwonym adeptom. Musi także dokonać wyboru między byłym chłopakiem, Erikiem, a Starkiem - łucznikiem ... który zmarł w jej ramionach pamiętnej nocy, by odrodzić się jako sługa Neferet. Dziewczyna postanawia za wszelką cenę go uwolnić. Ukryte w nim zło jest przerażające. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • P.C. Cast, Kristin Cast
  • 2011
  • 400
  • 205
  • 130
  • 978-832457896-2
  • 9788324578962
  • ZA28G

Recenzje czytelników

„Osaczona” - P. C. Cast + Kristin Cast

Ocena:
Autor:
Data:
„ – Ja wiem co – stwierdziła Stevie Rae. - Upiła się.
- No co ty! Ja w ogóle nie lubię alko… - Przerwałam, bo wyrwało mi się ciche beknięcie.
– Ups, sorry.”*

Ciągłe kłopoty, decyzje, które doprowadzają do…katastroficznych wyników. Dodajmy do tego wroga w postaci kapłanki (a może już nie) i upadłego anioła, któremu przypomina się kogoś innego. I problemy sercowe. Oczekiwanie od niej wygrania ze złem ... Niezła mieszanka jak dla nastolatki…

„Osaczona” jest piątym już tomem z serii Dom Nocy mówiącej o Zoey Redbird, która trafia po Naznaczeniu do szkoły dla wampirów. Tam zdobywa przyjaciół, oraz ukochanego. Niestety nic nie może być takie proste. Dziewczyna jest ulubienicą bogini Nyks i zostaje przewodniczącą Cór Ciemności, a w Domu Nocy coś się dzieje… Zoey nie zawsze robi to co powinna i wpada przez to w kłopoty, z których jednak wychodzi. Piąty tom zaczyna się zaraz po zakończeniu „Nieposkromionej”. Ona i jej przyjaciele oraz Syn Eroba uciekają z szkoły po uwolnieniu przez Neferet demona Kalona do podziemi wraz Z Stevie i czerwonymi adeptami do podziemi. Po uwolnieniu upadłego anioła i Kruków Prześmiewców nikt nie jest już bezpieczny…
Gdy uciekinierzy są już bezpieczni – jak na razie – zaczynają planować pozbycie się Kalony… Czy jest to jednak takie proste? Zoey musi znaleźć na to sposób, jednak żeby było mało dochodzą jej sprawy sercowe: Erick – już dorosły wampir, po przemianie, który jest bardzo zaborczy po powrocie do niej; Heath – jej człowieczy partner, z którym była Skojarzona, twierdził, że miłość do niej go boli…jednak bez niej jest gorzej. No i Stark, nowy adept, który umiera i przemienia się w czerwonego adepta… Ah ta miłość!
Po burzowej nocy Heath przychodzi do kryjówki Zoey i całej reszty żeby się dowiedzieć o co chodzi w tym wszystkim. Po burzliwej rozmowie z zazdrosnym Erickiem dziewczyna wychodzi z swoim byłym by z nim porozmawiać. Ten zaś próbuje ją przekonać by do siebie wrócili… Gdy Redbird już odchodzi Heath zostaje zaatakowany przez Kruka, a ona by go ochronić zasłania go… Tym sposobem ten czarny stwór trafia szponami w nią… Zoey jest bliska śmierci i tylko powrót do Domu Nocy może ją uratować.
Czy przyjaciele pójdą z nią? Jak zostaną przyjęci? Kalona coś czuje do Zoey, a raczej do tej za którą ją bierze – uda mu się ją przekonać by przeszła na jego stronę? Co sama Redbird zrobi z wiedzą, którą posiada? Czy ufa właściwym osobom?

W sumie to nie mam nic nowego do powiedzenia… Scenariusz się powtarza. Przez pół książki czytamy o problemach sercowych dziewczyny, czy ona się kiedyś opanuje?? Potem trochę planowania i… tak! Zaczyna się coś dziać. Tylko czemu na ostatnich stu stronach? Cały czas natykamy się na drażniące wytłumaczenia istotnych rzeczy w nawiasach co bardzo, ale to bardzo irytuje czytelnika. I te miłości Zoey. Myślałam, że się opanuje, ale nie… Książkę czyta się szybko i przyjemnie, ale porywów nie ma. Prosty i nieskomplikowany język jeszcze to ułatwia. Jeśli akcja z ostatnich stron byłaby rozbudowana i rozciągnięta na całą książkę była by z tego bardzo dobra powieść. A tak, jest ciekawie, ale żeby nie te końcówki było by ciężko.
Jakoś niedawno wyczytałam, że ma być więcej niż 7 części… Oj nie wiem czy to taki dobry pomył… Już teraz się wszystko przeciąga, a co dopiero będzie przy większej ilości tomów? W każdym bądź razie szósty tom już czeka na półce i czeka na swoją kolej.
Wracając do „Osaczonej” to polecam ją fanom serii i tym co znają poprzednie części. Lekka lektura na leniwe dni dla chwili relaksu.

*str. 194
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

polecam

Ocena:
Autor:
Data:
kolejny znakomity tom książki z niesamowitej sagi jaką jest DOM NOCY, czyta się znakomicie, naprawdę polecam godna przeczytania książka fantasy.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena