Koszyk 0
Opis:
Kaczuszka Omi wraz z rodziną wyrusza na wycieczkę na wieś. A tam poznaje nowych przyjaciół i przygód ma co niemiara. Poczytajcie o przygodach ciekawej wszystkiego kaczuszki i złóżcie z papieru modele origami: motylka, zająca, dom, kota, krowę, świnkę, kurę, psa i traktor. A żeby przyjemniej się składało, przeczytajcie o każdej z tych postaci wesoły wierszyk! Mała książeczka, a tyle zabawy! Kolorowo ilustrowana książka z wykorzystaniem form origami płaskiego z koła ... zawiera wesołe opowiadanie o przygodach kaczuszki, a także 10 modeli origami z instrukcjami składania oraz 10 wierszyków. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Agnieszka Frączek, Dorota Dziamska
 • 2009
 • 48
 • 230
 • 210
 • 978-83-7551-1-529
 • 9788375511529
 • Y2976
 • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

origami

Ocena:
Autor:
Data:
Jedną z ważniejszych umiejętności jest zdolność planowania działań. Wiąże się z tym wykonywanie poszczególnych procedur w określony sposób. Pierwsze próby nauki tej niezwykle trudnej umiejętności polegają na układaniu pierwszych prostych drewnianych puzzli. Później zadania są coraz trudniejsze, by móc stać się bardzo zaawansowane i wymagające pracy podzielonej na etapy. Bardzo przydatne w procesie uczenia jest łączenie nauki z rozrywką. Co bardziej bawi dzieci niż malowanie ... wycinanie klejenie i zagniatanie? Własnoręcznie wykonane zabawki cieszą bardziej niż te kupione, a do tego rozwijają nie tylko zdolności manualne, ale i wyobraźnię. Wystawa z takich prac malucha pozwala śledzić jego postępy, ale również budować jego wiarę we własne umiejętności.

W tego typu zabawach świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju origami rozwijające zmysł przestrzenny. Książeczki z wzorami można kupić w wydawnictwie bis proponujące bardzo wiele tego typu książeczek, a kółeczka wykonać samodzielnie lub też właśnie tam zdobyć. Jedną z licznych jest „Magiczne kółeczka, czyli origami płaskie z koła” Doroty Dziamskiej. Poza wskazówkami dla rodziców i dzieci znajdziemy tam dwadzieścia osiem różnorodnych wzorów, które będą doskonałym wstępem do ćwiczenia umiejętności zabawy z papierem. Jest to książka, która dzięki wielu wskazówką powinna być pierwszą pozycją do nauki zabawy z kołami.

Kolejnymi książeczkami, po które można sięgnąć są z bardzo zabawną kaczuszką Omi. Poza proponowanymi wzorami znajdziemy tam opowieści o przygodach kaczuszki, dzięki czemu może ona być również czytanką dla przedszkolaka. Zestawienie origami z bajka sprawi, że dziecko zacznie zastanawiać się, jakie przygody mogą przeżyć jego prace.


Origami jest nie tylko świetną zabawką, ale i materiałem terapeutycznym. Rozwijanie motoryki małej przez ćwiczenie precyzyjnych zgięć sprawi, że dziecko będzie bardziej sprawne manualnie, rozwinie zmysł przestrzenny, zacznie planować działania oraz wyrobi w sobie cierpliwość. Konieczność samodzielnego wykonywania kół (można też kupić) rozwinie również koncentrację.

W książkach znajdziemy wzory o różnym poziomie trudności, dzięki czemu może sobie z nimi poradzić już przedszkolak, któremu na początku musimy pomóc, aby mógł samodzielnie tworzyć niezwykłe kompozycje.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena