Koszyk 0
Opis:
Pełne ciepła i radości opowiastki o zwierzątkach, które przeniosą najmłodszych w świat pełen przygód, fantazji i niespodzianek. Książka zawiera 18 opowieści, w której bohaterami są: mały słonik, który chciał zostać syrenką, krówka Felicja - artystka, żółw Turlututu i i wiele innych zwierzątek przeżywających zaskakujące przygody.
Mniej Więcej
  • Ewa Mirkowska
  • 2013
  • 72
  • 240
  • 170
  • 978-83-7791-193-8
  • 9788377911938
  • ZBHUP
  • 1-3 lata, 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Opowieści o zwierzętach

Ocena:
Autor:
Data:
Historie zawarte w tym zbiorze należą do gatunku tych dłuższych - każda ma kilka stron. Czcionka jest dość duża, przejrzysta. Ilustracje bardzo ładne, pastelowe, sprawiają, że można im się przyglądać przez dłuższą chwilę. Jak już wspominałam, bohaterami tych historii są zwierzęta. Ewie Mirkowskiej w doskonały sposób pod przykrywką tych stworzeń udało się ukazać zależności panujące w ludzkim świecie.

Najbardziej spodobało mi się opowiadanie o słoniku, który chciał być syrenką ... Gdy jednak tak się stało zrozumiał, że nie warto na siłę chcieć się zmienić, gdyż nie zawsze może nam to przynieść radość. Dobrze być sobą, gdyż nasi przyjaciele lubią nas za to, jacy jesteśmy. Na uwagę zasługuje także historia małej pajęczyczki, która wbrew woli i zakazom mamy postanowiła wyjść za dwór, zamiast pilnować swojej pajęczyny. Oczywiście jak można przypuszczać szybko się zgubiła, a droga do domu była daleka i niebezpieczna. Morał z tej opowieści jest podwójny - najważniejsze to słuchać swoich opiekunów, a dodatkowo możemy zrozumieć, że przyjaciół na całe życie poznaje się w potrzebie.

Mam w domu trzy książeczki Ewy Mirkowskiej i na pewno się z nimi zapoznam. Dwie są o Garfieldzie, a jedna to inny zbiór o zwierzętach. Pisarka pisze w sposób prosty, mądry. Wszystkie opowieści mają morał. Czytając te kilkustronicowe anegdoty przez chwilę sami możemy poczuć się bohaterami tych wydarzeń i uświadomić sobie, jak często sami znaleźliśmy się w podobnej sytuacji, co bohaterowie książkowi. Podoba mi się, że to zwierzęta grają tu główną rolę, gdyż na ich przykładzie można młodego czytelnikowi przekazać wiele ważnych wartości.

,,Opowieści o zwierzętach" to zbiór 18 historyjek dla dzieci w różnym wieku. Myślę, że jest to książka na całe życie. Jest prawdziwą skarbnicą wartości, które należy przestrzegać. Choć czasem o tym zapominamy, to wierzę, że każdy z nas wie, że trzeba zachowywać się tak, by nikogo nie ranić i nie chcieć się na siłę zmieniać.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena