Koszyk 0
Opis:
Ebenezera Scrooge’a chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten nieprzyjemny, zrzędliwy, chciwy starzec w pewną Bożonarodzeniową noc przeżył coś, co odmieniło go zupełnie i uczyniło innym człowiekiem. Nigdy nie wierzył w sens Świąt Bożego Narodzenia, ale niespodziewani goście, którzy go odwiedzili, sprawili, że sens ten objawił się przed nim w całej pełni ... Niesamowita historia tych wydarzeń to dziś prawdziwa klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także lektura, do której bardzo chętnie powracają dorośli.Przedstawiamy nowe wydanie tej ponadczasowej opowieści - w pełnym kolorze, wzbogacone intrygującymi, utrzymanymi w tajemniczym klimacie utworu ilustracjami Roberta Konrada, z piękną, uszlachetnioną okładką. Od tej książki wręcz nie można oderwać oczu! Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Greg
  • miękka
Mniej Więcej
  • Karol Dickens, Robert Konrad
  • 2015
  • 120
  • 245
  • 170
  • *, 978837517-577-6
  • 9788375175776
  • ZCXWZ

Recenzje czytelników

Idealna na święta, ale nie tylko

Ocena:
Autor:
Data:
Książka niby tylko na święta, ale według mnie nie tylko. Pokazuje, jak ważne są więzi rodzinne i na co powinniśmy zwracać najpierw uwagę w dniu Bożego Narodzenia. Obserwujemy przemianę staruszka. Jak z zrzędliwej sknery zmienia się na czułego i opiekuńczego staruszka. Ebenzer Scrooge nienawidzi świąt, ale pewne wydarzenia dziejące się właśnie w tym okresie zmieniają jego pogląd na święta, ale i ogólnie na świat.

Noc przed Bożym Narodzeniem nawiedzają go duchy. Duch przeszłości ... teraźniejszości i przyszłości. Każdy duch jest inny i każdy pokazuje Scrooge'owi co innego. Moim zdaniem najmocniej i tak bym powiedziała, że nawet strasznie został przedstawiony duch przyszłości. Ukazuje Ebenezerowi jak mogą wyglądać jego święta w przyszłości, jeśli się nie zmieni. Mężczyzna ma pracownika, Boba. Człowiek ma liczną rodzinę i jest ubogi. Przy tym ma chorego syna, który może nie dożyć przyszłych świąt. To też ukazuje mu owy duch.

Duch teraźniejszości ukazuje mężczyźnie, jak traktują go krewni i rodzina pracownika, Boba. Właśnie to, w jaki sposób o nim mówią rusza Scrooge'a. Okazuje się, że duch chowa pod swym płaszczem dwoje dzieci. Dziewczynkę i chłopca. Żądzę i Ignorancję. A sytuacje z tym duchem przedstawione w filmie są straszne, wręcz przerażające.

Przyszedł czas na ducha przeszłości. Przedstawia on święta, kiedy staruszek był jeszcze młodym, biednym chłopakiem, oraz te, w których już się trochę wzbogacił i zakochał. Mężczyzna nie może znieść widoku swojej dawnej miłości, która porzuciła go, bo bardziej kochał pieniądze niż ją, a teraz jest szczęśliwa przy innym człowieku.

Cała recenzja na: http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena