Koszyk 0
Opis:
Jak myślisz, czy czasem naprawdę można zarządzać? Przedsiębiorstwem, pieniędzmi, ludźmi, projektem, nawet myślami i emocjami — owszem, tym wszystkim da się zarządzać, ponieważ mamy na to wpływ. Ale czas? Przecież on płynie zawsze w tym samym, stałym i niezmiennym tempie, niezależnie od naszych intencji, życzeń czy starań. Właśnie dlatego, że nie możemy zarzą ... dzać czasem, stworzyliśmy liczne systemy do zarządzania sobą w czasie. Niestety, efekt ich stosowania często bywa kiepski. A może by tak po prostu przestać zarządzać i zamiast tego spróbować inaczej opanować czas, który mamy do dyspozycji?Czym jest, a czym nie jest „opanowanie czasu”? — spytasz zapewne. * To nie jest kwestia „upychania” jak największej liczby zadań w jednostce czasu.* To nie jest dzielenie rzeczy na te wykonywane „w pracy” i „w domu”.* To nie jest zmuszanie się do robienia tego, czego się nie chce robić.* To nie jest trzymanie się ścisłych, męczących harmonogramów i zadań.* To nie jest „odfajkowywanie” rzeczy, które trzeba było zrobić. Opanowanie czasu to sztuka, która wymaga zupełnie innego podejścia i innych kompetencji. Na szczęście wszystkie masz w zasięgu ręki, tylko często nie zdajesz sobie z tego sprawy. Arkadiusz Bednarski — jeden z czołowych polskich autorytetów w dziedzinie sprzedaży, trener rozwoju osobistego. Prowadzi autorskie seminaria i szkolenia w kraju i za granicą. Ze sprzedażą jest związany od dwudziestu lat. Twórca Wzorca Pytań Prowadzących, jednej z najbardziej skutecznych metod sprzedaży. Jest założycielem i pierwszym właścicielem firmy szkoleniowo-doradczej Top Training. Napisał jedenaście książek, w tym bestsellery: Mistrz sprzedaży i Arcymistrz sprzedaży. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Arkadiusz Bednarski
  • 2015
  • 136
  • 208
  • 140
  • 97883246-9913-1
  • 9788324699131
  • ZCK6I

Recenzje czytelników

Opanować czas

Ocena:
Autor:
Data:
Poradniki, a szczególnie książki prezentujące sposoby organizacji czasu dla wielu ludzi wydają się niewarte przeczytania.
Czy jest to prawdą? Na pewno się tym zaciekawicie.
Przed przeczytaniem tej lektury byłem zdania takiego samego jak większość osób: „Poradniki to strata czasu”. Jednak po przeczytaniu kilkunastu stron dałem się wciągnąć.
W pierwszej kolejności chciałbym wspomnieć o rzeczy, która od razu mi się spodobała ... czyli niespotykanym spisie treści przedstawionym jako porządek dzienny. Rozdziały są przedstawione jako odwzorowanie godzinowe. Zaczynamy dzień, jak i książkę o 6:00, a kończymy o 23:00.
„Opanować czas” w połowie składa się z interakcji z czytelnikiem poprzez przeróżne ćwiczenia prowadzące do wyciągnięcia wniosków z dotychczasowej organizacji czasu. W pozostałej części Arkadiusz Bednarski przedstawia techniki i porady, które wpływają na jakość i ilość wykonywanych przez nas czynności. Autor bierze pod uwagę, a raczej skłania nas do wyboru kilku „Ośrodków Skupienia” tj. rodzina, praca, wypoczynek, hobby… czyli wszystko to czego doświadczyć możemy w ciągu normalnego dnia.
Dzięki temu możemy zajmować się rzeczami dla nas ważnymi i nie znudzić się wykonywanymi obowiązkami lub przyjemnościami, a wszystko poparte jest logicznymi argumentami.
Na koniec przedstawiona jest propozycja patrzenia na czas, dzięki której łatwiej jest zrozumieć o co tak właściwie się rozchodzi.
Z rzeczy które mogą się nie spodobać:
- często powtarzane są duże części tekstu, przez co książka mogłaby być krótsza,
- w tekście pojawia się jeden błąd merytoryczny
- odniosłem wrażenie, że autor faworyzuje niektóre firmy (np. Apple nad produkty z systemem Windows)

Książkę przeczytałam i zrecenzowałem dzięki wydawnictwu Helion.

Moja ocena: 6/10

Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena