Koszyk 0
Opis:
PROPOZYCJA NIE DO ODRZUCENIA Jedna z najwybitniejszych powieści XX wieku, zekranizowana przez Francisa Forda Coppolę z genialnymi rolami Marlona Brando i Ala Pacino. Porywająca opowieść o honorze i nienawiści, szacunku i pogardzie, miłości i śmierci. Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia Balzac Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Sprawuje rządy żelazną ... ręką, a ci, którzy nie podporządkowują się jego decyzjom, nie mogą liczyć na łaskę. To człowiek honoru, ale zarazem tyran i szantażysta, który wśród wrogów wzbudza strach, a wśród przyjaciół – zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny, szacunek. Kiedy odmawia uczestnictwa w nowym, niezwykle opłacalnym interesie – handlu narkotykami – wchodzi w ostry konflikt z cosa nostrą. Przyszłość rodziny może uratować tylko najmłodszy syn Vita, Michael, bohater wojenny, który z brudnymi interesami nie chciał mieć nic wspólnego. Czy okaże się godnym następcą Ojca Chrzestnego? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mario Puzo
  • 2015
  • 21
  • 480
  • 202
  • 137
  • *, 9788378855323
  • 9788378855323
  • ZCWFU

Recenzje czytelników

"Ojciec Chrzestny"... Powstanie wielkiego dzieła.

Ocena:
Autor:
Data:
Autorem "Ojca Chrzestnego" jest nie kto inny, jak Mario Puzo. Książka została opublikowana po raz pierwszy w 1969 r, a w Polsce 1976 r. Ma swoją adaptację filmową o tym samym tytule, którą wyreżyserował Francis Ford Coppola.
Powieść opisuje losy rodziny Corleone, która prowadzi mafijne interesy w Nowym Jorku. Głową całej rodziny jest Don Vito Corleone- Sycylijczyk, który staje się tytułowym "Ojcem Chrzestnym". Akcja rozgrywa się w latach 40 XX wieku ... Powieść przedstawia cały mechanizm działania mafii. Stworzony świat jest pełen układów, korupcji i morderstw.
Vito jest najbardziej szanownym donem, który proszony o pomoc nigdy nie odmawia. Dzięki znajomościom, jakie posiada jest w stanie spełnić każdą prośbę. Jednakże Don stawia jedną zasadę: "Któ­re­goś dnia, a ten dzień może nig­dy nie na­dejść, zwró­cę się do cie­bie, że­byś mi w za­mian od­dał przy­słu­gę."
Pewnego dnia Ojciec Chrzestny otrzymuje propozycję do zaangażowania się w nową branżę. Wraz z jego odmową pojawia się konflikt pomiędzy rodzinami. Zaistniała sytuacja pokazuje charakter rodziny, a w szczególności wyłania wśród dzieci Vita jego następce. Początkowo jest nim porywczy Santino- "Sonny", któremu pomaga przybrany brat Tom- również prawa ręka Vita. Jednakże to Michael mimo ogromnej niechęci do "biznesu" ojca udowodni, że jest najlepszym kandydatem na tytuł Dona.
Mario Puzo tworzy niesamowitą kreację "Ojca Chrzestnego", którego przedstawia jako inteligentnego i sprawiedliwego bohatera, mającego swój kręgosłup moralny. Oprócz bogatych charakterów postaci dzieło jest nasycone brutalnością, co świadczy o panujących zasadach świata przestępczego. W dużej mierze to one decydują o pozycji rodziny.
Uważam, że każdy prawdziwy i szanujący się czytelnik powinien przeczytać "Ojca Chrzestnego". Przede wszystkim ze względu na wspaniały sposób pisania autora. Genialny Puzo swoją ideą porywa odbiorcę do świata mafii. Nawet jeśli nie jesteś wielbicielem powieści gangsterskich- mogę ci zaręczyć, że będziesz zadowolony, o ile nie staniesz się sympatykiem rodziny Corleone.
Serdecznie polecam i zachęcam do przeczytania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Mistrzowska pozycja Puzo

Ocena:
Autor:
Data:
Ta powieść to klasyka światowej literatury. Każdy kto kocha czytać książki nie może przejść obojętnie obok tej lektury. Polecam gorąco!!!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena