Koszyk 0
Opis:
Druga część bestsellerowego thrillera "Krąg"- historii sześciu nastoletnich czarownic z mrocznego miasteczka Engelfors. Wybrańcy rozpoczynają drugi rok nauki w gimnazjum. Wakacje upłynęły im na pełnym napięcia oczekiwaniu na kolejny ruch demonów. Lecz teraz ku ich zdziwieniu zagrożenie nadchodzi z najmniej spodziewanej strony. Stopniowo staje się oczywiste, że w Engelfors dzieje się coś bardzo złego. Przeszłość splata się z teraźniejszością. Żywi spotykają umarłych ... Krąg Wybrańców coraz bardziej się zacieśnia... Mats Strindberg pisarz, niezależny dziennikarz i popularny felietonista gazety "Aftonbladet". Sara Bergmark Elfgren pisarka, blogerka i autorka scenariuszy- tworzy zarówno dla producentów filmowych, jak i telewizyjnych. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sara B. Elfgren, Mats Strandberg
  • 2013
  • 1
  • 696
  • 210
  • 145
  • 978-83-7554-589-0
  • 9788375545890
  • ZAXG4
  • 14-16 lat

Recenzje czytelników

Szwedzki "Ogień"

Ocena:
Autor:
Data:
Minoo, Vanessa, Linnéa, Anna-Karin i Ida przetrwały pierwszy rozdział nadejścia kolejnej magicznej epoki. Krąg zmniejszył się i pożegnał dwie osoby ze swojego grona. Nie ma już Rebecki i Eliasa, a choć wróg został wyeliminowany, walka nadal trwa. Bohaterki tworzą krąg i mają wspólną misję, lecz tak naprawdę każda z nich wciąż zamknięta jest w swoim tylko świecie.
Minoo nie może znaleźć chwili spokoju na naukę, kiedy jej rodzice nieustannie popadają w konflikt ... Vanessa oddaje zaręczynowy pierścionek, który i tak okazał się jedynie aktem wyrzutów sumienia. Ida pozostaje w Kręgu tylko dlatego, że księga obiecała jej nagrodę - w postaci Gustafa. Linnéa stara się zachować samodzielne mieszkanie, przydzielone nieletniej przez opiekę socjalną.
Wakacje dobiegają końca i zbliża się kolejny rok nauki w szkole. Niemiłosiernie jest iść w taki upadł do szkolnych klas. Bohaterki poprzedniej części odpoczęły od siebie i od kręgu w czasie letniej przerwy, lecz zbliża się dla nich moment ponownego zebrania kręgu. Ktoś inny wyjdzie im także na spotkanie.
Przed wiekami przez świat przebiegła fala prześladowań i procesów o czary. Czarownice z kręgu będą musiały stawić czoła Radzie, której zasady złamały w nieświadomości jeszcze w tomie pierwszym.
Teraz, jak i wiele wieków wcześniej, ma rozpocząć się proces. Do odpowiedzialności zostanie pociągnięta Anna-Karin. Pojawi się też nowa postać - Viktor. Choć krąg będzie chciał mu często zaufać, młodzieniec pozostaje na usługach bezwzględniej Rady.
Tom ten, jak poprzednia część, podzielony jest dodatkowo na wewnętrzne części, a między poszczególnymi bywa spory przeskok czasowy.
Typowy dla skandynawskich serii jest tutaj wątek kryminalny i chociaż morderca posługuje się magią, to tak jak w thrillerze trudno odgadnąć dostatecznie przed czasem, kto jest za to całość działań odpowiedzialny. Najtrudniej dostrzec pobłogosławionego przez demony wroga, który ukrył się wśród ludzi.
Z przypisów tłumacza, krótkich i zwięzłych, dowiedzieć się można całkiem sporo o zwykłej codzienności życia w Szwecji, a dla nas faktach dość niezwykłych.
Engelsfors to odpoczynek od wszechobecnej amerykańskiej szkoły średniej i zaproszenie do mroczniejszego jej wydania ze Skandynawii. Drugi tom obfituje w akcje tak samo jak pierwsza część historii kręgu. Jest intryga i zaskakujące jej rozwiązanie. Zmienna narracja ukazuje wewnętrzne konflikty. Całość stanowi dobrą i wciągającą lekturę, choć wykorzystuje dobrze znane wątki i motywy.

Całość wrażeń z lektury na: Zakładka do Przyszłości
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Czekam na 3 część

Ocena:
Autor:
Data:
Nastolatką już nie jestem, a mimo to ta książka mi się podoba. Interesujące postaci i ciekawa fabuła. Książka wciągająca i bardzo dobra na prezent. Czekam na kolejną część.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena