Koszyk 0
Opis:
W 1887 roku rosyjski dziennikarz dokonał ważnego odkrycia w niedostępnym himalajskim klasztorze, które mogło zaważyć na losach całego świata. Jednak tajemnica, którą wyjawił, została zbagatelizowana, a on sam został posądzony o herezję. Sekretny buddyjski manuskrypt na wiele długich lat przepadły w mrokach historii…. Po ponad stu latach młody doktorant Grant Matthews wyrusza w Himalaje tą ... samą drogą, którą pokonał wcześniej rosyjski odkrywca. Tak jak i on szuka legendarnego pisma, które jest dowodem na związek między największymi religiami świata. Ale i na jego drodze stają nieoczekiwane przeszkody: nieufne i skostniałe naukowe środowisko oraz groźni i nieobliczalni członkowie fanatycznej sekty. Sekty, której przywódca gotowy jest zrobić naprawdę wszystko, żeby tylko prawda o życiu Jezusa nie ujrzała światła dziennego. Oddech Boga to pełna tajemnic, nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść, która całkowicie pochłonie czytelnika i w mgnieniu oka doprowadzi go do zaskakującego finału. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jeffrey Small
  • 2015
  • 556
  • 205
  • 136
  • 978837976-275-0
  • 9788379762750
  • ZCL1I

Recenzje czytelników

Grant Matthews nowym, lepszym Robertem Langdonem

Ocena:
Autor:
Data:
Jeffrey Small ,choć z nazwiska mały przywitał mnie z potężnym uderzeniem. Tak jak uwielbiam twórczość Dana Browna i postać Profesora Roberta Langdona, tak u Smalla poznałam jego młodszą, lepszą wersję. Ten sam kontrowersyjny temat naruszenia fundamentów wiary, ten sam motyw ryzykowania życia dla nauki. To jest coś co hasacze lubią najbardziej. Nie mniej jednak należy jeszcze zwrócić uwagę na to jak prezentuje się całość. Doskonale poprowadzone dialogi, idealnie wyważona długość opisów ... książka pochłania i nawet nie wiecie kiedy przepłyniecie przez tą ponad pięciuset stronicową książkę, a potem co? Nie ma nic dalej. Koniec książki – ciepły epilog, który idealnie zwieńcza całą historię Granta i jego towarzyszy – a przede wszystkim Granta i Kristine Misaki. Jest to para, która idealnie do siebie pasuje i to co się między nimi dzieje idealnie komponuje się z wydarzeniami opisanymi w książce. Nie powstał tu pseudo historyczny melodramat , a nadal mamy do czynienia z doskonały thrillerem opartym na prawdziwych wydarzeniach, bo owy rosyjski dziennikarz istniał naprawdę, tak jak sam manuskrypt – wszystko wyjaśnia autor w notce na końcu książki.

Wbrew nazwisku Small to
niemałe odkrycie! W tej książce
jest wszystko: tajemnica,
suspens, góry i zawrotne tempo.

Remigiusz Mróz ( autor m.in. Kasacji )

Skoro Mróz mówi, że tej książce jest wszystko – to nie możecie się opierać dłużej. Czytajcie, zachwycajcie się i pożerajcie historie Granta Matthewsa, bo w tym przypadku – choć nie sądziła, że kiedykolwiek to powiem – Brown się chowa.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Powiew orientalnej przygody - Jeffrey Small "Oddech Boga"

Ocena:
Autor:
Data:
Grant Matthews chce dokończyć doktorat i dokonać wiekopomnego odkrycia. Wielebny Brian Brady marzy o prezydenturze w NSE. Tim Huntley zaś jak przystało na religijnego fanatyka zapatrzonego w duszpasterza wspólnoty New Hope, nie cofnie się przed niczym, by wykorzenić na świecie herezję. Wszystkich tych mężczyzn połączy święty Issa, którego nauki zostały spisane w I wieku n.e., a które mogą wywołać prawdziwą rewolucję w świecie religii ... Czy rzeczywiście istnieje zbieżność między chrześcijaństwem i buddyzmem? Czy luki w historii kryją w sobie tajemnicę, która wstrząśnie światem? Czy historia Issy ujrzy światło dzienne?

Przyznam, że jest mało lektur, które brałam ze sobą wszędzie. „Oddech Boga” czytałam jednak przed pracą, na przerwach w pracy, po pracy, na spacerze. Książka wciągnęła mnie i zabrała do malowniczego świata gór, wschodnich klimatów, zaskakującej akcji, która nie pozwala czytelnikowi oderwać się od lektury oraz tajemnicy, która aż korci, by ją odkryć. Dobrze nakreślone, różnorodne postacie wzbudzające szereg emocji od sympatii po głęboką niechęć oraz dbałość o szczegóły to kolejne zalety dzieła. Wątek miłosny doskonale wpleciony w tok zdarzeń, to już wisienka na torcie, którą zaserwował czytelnikom autor.

Jednym słowem „Oddech Boga” ma wszystko to, co powinna zawierać dobra książka – wciągającą historię pełną nieprzewidywalnych zwrotów akcji, bohaterów, którzy stają się bliscy czytelnikowi, ciekawie i realnie oddany świat, żadnych dłużyzn, trochę filozofii i religii, klimat, zaskakujące zakończenie oraz wielki bonus :) rekomendację Remigiusza Mroza, która sprawdziła się w 100%.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena