Koszyk 0
Opis:
Ben Sterling po konfrontacji z rodziną Camdenów niechętnie zgadza się pozostać w rezydencji Daringham Hall. Za wszelką cenę chce poznać prawdę o związku swojej matki z Ralphem Camdenem. Nie jest to dla niego łatwe, ponieważ skutecznie rozprasza go obecność Kate i pożądanie, jakie dziewczyna w nim budzi. Mury angie lskiej rezydencji będą świadkami burzliwych emocji, a przed Benem pojawi się ... pytanie: czy to on ma ocalić Daringham Hall? Poznaj dalsze losy Bena i Kate oraz rodu Camdenów w intrygującej powieści o namiętności, zemście i tajemnicach. RODZINNE SEKRETY, NOWE MIŁOŚCI I DRAMATYCZNE DECYZJE TO WSZYSTKO ZNAJDZIESZ W TRYLOGII DARINGHAM HALL Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Otwarte
 • miękka
Mniej Więcej
 • Kathryn Taylor
 • 2016
 • 1
 • 288
 • 205
 • 144
 • *, 978837515-349-1
 • 9788375153491
 • ZD2NM

Recenzje czytelników

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
„Nie potrafię z ciebie zrezygnować.”

Daringham Hall okazało się dla Bena wyzwaniem o wiele większym, aniżeli przewidywał. Otóż już od samego początku wszystko, co związane z tym miejscem, działo się nie po jego myśli. Utrata pamięci, wstąpienie w progi rodziny Camdenów, poznanie Kate… Życie spłatało mu figla i świat, na którym miał się zemścić, wyciągnął do niego pomocną dłoń. Lód w sercu bezlitosnego dotąd biznesmena stopiło uczucie, lecz kiedy mężczyzna odzyskał dawną świadomość ... a na jaw wyszły jego wstępne intencje, sytuacja uległa diametralnej zmianie siejąc popłoch nie tylko wśród tytułowanych baronetów, ale i w namiętnym związku, jak się okazało – dotąd opartym na niewiedzy. Czy jednak można się zmienić? Czy można przebudować własne cele nawet wtedy, kiedy w ogóle nie brało się tego pod uwagę? Jak wiele jest w stanie poświęcić człowiek i czy aby na pewno prawda wygląda dokładnie tak, jak sobie ją wyobrażamy? Zapraszam Was kolejny już raz w progi potężnej rezydencji, byście sami przekonali się o tym, czy da się „Ocalić Daringham Hall”.

Roztargniony Ben postanawia przedłużyć swój pobyt w Anglii i dać szansę nie tylko rodzinie, która kiedyś się go pozbyła, ale także i sobie. Nie mógł przecież przypuszczać, że jego ojcem okaże się sympatyczny, dotąd żyjący w błogiej nieświadomości człowiek, który teraz przyjmuje go z otwartymi ramionami. Czy jednak aby na pewno szczerze? Nieufny biznesmen nie jest do końca przekonany, czy intencje mieszkańców Daringham Hall są w stu procentach czyste, a wśród domowników pojawi się ktoś, dla kogo przyjazd Bena okaże się niefortunnym i pechowym wydarzeniem. To jednak nie dawna chęć zemsty i szansa na odzyskanie majątku czy rodziny staje się głównym powodem zmian perspektyw przyjezdnego mężczyzny, a uczucie, którego iskry nie potrafi w sobie wygasić. Kate ukazawszy mu kawałek lepszego życia, okazuje się być tą osobą, która może go wybawić. Czy jednak Benowi wystarczy zaufania? Czy będzie w stanie porzucić swoje priorytety i stać się częścią zupełnie nowej rzeczywistości – tej, która dotąd jawiła się w jego oczach jako bezsprzecznie mu wroga? Na horyzoncie świata bohaterów pojawia się ocalenie, lecz tylko od nich zależy to, czy zechcą przyjąć je w progi swojej codzienności.

W angielskiej posiadłości kotłuje się o wiele więcej emocji, aniżeli wśród rojących się pszczół. Szanowana dotąd rodzina ma bowiem liczne sekrety, a przyjazd Bena okazuje się bramą wyprowadzającą je na światło dzienne. Daringham Hall ma nowego dziedzica – człowieka, który pozornie o owym miejscu nie ma żadnego pojęcia, zaś David, który miał objąć cały majątek, nie jest synem tego, który dotąd wydawał się być jego ojcem. Wśród mieszkańców rozszalała się pełna napięć i wrażeń burza. Teraz już nikt nie może być niczego pewnym, a przyszłość dopiero szykuje szokujące dla wszystkich niespodzianki. Bohaterowie muszą pozostawać czujni i korzystać z każdej cennej chwili, bo już wkrótce ma wydarzyć się coś, co stanie na drodze pojednania i może doprowadzić do ruiny nawet samo Daringham Hall.

Główny bohater, Ben, stawia przyszłość własnej firmy i samego siebie pod wielkim znakiem zapytania. Poznając życie angielskich baronetów jest w stanie odnaleźć tutaj własne miejsce. Zdeterminowany, chociaż nie do końca pewny własnych oczekiwań, bierze udział w istotnych dla szlacheckiej rodziny wydarzeniach, zaczynając od winobrania, a kończąc na śmierci kogoś, kogo odejście okaże się dla niego o wiele trudniejsze, aniżeli mógłby przypuszczać. A jednak co jakiś czas nowo otoczenie aplikuje mu dawkę wątpliwości, która pewnego dnia może przechylić szalę goryczy i stać się powodem wybuchu niszczącego panujący pokój. Aczkolwiek nie posiadłość Daringham Hall napawa Bena sprzecznymi emocjami, a jego grzmiąca relacja z Kate, w rzeczywistości przepełniona tak potężną namiętnością, której ani on, ani ona nie są w stanie zbagatelizować.

„Ocalić Daringham Hall”, czyli druga część serii wyjętej spod pióra Kathryn Taylor, to powieść przedstawiająca losy szlacheckiej rodziny będącej dowodem na to, jak wiele brudów może tkwić w nieskazitelnym na pozór środowisku. Autorka udowadnia, że to, co czasami na pierwszy rzut oka wydaje się piękne, może nosić w samym sercu wiele jadu wychodzącego z czasem na wierzch. Ta książka to jednak przede wszystkim historia niełatwej miłości, która mogłaby nigdy nie mieć miejsca, gdyby nie splot nieszczęśliwych (albo i ostatecznie szczęśliwych) wydarzeń. Kierująca się wyrozumiałością i życzliwością Kate czuje, że Ben to mężczyzna, o którym z pewnością nie będzie mogła zapomnieć. On zaś, chociaż momentami może wydawać się bezwzględny, wobec wszechogarniającego go uczucia pozostaje bezbronny. Buchająca spomiędzy kart powieści namiętność rozpala i czerwieni policzki, chociaż Kathryn Taylor nie serwuje obrazów aktu seksualnego co kilka stron niczym w „tanim” erotyku. W efekcie cała historia wznieca jeszcze większą ciekawość, zabiera w wir słów i nie pozwala się oderwać aż do ostatniej strony, kiedy zaspokojony, ale i zarazem wygłodniały dalszych losów bohaterów czytelnik będzie pragnął więcej.

To jedna z tych powieści, które w chwilach zwątpienia przywracają wiarę w niesamowitą moc literatury. To historia, którą chce się przeżywać na własnej skórze, a jej klimat pozostaje niezapomniany jeszcze przez długi czas po tym, kiedy kończy się ją czytać. Ben i Kate okazali się dla mnie bohaterami, na których warto było czekać, a moje nadzieje i wysoko zawieszona poprzeczka przewidywań nie wyprowadziły mnie w pole. „Daringham Hall” to rozpoczęta z rozmachem trylogia, która poprzez bardzo udaną kontynuację zapowiada bajeczne zwieńczenie, a ja już z niecierpliwością zaczynam go wyczekiwać.

Męski, dominujący, ambitny główny bohater spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających czytelniczek, miłość – która nękana przeszkodami musi pokonać trudną do przebycia drogę i historia -zagmatwana, ale nieprzesadzona w swojej strukturze wciąga, porywa i przenosi inny świat, z którego powrót do rzeczywistości wcale nie przychodzi tak łatwo. Rozstania z takimi powieściami bywają bolesne, chociaż pozostawiają po sobie miłe wspomnienia. Jeżeli więc jesteście romantyczkami i macie ochotę na poznanie mężczyzny Waszego życia, sięgnijcie po „Ocalić Daringham Hall”, uprzednio zapoznawszy się oczywiście z pierwszą częścią. Ja zaś z pewnością nie poprzestanę na jednorazowym poleceniu trylogii, bo do tematu takich powieści warto powracać przy każdej nadarzającej się okazji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Romans, intrygi i rodzinne rozterki - kontynuacja okazała się lepsza niż pierwszy tom!

Ocena:
Autor:
Data:
Drugi tom serii, która zabiera nas prosto do Wielkiej Brytanii. A w nim więcej miłosnych rozterek, scen, od których zmiękną Wam kolana, emocji i uroku angielskiej posiadłości. Muszę przyznać, że Taylor spisała się lepiej – ta część jest zdecydowanie dużo bardziej dynamiczna, ciekawsza i lepiej napisana. Na 13 styczna zapowiedziana została premiera kontynuacji Powrotu do Daringham Hall, z którą zapoznałam się przedpremierowo i… jestem bardzo pozytywnie zaskoczona!

Ben Sterling ... któremu autorka zafundowała wiele przeżyć, zostaje w Daringham Hall, aby uporządkować sprawy rodzinne i podjąć decyzję, jak rozprawić się ze swoim odnalezionym ojcem. Nie wie, jak postąpić, zemścić się, czy jednak pomóc nowej rodzinie? Równocześnie cały czas szuka odpowiedzi na temat relacji jego matki z Ralphem Camdenem. Jednakże jego uwaga i tak w większości poświęcona jest Kate – pięknej weterynarz, u której przez jakiś czas mieszkał. Może to uczucie wciąż istnieje?

Daringham Hall zmierzy się z dużym wyzwaniem, nagle okazuje się, że to Ben staje się jedyną osobą, która może uratować rezydencję. Co zdecyduje?

W tej pozycji na początek wysuwają się dwa kluczowe wątki: rodzina Bena i jego związek z Kate. Autorka wyraźnie się rozkręciła – w końcu widzę, że książka napisana jest lekko, naturalnie, że ta historia ją cieszy, nie ma pewnego rodzaju wymuszenia, które czułam podczas czytania Powrotu do Daringham Hall.

Największym plusem jest konsekwentny rozwój wątków także tych pobocznych, które autorka zarysowała w jedynce. Może to oczywiste, że taka powinna być kolej rzeczy w kontynuacjach, ale nie zawsze – czasami pisarze porzucają dane wątki dla innych lub też zmniejszają ich znaczenie. Bardzo podobało mi się to, że Taylor pociągnęła dalej relację Anne i Davida oraz Tilly i Petera (uwielbiam ich!). Dużo dowiedzieliśmy się także o samej przeszłości innych postaci – widać, że fabuła się rozwija.

Kate i Ben. Od razu wiedziałam, że ta para tak łatwo nie odpuści. Są troszkę przewidywalni, ale jak wiemy, taki urok romansów. Mimo wszystko do końca nie wiedziałam, jak ich relacja się potoczy – w sumie po zakończeniu także nie możemy być pewni, że skończą razem. Jednak czuć wyraźną chemię pomiędzy nimi, przyciągają się jak dwa magnesy i tak właśnie ma być, czytając romans, nie chcę nudnej opowiastki, ale emocji, pewnej niewiadomej i cóż, właśnie tej iskry. Ben jest dosyć nietypową postacią, szorstki, uparty i czasem nawet nieuprzejmy. I Kate, jego zupełne przeciwieństwo. Ciekawie Taylor zarysowała szczególnie bohatera męskiego, bo na Benie jednak skupia się cała nasza uwaga, a równocześnie to najbardziej zamknięta w sobie postać. Z jednej strony się go lubi, a z drugiej wkurzałam się kilka razy na to, jak się zachowywał. Z pewnością wywołuje emocje. Można określić go kolejnym przystojnym draniem, któremu wszystko się wybacza.

Styl jest o niebo lepszy. Książkę przeczytałam bardzo szybko – autorka albo się rozpisała, albo też bardziej przyłożyła. Widać poprawę i to mnie cieszy, bo nie chciałabym się wciągać w serię, która po którymś tomie okazuje się kiepska. Dużo lepiej czyta się przede wszystkim dialogi, ale też pewnie w pierwszym tomie zauważyliście, że styl Taylor jest specyficzny – pisze trochę wyniośle, myślę, że to pewne dopasowanie się do klimatu, w jakim prowadzona jest fabuła – angielska rezydencja, arystokracja, konwenanse, stare rody i duże majątki. Przez to też wszystko składa się w całość, łącznie z oprawą graficzną, sprawia, że książka jest po prostu elegancka. Co do okładki – trochę jej nie rozumiem, przywołuje na myśl książkę kucharską lub elementarz savoir vivre. Wykończenia są eleganckie, ale grafik chyba trochę za bardzo wczuł się w temat arystokracji.

CAŁA RECENZJA: http://recenzentkaksiazek.blog.pl/2015/12/16/przedpremierowo-ocalic-daringham-hall-kathryn-taylor/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena