Koszyk 0
Opis:
Największe podarunki od losu często dostajemy w najcięższych chwilach życia.Gdyby można było wymazać jeden dzień ze swojego życia, Elise wiedziałaby doskonale, który wybrać. Błąd popełniony w przeszłości sprawił, że dziewczyna zamyka się w swoim cierpieniu. Do chwili, kiedy tajemniczy nieznajomy składa jej niezwykłą obietnicę… Elise ze zdumieniem odkrywa, iż ... Nicolas ma własny klucz do jej serca. Za ciemną stroną księżyca może kryć się światło. Choć czasem wydaje się, że to miłość jest źródłem wszystkich lęków, nie ma takiego błędu, którego nie może przezwyciężyć siła przebaczenia. Obietnica pod jemiołą to nowa powieść Richarda Paula Evansa, uznana przez czytelników za jedną z najbardziej przejmujących w jego dorobku. Autor bestsellerowych Obiecaj mi, Stokrotek w śniegu i Szukając Noel przypomina, że pojawiliśmy się na ziemi po to, aby nauczyć się kochać. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Richard Paul Evans
 • 2015
 • 1
 • 248
 • 205
 • 144
 • *, 97883240-2756-9
 • 9788324027569
 • ZCXLE

Recenzje czytelników

BYLE DO ŚWIĄT

Ocena:
Autor:
Data:
Richard Paul Evans to jedna z jaśniej świecących gwiazd powieści o miłości, a jego „Obietnica pod jemiołą” to jakże ciepła i sympatyczna lektura w sam raz na zbliżające się wielkimi krokami Święta!

Elise Dutton jest samotna, a w jej przeszłości kryją się rzeczy, które chętnie wymazałaby w całości. Przez popełniony niegdyś błąd nie potrafi się otworzyć, ani docenić, a szara codzienność przy organizowaniu wycieczek naukowych dla szkół, oraz nielubiana koleżanka z pracy ... nie poprawiają jej samopoczucia. I nagle wszystko się zmienia, kiedy przysiada się do niej przystojny prawnik i składa propozycję: by do Wigilii udawała jego dziewczynę. Oboje są samotni, on dość ma pojawiania się na przedświątecznych imprezach bez nikogo. W zamian obsypywał ją będzie prezentami. Szaleniec? Być może, ale mimo obiekcji, Elise podpisuje z nim umowę pod jemiołą i… Jej życie zmienia się nie do poznania, a w sercu zaczyna rodzić się uczucie…

Najnowsza powieść Evansa to naprawdę bardzo dobra lektura dla każdego, kto nie przechodzi obojętnie obok miłości, a Święta to dla niego coś więcej, niż tylko komercja i przejaskrawione dekoracje wiszące w sklepach już od października. Co istotne, jest to powieść romantyczna zdecydowanie z bardziej ambitnej półki, niż zwykło się o tym gatunku sądzić. Mi osobiście, tak treścią, jak i poprowadzeniem akcji, skojarzyła się z jakże ciepłymi komediami z lat 80 i 90. Kultowymi filmami, które do dziś urzekają i wciąż na nowo są oglądane.

Styl, jakim operuje Evans, jest lekki, prosty i przyjemny. Łatwy w odbiorze, szybki w czytaniu. W pewnym sensie kobiecy, ale mężczyźni, którzy po „Obietnicę…” sięgną, będą się bawili równie dobrze, co przedstawicielki płci pięknej. Autor serwuje bowiem dużą porcję emocji, sporo wzruszeń i potrafi poprawić humor. Przede wszystkim zaś trąca romantyczne nuty w sercu czytelnika, a to zawsze ujmuje. Podobnie jest z atmosferą Świąt, które zbliżają się tak w powieści, jak i w rzeczywistości.

„Obietnicę pod jemiołą” warto więc przeczytać, warto także dać na gwiazdkowy prezent każdemu, nie zależnie od płci, kto posiada romantyczną duszę a okres Bożego Narodzenia wciąż wyzwala w nim ciepłe uczucia. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ciepła, lekka, na zimowe wieczory

Ocena:
Data:
Życie Elise, młodej, samotnej kobiety, mającej pracę, która niekoniecznie sprawia jej przyjemność, wydaje się zmierzać nieuchronnie ku spektakularnemu upadkowi. Po stracie męża nie widzi dalszego sensu w swoim życiu, czuje się niechciana, przyzwyczaja się do bycia niewidzialną. Z domu wychodzi tylko wtedy, gdy musi, nie uznaje strojenia się i upiększania po to, aby sprawić przyjemność ludziom na ulicy. Jest niezależna, jednak brakuje jej w życiu kogoś, kto dałby jej schronienie ... oparcie i motywację do działania.

Często w innych widzimy wyraźnie to, czego nie chcemy dostrzec w sobie.

Nicolas, prawnik z dobrego domu, dystyngowany, pewny siebie, odważny, przedsiębiorczy mężczyzna, którego życie pozornie wydaje się idealne. Cóż za perfekcyjne przeciwieństwo naszej drogiej Elise. Co może ich łączyć? Przecież żyją w zupełnie innych realiach, mimo tego, że pracują zaledwie 4 piętra od siebie, w tym samym budynku. Jakie skutki może przynieść umowa zawarta pod wpływem impulsu między nieznajomymi? Czy uda im się z niej wywiązać? A może "Obietnica pod jemiołą" okaże się kolejnym parszywym wyborem w życiu i tak już nieszczęśliwiej Elise?

Nie jestem pewna, w co wpakowałam się z tą umową, ale spodziewam się drobnego druku.

Richard Paul Evans tworzy piękną opowieść o dwójce ludzi, których losy nieoczekiwanie się splatają, a ich życie obraca się o 180 stopni. Bardzo podobały mi się urywki z pamiętnika Elise na początku każdego rozdziału, które dawały mi szersze pojęcie o tym, na co mam skupić uwagę, co najbardziej zapadło w pamięć bohaterce na danym etapie historii. Sam język, którym posługuje się autor nie był zbytnio wyszukany, ale przez to łatwo przebrnęłam przez książkę. Historia jest przejmująca, wzbudza w czytelniku wiele sprzecznych emocji, jednak bez przesadnych zachwytów. Wydaje się wręcz nierealna, aczkolwiek byłaby idealna na stworzenie jednego z romansideł puszczanych w kinach w okresie walentynek. Nie mówię, że mnie nie wciągnęła, wręcz przeciwnie, przeczytałam ją w zaledwie kilka godzin, ale nie jest to lektura najwyższych lotów w swoim rodzaju. Fabuła jest lekka, dosyć przewidywalna, ale intryguje do samego końca.

Polecam ją wszystkim, którzy chcą przeczytać ciepłą, lekką i optymistyczną historię o wspaniałej miłości, która daje motywację do życia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena