Koszyk 0
Opis:
Zbiór krótkich, pisanych rymowaną prozą opowiadań, których bohaterem jest sympatyczny, życzliwy wszelkim stworzeniom wróbelek. Chcąc poznać świat, popada często w śmieszne tarapaty.
Mniej Więcej
  • Hanna Łochocka
  • 2008
  • 0
  • 94
  • 236
  • 161
  • *, 97883-1011-5812
  • 9788310115812
  • W4544
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

O wróbelku Elemelku

Ocena:
Autor:
Data:
Pamiętam przygody wróbelka Elemelka z dziecięcych lat, teraz chętnie czytam książkę mojemu synkowi, którego niesforny wróbelek zawsze potrafi wprawić w dobry humor
Czy ta recenzja była przydatna?

Rymowane przygody uroczego ptaszka

Ocena:
Autor:
Data:
„Raz wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek” – tymi słowami rozpoczynałem każdą prezentację: dla dziadków, cioci, by dostać prezent do Mikołaja;) Choć to nie wiersz, jednak tak uroczo zrymowany, zrytmizowany tekst zapadł mi w pamięć i ukochany wróbelek wciąż pojawiał się w zestawie lektur na dobranoc, o które prosiłem tatę czy mamę.
A historyjki były ujmujące – mały wróbelek pragnął nauczyć się pisać, ale bez wysiłku;) – co okazało się niewykonalne, uczył się ... że należy przestrzegać przepisów, dowiadywał się, że łakomstwo nie popłaca. Miał też mnóstwo zalet – okazał się dobrym przyjacielem, potrafił wyciągnąć naukę ze swoich błędów. Choć pragnął błyszczeć – dzięki nowej kamizelce, to szybko zrozumiał, że to, co własne, jest najdroższe i nie ma sensu stroić się w cudze piórka.
Piękne i mądre są te historie, takie pogodne, zabawne – jak choćby rozmowa bohatera z nieco przygłuchą wroną-aptekarką czy niefortunna przygoda związana z zagubionym pantofelkiem, za którego nagrodę chciało dostać zbyt wielu „znalazców”, co doprowadziło do jego unicestwienia…;)
Pokochałem te historie także dlatego, że z racji alergii nie mogłem mieć własnego pupila – a na nasz parapet chętnie przylatywały wróbelki – i tak zaczęła się wielka przyjaźń z takimi pierzastymi, radosnymi maluchami! Uwielbiałem je obserwować – patrzeć, jak zabawnie podskakują, zerkają przekrzywiając główkę, jak są różne, jakie odmienne mogą mieć usposobienie – choć wydawałoby się, że to zwykłe, „banalne” ptaszki. Do dziś z przyjemnością patrzę na takie rozświergotane bractwo – gdy kąpie się w kałuży czy zażywa piaskowych kąpieli;), gdy podskakuje od okruszka do okruszka, gdy „pan” wróbel niesie swojej ukochanej zdobyty przysmak… A opowieści o wróbelku Elemelku czytam moim córeczkom, które także je uwielbiają i recytują z przejęciem: „Raz wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek…”
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena